bt sınıfım dağıtıldı,dersim yok,formatörlük istemiyorum..

Kodla Büyü

teknomann

Aktif Üye
arkadaşlar doğum izninden yeni döndüm,bt sınıfım dağıtıldı hiç dersim yok okulumda,,,özellikle formatör olmak istemiyorum,dersim az olsun eve erken geliyim diye..çünkü mecburum erken gelmeye..nedeni ise..

doğumda doktor hatası yüzünden bebeğimin köprücük kemiği kırıldı ve kolunda sinir zedelenmesi meydana geldi,ilacı olan bir rahatsızlık değil, çözümü fizik tedavi....bu yüzden ankaraya gidip geliyoruz sık sık ve ben hergün doktorun verdiği fizik tedavi hareketlerini yapıyorum,burada bebek fizyoterapisti yok..yaklaşık 2.5 -3 saat sürüyor...iyileşmesi tamamen buna bağlı....

müdürüm ilde yapılan müdürler toplantından sonra bilgisayar dersi olan bir X okuluna görevlendirmemin olduğunu söyledi..müdürü de iyi dedi ben de tamam dedim....zaten istediğimde buydu derse girmek formatör olmamak,evime vaktinde gelmek...

1 hafta kendi okuluma gittim görevlendirme resmi yazısının gelmesi için,yazı sonunda geldi ama beni başka okula görevlendirmişler,anlam veremedim ama neyse dedim...hatta evime daha yakın....ertesi gün okula gittiğimde o okulda da hiç ders olmadığını öğrendim......ve öğrendimki bulunduğum ilde bilgisayar öğretmeni olmayan ve bilgisayar dersi seçilen en ideal okul o X okuluymuş.....o okula görevlendirme giden ise benim daha önce çalıştığım ve aramın hiç iyi olmadığı müdürün okulundaki bilgisayar öğretmeni...bu kadar tesadüf olamaz...çakal müdür toplantıda benim oraya verileceğimi bile bile kendi erkek öğretmenine ayarlamış X okulunu....ve ben kaldım ortada,çoğu okulun görevlendirmesi yapılmış... okul yok ders yok....hem bayanım hem çocuğum rahatsız ve ilde gidebileceğim okul kalmamış....kız meslek var,onunda ders sayısı fazla..bu sene yapabilmem imkansız....SİZCE NE YAPMALIYIM,FORMATÖRLÜĞE BAŞVURMICAM,DURUMUM NE OLUR?

ha bu arada yerime giden sayın bilgisayar öğretmenim,bu forumda olduğunuza eminim...yazıyı okurmusunuz bilemiyorum ama sizleri Allah a havale ediyorum...ben de zaman zaman milli eğitime gidiyorum görevlendirmem için,ama başkasının ismi olan bir yere görev istemiyorum hak yemek bu...neyse ........

hocam öncelikle geçmiş olsun çocuğunuza acil şifalar. Eğer maddi anlamda sıkıntınız yoksa aylıksız izin alın ve tüm enerjinizi çocuğunuza verin derim ben. Eminim bebeiğiniz için daha hayırlı olur. Allah şifa versin.

ücretsiz izin alamıyorsanız heyet raporu alın

ya da ders olmasın boşverin 15 saat oturup gelin. ders olmayınca öyle yapıyolardı

Acil şifalar hocam... umarım herşey yoluna girer... ama önce sağlık tabi ki...

dobra1979' Alıntı:
hocam öncelikle geçmiş olsun çocuğunuza acil şifalar. Eğer maddi anlamda sıkıntınız yoksa aylıksız izin alın ve tüm enerjinizi çocuğunuza verin derim ben. Eminim bebeiğiniz için daha hayırlı olur. Allah şifa versin.

sağolun...doktumuz ileride ameliyat gerekirse ozaman ücretsiz izne ayrılırsınız dedi....

Geçmiş olsun hocam, hem çocuğunuzun sağlık sorunu hem de işe başlar başlamaz başka okula görevlendirme yeterince yıpratıcı olmuştur. Bir de ders olmayışı...

zilal' Alıntı:
ücretsiz izin alamıyorsanız heyet raporu alın

ya da ders olmasın boşverin 15 saat oturup gelin. ders olmayınca öyle yapıyolardı

hocam 4 defa heyet raporu kullandım zaten...benim merak ettiğim de bu ders yok,beni oturturlarmı?liselere zorunlu formatör yaparlarmı

Geçmiş olsun hocam.İş konusunda da Allah sabır versin.Dersi olmayan çok var tabi ama idarenin anlayışlı olması çok önemli sizin durumunuzda.Anlayışlı idareci de yok denecek kadar az maalesef.

teknomann' Alıntı:
dersi olmayan başka birileri yok mu?

benim eski okulumda savcı beyin eşi sınıf öğretmeniydi. ve okulda ona ders yoktu fazlalıktı. kendisi köye gitmediği için okulda haftada 15 saat oturuyor ve gelmeyen öğretmen olduğunda onun yerine o belirlenen 15 saat içinde derse giriyordu. haftada 1 gün nöbeti vardı. boş ders olmazsa oturup kitap okuyordu.

size de idare 15 saat belirleyecek. idari görev deniliyor sanırım buna. o 15 saat dışında okulda durmazsınız.
anlayışlı bir idare olursa 3 gün gider 2 gün evde kalır çocuğunuza bakarsınız.
o günün 2 günü idari görev 1 günü nöbet olur.

zilal' Alıntı:
teknomann' Alıntı:

benim eski okulumda savcı beyin eşi sınıf öğretmeniydi. ve okulda ona ders yoktu fazlalıktı. kendisi köye gitmediği için okulda haftada 15 saat oturuyor ve gelmeyen öğretmen olduğunda onun yerine o belirlenen 15 saat içinde derse giriyordu. haftada 1 gün nöbeti vardı. boş ders olmazsa oturup kitap okuyordu.

size de idare 15 saat belirleyecek. idari görev deniliyor sanırım buna. o 15 saat dışında okulda durmazsınız.

hocam aslında idarecilerimin anlayışlı olacağını ümit ediyorum ama çok bilgisizler. benim bir çözümle fikir sunmam lazım....ben de artık hiçbirşeyi araştıramıyorum,aylardır bilgisayar başına oturmadım..herşeyden çok uzak kaldım...bu yüzden bilgi sahibi kişilerin yardımına ihtiyacım var....

teknomann' Alıntı:
zilal' Alıntı:
teknomann' Alıntı:

hocam aslında idarecilerimin anlayışlı olacağını ümit ediyorum ama çok bilgisizler. benim bir çözümle fikir sunmam lazım....ben de artık hiçbirşeyi araştıramıyorum,aylardır bilgisayar başına oturmadım..herşeyden çok uzak kaldım...bu yüzden bilgi sahibi kişilerin yardımına ihtiyacım var....

bu fikri sunabilirsiniz. benim yine eksi okullarımdan birinde 9 saat dersim vardı. 2 gün derse giriyordum 1 gün idari görev olarak nöbet vermişlerdi. haftada 3 gün okula gidiyordum. 2 günü nöbetti gerçi. :)
haftada 15 saat kalmak zorunda olduğunuzu hesap ederek bir öneri sunun. kendinize uygun olan.

zilal' Alıntı:
teknomann' Alıntı:
zilal' Alıntı:
teknomann' Alıntı:

bu fikri sunabilirsiniz. benim yine eksi okullarımdan birinde 9 saat dersim vardı. 2 gün derse giriyordum 1 gün idari görev olarak nöbet vermişlerdi. haftada 3 gün okula gidiyordum. 2 günü nöbetti gerçi. :)
haftada 15 saat kalmak zorunda olduğunuzu hesap ederek bir öneri sunun. kendinize uygun olan.

5 gün nöbet veriyorlarmış bir de:)

zilal hocam yanlış biliyor.. 15 saat kalma zorunluluğu.. idari görev gibi şeyler yönetmeliklerde asla yok.. sadece 21 saate kadar varsa kendi alanınızdan derse girmek, kulüp yada sınıf rehberliği gibi zorunluluklar var. bunlar dışında eğer dersinizde yoksa nöbet haricinde okula gitme zorunda bile değilsiniz..

nöbtler tüm okulda eşit dağıtılır.. eğer herkese 1 gün nöbet verildiyse sizede 1 gün verilir.. size boş gününüze verildiyse herkese boş gününde verilir..

sıkıntı etme.. hocam dersinin olmaması bahsettiğin durum için iyi olmuş bence. dersin yoksa okula gitme zorunluluğunda yok.. alan dışı derse girme zorunluluğunda yok.. 1 güne nöbet verirler.. birde kulüp yada sınıf verirler bunada 2 saat ek ders ücreti alırsınız.. maaş karşılığınızı alanınızda ders varsa doldurursunuz kendi okulunuzda yada başka okullarda.. ders yoksa tamamen boş olursunuz.. gelecek yıl norm fazlası olursunuz. bu da önemli bir sıkıntı değil..

senin için şuan en önemli üç şey
1-"idari görev diye birşey yoktur" derin yoksa okuldan buunmana gerek yok yani.
2-"alan dışı maaş karşılığı yada ek ders ücreti karşılığı olsun derse girme zorunluluğu yoktur"
3-"nöbet, kulüp, komisyon üyeliği, sınıf rehberliği gibi görevler tüm öğretmenlere eşit verilir"

Formatörlük yok sadece 4 saat dersim var, bir güne ayarladım 4 gün okula gıtmıyorum bile.. Sende ders yoksa gitme hocam sadece maaş alırsın ekdersin olmaz

tayinci42' Alıntı:
zilal hocam yanlış biliyor.. 15 saat kalma zorunluluğu.. idari görev gibi şeyler yönetmeliklerde asla yok.. sadece 21 saate kadar varsa kendi alanınızdan derse girmek, kulüp yada sınıf rehberliği gibi zorunluluklar var. bunlar dışında eğer dersinizde yoksa nöbet haricinde okula gitme zorunda bile değilsiniz..

nöbtler tüm okulda eşit dağıtılır.. eğer herkese 1 gün nöbet verildiyse sizede 1 gün verilir.. size boş gününüze verildiyse herkese boş gününde verilir..

sıkıntı etme.. hocam dersinin olmaması bahsettiğin durum için iyi olmuş bence. dersin yoksa okula gitme zorunluluğunda yok.. alan dışı derse girme zorunluluğunda yok.. 1 güne nöbet verirler.. birde kulüp yada sınıf verirler bunada 2 saat ek ders ücreti alırsınız.. maaş karşılığınızı alanınızda ders varsa doldurursunuz kendi okulunuzda yada başka okullarda.. ders yoksa tamamen boş olursunuz.. gelecek yıl norm fazlası olursunuz. bu da önemli bir sıkıntı değil..

2-"alan dışı maaş karşılığı yada ek ders ücreti karşılığı olsun derse girme zorunluluğu yoktur"
3-"nöbet, kulüp, komisyon üyeliği, sınıf rehberliği gibi görevler tüm öğretmenlere eşit verilir"

formatörlükten nefret ettiği halde formatörlük yapan veya maaş karşılığını doldurmak için kendini okul aramak zorunda hisseden herkesin okuması dileğiyle..
eğer size ders verilmediyse bunu yapmak zorunda değilsiniz(maaş karşılığını okulda bekleyerek doldurmak) hele hele kendi çabanızla gidip başka yerde kendinize ders aramak zorunda hiç değilsiniz(böyle yapması gerektiğini düşünen arkadaşlarımızda oldu.) bu koşullar altında 0 adet derse girilse bile o maaş çatır çatır alınır hiç merak etmeyin.

tayinci42' Alıntı:

BEN ÇOK İYİ BİLDİĞİM İÇİN SÖYLEMEDİM. KARŞILAŞTIĞIM UYGULAMALARI SÖYLEDİM. DEMEK Kİ İDARECİLER YANLIŞ YAPIYOR. AMA EĞER SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİYSE ÇOK İYİ HOCAMIZ İÇİN. TEŞEKKÜRLER

bulunduğunuz okulda ders saati 6 saatin altına düşerse norm fazlası olursunuz. ertesi yıl il veya ilçe emrine verilirsiniz, ondan sonrası milli eğitim müdürünün ve valinin insafına kalır.

Ayrıca teknoman hocam nöbet tuttuğunuz gün dışında, kulübünüz varsa ki vardır, rehberlik ettiğiniz sınıfın sorumluluklarını yerine getirirsiniz, öğretmenler kurulunda alınan kararlar sonucunda özel günlerde haftalarda görev aldıysanız onları yerine getirip, idarece çağrıldığınız toplantılara gidersiniz.

onun dışında idari işler yapmak, ders yokken okulda olmak ... vs. diye birşey yok.

durumunuzla ilgili ayrıntılı bilgi almak için il eğiticilerle görüşün derim. Veya araştırsınlar. Sizin gelecek yıl (formatörlük kabul etmezseniz) bir norm kadro sorunu yaşayacağınız kesin gibi.

Geri