Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

BT sınıfı sanki okulun deposu

Konu, 'Bilgisayar Sınıfları Sorun ve Çözümleri' kısmında SİRE tarafından paylaşıldı.

1. SİRE

SİRE Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Şimdi çok sert bir şekilde tartıştım müdürle. Durmadan bilgisayar çıkarılıyor sınıftan. Şimdi de öğretmenler odasının monitoru arızalandı, birg. odasından biriyle değiştirin diyor. Toplam 10 bilg. oldu çıkarılan. Teknik servise de göndermiyor beyefendi. Yok zaten dağıtılacak bilgisayar odası, ders işlemek bir monitore mi bağlı diye bağırıyor. Ben bir şey dersem yapın diye çemkirdi resmen. Çok sinirliyim arkadaşlar. Cevabını verdim ama nafile.

2. kaan2334

kaan2334 Aktif Üye

hocam düşünüyorum ne yazayım diye.
    sinirimden kötü şeyler yazacam diye çekiniyorum.
    şeytan diyiyor. okuldaki tüm pclere virüs bulaştır.
    okulu teknolojiden mahrum bir hale getir 1 hafta uğraşsınlar
    sonra kendime kızıyorum iş böyle çözülmez diye ama
    karşıda da adam yok ki oturup konuşasın.

3. ozlem22

ozlem22 Süper Üye Süper Üye

taviz vermeyin bence..bizim de ingilizce sınıfındaki monitör arızalandı Bt sınıfından koy dedi müdür, ben de yeterli sayıda değil zaten dedim vermedim, tamire götürdüm 80tl filan istediler yaptırılmadı da şimdi kullanılmıyo ingilizce sınıfı..herşey paraya bakıyo..

4. bbbbb

bbbbb Seçkin Üye Seçkin Üye

bizim sınıfa da su sebili getirdiler... bozuk olanından.. bozuk ne varsa sınıfa geliyor... depo sanki... ya da tamirci var ya o baksın diye :? bu kadarı olmaz ya...

5. fishbooone

fishbooone Aktif Üye

hocam il bilgisayar koordinatörünüzden yardım isteyin. Normalde labaratuardan bilgisayar cıkaramaz hiç bir şekilde siz de resmi olarak halledin. Bunun bir yönetmeliği filan vardı benim bildiğim

6. soouuk

soouuk Seçkin Üye Seçkin Üye

Eğer formatörseniz okulda hangi sınıflarda bilgisayar olduğunu ve laboratuvarda kaç tane çalışan bilgisayar olduğunu yazıp,"tüm bilgisayarların durumu okul idaresinin bilgisi dahilindedir" yazıp müdürünüze imzalatın.Eğer Formatör değil de öğretmenseniz,boşverin ne yaparlarsa yapsınlar.Sizin sorumluluğunuzda değil zaten,siz de dersleri işleyebildiğiniz kadar işleyin,fazla da önemsemeyin.

7. pythagorean

pythagorean Seçkin Üye Seçkin Üye

Size zimmetli değil mi hocam. Yok mu demirbaş kaydı altında imzanız olan. Kimse alamaz polis bile gelse alamaz o sınıftan tek bir çöp.

8. hasan

hasan Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Hocam, engellemeye gücünüz yetmiyorsa tutanak tutun ki en azından biraz tırssın. Tutanak dediğim de "BTS deki şu bilgisayar , müdürün emri üzerine şu sınıfa verilmiştir." Sen, o sınıfın öğretmeni vs imza attır. zorunan dı vs idi yazma. Sorumluluk müdürüe ait olsun. Çok diretirsen senin canın yanar. Ne şehit ne gazi durumuna düşme. Her zaman müdür kazanır. Bu tutanakla müdür yine kaybetmez ama sen de kaybetmezsin...

Ama mutlaka tutanak yap, Eğitici Formatörlere bağla işi. Bize öyle dediler, yoksa bizim başımız yanar vs diye... (gerçekten öyle) Eğitici fotmatörlere de bilgi vermeyi unutma..

Unutmayın, müdür her zaman haklıdır.

9. bilisim_34

bilisim_34 Seçkin Üye Seçkin Üye

Az önce anasınıfına koyduğum bilgisayarın faresinin bozuk olduğunu öğrendim... Hizmetliyle göndermiş öğretmen arkadaşlar, hocam bozuldu değiştirir misiniz diyorlarmış...! Ben de dedim ki : Fare bu elbette bozulacak, ben sağlam olarak bırakmıştım... idareye söyleyin değiştirsin ya da arkadaşlar kendi imkanlarıyla alsınlar bir fare...
    Diyeceksiniz ki hocam yok muydu fareniz... Vardı... Vermedim... Bugün fareyi isteyen yarın yazıcım bozuldu yazıcını ver der... Mantıklı iş yapılsa zaten bana gelinmezdi bu iş için...

10. ALPONLINE

ALPONLINE Aktif Üye

Sömestr tatiline giderken anahtarı bıraktığım müdür yardımcısı kendi kırık koltuğu ile benim koltuğu değiştirmiş. Lazer yazının kartuşu da bitmiş... Bizim müdür de hem dyned yapılsın istiyor hemde bilgisayarları başka BTdışına çıkarıyor... Artık suyu çıktı bu işin...

11. aydin67

aydin67 Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar okulu çalışanlarla beraber müdür yönetir, durumu izah edin
    gerekli tutanakları tutun ne yapsınlar oturup çayınızı için kafanızı yormayın

12. whitetiger0006

whitetiger0006 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bir insan kendi sınıfından bi şey vermicem dedimi vermez. Verdikten sonra burda yakınmayın arkadaşlar sorunsizde bunu unutmayın. Benim için bırak müdürü milli eğitim müdürü gelse sınıftan bir şey istese vermem. Her şey gayet açık.

saygılar..

13. hasan

Ne güzel söyledin. :idea: :++:

14. AliHamza

AliHamza Üye

:+1:

15. SİRE

Seneye zaten sınıf yapılacakmış. Sınıf şu anki resmiyete göre dağıtılamaz diyorum, anlamıyor. Kendileri işveren, patron sanıyorlar resmen. Sinirim hala geçmedi, ben böyle mesleğin, böyle bölümün... :x

16. piyade

piyade Aktif Üye

bende bugün okula öğleden sonra geldim. sınıfımdaki projeksiyonu söküp almışlar kablolar asılıyo kafamdan aşağı. işgüzar sosyal bilgiler öğretmeninin sınıfına taktıklarını düşünüyorum :verymad: birazdan çirkefe bağlayacam

17. SİRE

Tamirci ve eskici olduk hocam. Kapıya asmak gerekir; 2. el bilgisayar, mouse, projeksiyon... temin edilir, montajı yapılır diye.

18. hasan

Kimin aldığını bilmiyorsanız yada, sizin bildiğinizi bilmiyorlarsa hemen müdüre koşun, hocam projeksişyonu çalmışlar, polisi arıyorum deyin....

yada tutanak, tutanak...

19. ozlem22

ozlem22 Süper Üye Süper Üye

bizim projeksiyonu eve götürüp film izleyen bile var okulda töbe töbe ya.. :D

20. bilisim_34

bilisim_34 Seçkin Üye Seçkin Üye

Sizinkiler aşmış hocam... :puhaha:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal