BT sınıfına akıllı tahta yok!

Kodla Büyü

tansile

Site Gezgini
Arkadaşlar akıllı tahtalar kurulmaya başlandı.Müdüre sorduğumda sınıf sayısı kadar tahta geldiğini söyledi.Bu durumda bir şey yapabilir miyim?

istek yapılırken BT sınıfı hariç mi tutulmuş acaba.

orayı sınıftan saymamışlar mı

hocam bt sınıflarına var örneğin bizim okulda kuruldu, hemen ilçe hatta il formatörü ile iletişime geçin durumu düzelttirin

Öğretmenler odasına bile kuruluyor hocam. Keşife geldiklerinde sınıfın eni boyu uygunsa es geçmemeleri lazımdı.

Eğitimi öğretimin yapıldığı her sınıfa kuruluyor. Bizim özel eğitimlerde 1 öğrenci var oraya bile kuruldu. Resim, Müzik, BT farketmez. Öğretmen sayısı 10 dan fazla ise öğretmenler odasına da kurulacak. Tekrar keşif isteyin.

hata yapılmış hocam. Tahtanın kurulup kurulamayacağı yerler belli. Ek tahta talep hakkınız var. İlçe formatörü ile iletişime geçin.

müdürün senin sınıfa tahtayı gereksiz görüp başka işe yaramaz bir odaya koydurmuştur. haberin olsun

Bilgisayar sınıfına da ET'ye ne gerek var diye düşünüp ihmal etmişler anlaşılan. İlçe ve il ile irtibata geçseniz iyi olur.

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim.Ancak keşifte bt sınıfı akıllı tahta için uygun bulunmamış.Sınıf dar ve uzun olduğu için tahtanın sınıf kapısına yakın olacağı söylendi.Bunun için diyecek bişey yok sanırım:(

Bizim de okulumuzda 45 öğretmen olmasına ve bütün sınıflarına ve laboratuvarlarına akıllı tahta bağlanmasına rağmen öğretmen odasına bağlanmamış.. İl koordinatörü ile iletişime geçtim ve tekrar keşif için başvuru yaptım..

Tahta bağlandığı zaman bile okul öğretmen sayımız yine 40' ın üzerindeymiş ama nasıl atlamışlar böyle bir şeyi anlayamıyorum...

bt sınıfında ders işlendiği beyan edildiği (ki ders işleniyor )durumda takılması gerekir..kütüphanelere bile okul müdürleri burada şu derse ait şu konu işleniyor şeklinde beyan verdiğinde takılıyor...bt sınıfına takılması gerekir..

Hocam bence gerekli yerlerle irtibata geçmelisin.Akıllı tahta da bişeymi bütün okulda olduğu halde ve para olduğu halde sınıfıma projeksiyon aldırmak için takla atmam gerekti.Garip insanlar topluluğu sayıları çok..

ders işlenmesine gerek yok bile. bizim okulda öğretmenler odası, kütüphane .. heryere takıldı. ilçe koordinatörlerine falan bilgi vermelisiniz bence

sisteme sınıf bilgileri girilirken bt sınıfı atlanmış demek.bizim öğretmenler odasında bile kuruldu. kaldı ki kütüphane ,konferans salonu gibi okulun tüm bölümlerine kantin hariç et kurulabilir hocam.

İnsanları YANLIŞ veya EKSİK bilgilendirmeyin.
1.Mescide değil İmam-Hatip Meslek Lisesi Uygulama Dersliği statüsünde ders de işlenen (en azında okul yöentiminin o şekilde beyanda bulunduğu yerler). Bazen okul yönetimleri dönüştürülen okullarda özel mescit alanı olmaması gerekçesi ile etkileşimli tahta takılmış sınıfları öğrenci mescidine çevirmektedir. Hatta gözümle gördüğüm BT sınıfının Kız öğrenci mescidi yapılarak florbaks yapının üstü halıfleksle örtülmüş ve Sınıf bilgisayar masaları BT öğretmeni hazırlık odasına istiflenmişti.

2.Çok amaçlı salon veya kütüphaneler gibi kullanılan öncesinde veya keşif sırasında deslik olarak bulunan veya yakın zamanda dersliğe dönüştürülerek kütüphanenin başka bir yere taşınacağı beyan edinilen derslik hüvviyetine uygun mekanlar.

3.Tüm BT sınıfları ve Laboratuarlar (Fizik-Kimya-Biyoloji, Meslek Lisesi toz ve kirden uzak her türlü oturarak çalışılan Giyim Üretim, Nakış, Daktilografi, Muhasebe Sınıfları resimhane, Elektrik, Elektronik, Mikrodenetleyici Uygulamaları,BDU, Ağ Teknolojileri,Web Teknolojileri, ....... Atölyeleri v.s )

4. Kapı yanındaki duvarın uygun olmadığı durumlarda da karşı duvara veya tahta kullanımına müsait yan duvara tutanak tutulmak sureti etkileşimli tahta istenebilmektedir.
Tahta takılması HİÇBİR ŞEKİLDE mümkün değil ise Altyapı projesinde muhakkak tahtanın olmadığı belirtilerek yine BT sınıfı uygulaması yapılması gerekir.
TAVSİYE:BT sınıfı özel bir florbaks yapıya sahip değilse taşınıp başka yere gitmesinde sıkıntı yoksa Tahta takılabilen başka bir yeri BT sınıfı olarak tanzim edip taşımak daha iyidir. O mekanıda Başka amaçla kullanırsınız. Muhtemelen mimari projedede öyledir.Bir göz atın. Kimse tahta bile takılamayan yeri zamanında BT sınıı yapmamamıştır. Eğer duvarda engelleyici pano vs. varsa onları yer değiştirin.
Yoksa Fatih Fiber hattından labın yararlanması mümkün olmaz.
Kabin cross kabloları BT sınıfına altyapı sürecinde ekleniyor.
Tabi BT sınıfında yeterli trafik olabilmasi için sınıf ap cihazı da eklenmelidir. TAHTA OLMASA BİLE.

5. Öğretmenler odasına ET konulması Faz1 de bakanlık görüşü (Özellikle Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü ve YEGİTEK ortak kararı) ile Faz-2'de şartnameye eklenmiş bir husustur. Ama insiyatif olarak okul yönetimi Ben takılmasını istemiyorum dediyse TAKILMAMIŞTIR. Bununda TUTANAĞI yapılmış olmalıdır.Yoksa Firma Keşif hatası kabıl edilerek Resmi yazı ile Ek tahta talebi öğretmenler odası için de yapılabilir.

6.Faz 2 ile birlikte ortaya çıkan elektronik ortamda envanter kaydı ile (Tesis Envanteri) artık sınıf ve lab gibi ders işlenen mekanlar özel hüvviyet ve donanıma sahip olduklarından ötürü Okul yönetimlerince keyfe keder değişikliğe tabi tutulamaz.
Zaten yönetmelikler ve imar kanunlarındaki ilgili hususlar gereği Üst makamlardan onay almadan kullanım amacı değiştirmeleri mümkün olmayacaktır.
Kapısının yerinin değiştirilmesi, Ek kapı açılması, Bölümlendirilerek küçültülmesi, Sınıfın personel mescidi yapılması v.s. ET'nin sökülerek başka yere alınması RESMİYETTE ALTYAPI TAMAMLANDIKTAN SONRA MÜMKÜN DEĞİLDİR.

İlk başta bana gereksiz gelmişti BT sınıfında akıllı kurulması. Net support school ile bağlanıyorum nasılsa, Projeksiyonda var diyordum. Fakat öyle değilmiş. Gerekli hocam. Sabit durması gereken şeyleri tahtaya aktarıyorum. O konuyla alakalı şeyleri ise net support ve projeksiyon ile gösteriyorum.
Bazen öğretmen arkadaşlar gördüğünde çok şaşırıyorlar. Kısacası iyi oluyor yani...

bazı müdürler işi abartıp odalarına bile akıllı tahta takılmasını teklif ediyor kaldı ki bt sınıfı :lol:

Geri