BT sınıfı sanki okulun deposu

Kodla Büyü

SİRE

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Şimdi çok sert bir şekilde tartıştım müdürle. Durmadan bilgisayar çıkarılıyor sınıftan. Şimdi de öğretmenler odasının monitoru arızalandı, birg. odasından biriyle değiştirin diyor. Toplam 10 bilg. oldu çıkarılan. Teknik servise de göndermiyor beyefendi. Yok zaten dağıtılacak bilgisayar odası, ders işlemek bir monitore mi bağlı diye bağırıyor. Ben bir şey dersem yapın diye çemkirdi resmen. Çok sinirliyim arkadaşlar. Cevabını verdim ama nafile.

hocam düşünüyorum ne yazayım diye.
sinirimden kötü şeyler yazacam diye çekiniyorum.
şeytan diyiyor. okuldaki tüm pclere virüs bulaştır.
okulu teknolojiden mahrum bir hale getir 1 hafta uğraşsınlar
sonra kendime kızıyorum iş böyle çözülmez diye ama
karşıda da adam yok ki oturup konuşasın.

taviz vermeyin bence..bizim de ingilizce sınıfındaki monitör arızalandı Bt sınıfından koy dedi müdür, ben de yeterli sayıda değil zaten dedim vermedim, tamire götürdüm 80tl filan istediler yaptırılmadı da şimdi kullanılmıyo ingilizce sınıfı..herşey paraya bakıyo..

bizim sınıfa da su sebili getirdiler... bozuk olanından.. bozuk ne varsa sınıfa geliyor... depo sanki... ya da tamirci var ya o baksın diye :? bu kadarı olmaz ya...

hocam il bilgisayar koordinatörünüzden yardım isteyin. Normalde labaratuardan bilgisayar cıkaramaz hiç bir şekilde siz de resmi olarak halledin. Bunun bir yönetmeliği filan vardı benim bildiğim

Eğer formatörseniz okulda hangi sınıflarda bilgisayar olduğunu ve laboratuvarda kaç tane çalışan bilgisayar olduğunu yazıp,"tüm bilgisayarların durumu okul idaresinin bilgisi dahilindedir" yazıp müdürünüze imzalatın.Eğer Formatör değil de öğretmenseniz,boşverin ne yaparlarsa yapsınlar.Sizin sorumluluğunuzda değil zaten,siz de dersleri işleyebildiğiniz kadar işleyin,fazla da önemsemeyin.

Size zimmetli değil mi hocam. Yok mu demirbaş kaydı altında imzanız olan. Kimse alamaz polis bile gelse alamaz o sınıftan tek bir çöp.

Hocam, engellemeye gücünüz yetmiyorsa tutanak tutun ki en azından biraz tırssın. Tutanak dediğim de "BTS deki şu bilgisayar , müdürün emri üzerine şu sınıfa verilmiştir." Sen, o sınıfın öğretmeni vs imza attır. zorunan dı vs idi yazma. Sorumluluk müdürüe ait olsun. Çok diretirsen senin canın yanar. Ne şehit ne gazi durumuna düşme. Her zaman müdür kazanır. Bu tutanakla müdür yine kaybetmez ama sen de kaybetmezsin...

Ama mutlaka tutanak yap, Eğitici Formatörlere bağla işi. Bize öyle dediler, yoksa bizim başımız yanar vs diye... (gerçekten öyle) Eğitici fotmatörlere de bilgi vermeyi unutma..

Unutmayın, müdür her zaman haklıdır.

Az önce anasınıfına koyduğum bilgisayarın faresinin bozuk olduğunu öğrendim... Hizmetliyle göndermiş öğretmen arkadaşlar, hocam bozuldu değiştirir misiniz diyorlarmış...! Ben de dedim ki : Fare bu elbette bozulacak, ben sağlam olarak bırakmıştım... idareye söyleyin değiştirsin ya da arkadaşlar kendi imkanlarıyla alsınlar bir fare...
Diyeceksiniz ki hocam yok muydu fareniz... Vardı... Vermedim... Bugün fareyi isteyen yarın yazıcım bozuldu yazıcını ver der... Mantıklı iş yapılsa zaten bana gelinmezdi bu iş için...

Sömestr tatiline giderken anahtarı bıraktığım müdür yardımcısı kendi kırık koltuğu ile benim koltuğu değiştirmiş. Lazer yazının kartuşu da bitmiş... Bizim müdür de hem dyned yapılsın istiyor hemde bilgisayarları başka BTdışına çıkarıyor... Artık suyu çıktı bu işin...

arkadaşlar okulu çalışanlarla beraber müdür yönetir, durumu izah edin
gerekli tutanakları tutun ne yapsınlar oturup çayınızı için kafanızı yormayın

Bir insan kendi sınıfından bi şey vermicem dedimi vermez. Verdikten sonra burda yakınmayın arkadaşlar sorunsizde bunu unutmayın. Benim için bırak müdürü milli eğitim müdürü gelse sınıftan bir şey istese vermem. Her şey gayet açık.

saygılar..

aydin67' Alıntı:
arkadaşlar okulu çalışanlarla beraber müdür yönetir, durumu izah edin
gerekli tutanakları tutun ne yapsınlar oturup çayınızı için kafanızı yormayın
Ne güzel söyledin. :idea: :++:

Seneye zaten sınıf yapılacakmış. Sınıf şu anki resmiyete göre dağıtılamaz diyorum, anlamıyor. Kendileri işveren, patron sanıyorlar resmen. Sinirim hala geçmedi, ben böyle mesleğin, böyle bölümün... :x

bende bugün okula öğleden sonra geldim. sınıfımdaki projeksiyonu söküp almışlar kablolar asılıyo kafamdan aşağı. işgüzar sosyal bilgiler öğretmeninin sınıfına taktıklarını düşünüyorum :verymad: birazdan çirkefe bağlayacam

piyade' Alıntı:
bende bugün okula öğleden sonra geldim. sınıfımdaki projeksiyonu söküp almışlar kablolar asılıyo kafamdan aşağı. işgüzar sosyal bilgiler öğretmeninin sınıfına taktıklarını düşünüyorum :verymad: birazdan çirkefe bağlayacam
Tamirci ve eskici olduk hocam. Kapıya asmak gerekir; 2. el bilgisayar, mouse, projeksiyon... temin edilir, montajı yapılır diye.

Kimin aldığını bilmiyorsanız yada, sizin bildiğinizi bilmiyorlarsa hemen müdüre koşun, hocam projeksişyonu çalmışlar, polisi arıyorum deyin....

yada tutanak, tutanak...

ozlem22' Alıntı:
bizim projeksiyonu eve götürüp film izleyen bile var okulda töbe töbe ya.. :D

Muhtemelen bunu yapan arakadaşlar ağızlarını açtıklarında ülkeyi soyanlara hortumculara laf söylerler ama kendilerde kendi çapında devlet malını hortumlarlar. Kendilerinede imkan verilse onlarda bankaları devleti soyarlar.
Birkaç arkadaş bana projeksiyonu evlerine götürmek istediklerini söylediler bende böyle cevap verdim bir daha ağızlarını açmadılar.

İnanırmısınız bilmem bt sınıfı eski bir depoydu tek bilgisayar bile yoktu döküktü.
Sıvadım, Boyadım, Sticker ile süsledim.
Sil baştan sıfır kablo kanalı döşedim.
Stor perde taktım sıfır.
Masalar, bilgisayar koltukları, Laminant, Çelik kapı, Ara kapı, bütün elektrik tesisatı vs aklınıza ne gelirse sıfır.
15+1 sıfır bilgisayarlar aldırdım yardımla
Bütün bu hepsini tek başıma ben yaptım enaniyet felan yok. Bir tek benn ...
Toplamda 26.000 TL yardım aldım resmen dilencilik yaptım.
1.5 yılıma mal oldu.
Bunları söylüyorum Neden?
Eğer bu dediklerinizin bir tekini bizim müdür bana dese çeker vururum herhalde.

Aklıma geçen yıl köy okulunda çalışırken olan durum geldi. Fen ve teknoloji öğretmenimiz çok sevdiğim bir arkadaşımdır fen sınıfında projeksiyonu götürmek istemişti olmayacağını söyledim, derken rehberlik döneminde müfettişler geldi müfettiş başkanı hocamda projeksiyonu sınıflarda dolaştırabilirmiyiz dedi bende buna iznimin olmadığını çıkarmayacağımı izah ettim derken birgün milli eğitim müdürü geldi nasıl bir tesadüfse(sanırım birisi fişekliyor bunları) oda hocam projeksiyonu diğer öğretmenlerde kullansın dedi. Bende milli eğitim bakanı bile gelse böyle bir iznimin olmadığını kullanmak isteyen arkadaşların sınıfa gelmeleri gerektiğini anlattım. Sonuçta benim sınıfımdan o projeksiyon çıkmadı.

Ben insanları bazen anlamıyorumda idarecinin önünde el pençe durup hiçbir söz söyleyemeyip buraya gelip yakaranlar var. Bu kadar mı korkaksınız biraz olsun hakkınızı bilin ya! Sözüm bu başlığı açan arkadaşım için değil geneldir.

xsentius' Alıntı:
Aklıma geçen yıl köy okulunda çalışırken olan durum geldi. Fen ve teknoloji öğretmenimiz çok sevdiğim bir arkadaşımdır fen sınıfında projeksiyonu götürmek istemişti olmayacağını söyledim, derken rehberlik döneminde müfettişler geldi müfettiş başkanı hocamda projeksiyonu sınıflarda dolaştırabilirmiyiz dedi bende buna iznimin olmadığını çıkarmayacağımı izah ettim derken birgün milli eğitim müdürü geldi nasıl bir tesadüfse(sanırım birisi fişekliyor bunları) oda hocam projeksiyonu diğer öğretmenlerde kullansın dedi. Bende milli eğitim bakanı bile gelse böyle bir iznimin olmadığını kullanmak isteyen arkadaşların sınıfa gelmeleri gerektiğini anlattım. Sonuçta benim sınıfımdan o projeksiyon çıkmadı.

Ben insanları bazen anlamıyorumda idarecinin önünde el pençe durup hiçbir söz söyleyemeyip buraya gelip yakaranlar var. Bu kadar mı korkaksınız biraz olsun hakkınızı bilin ya! Sözüm bu başlığı açan arkadaşım için değil geneldir.
Hocam inanın tavrımı çok net koydum. Yanımdaki öğretmen arkadaşım beni susturmak için uğraşıyordu. Beylerle iyi geçinme gibi bir tasam olmadı ve olmaz, bu öncelikle kişiliğime terstir.

SİRE' Alıntı:
xsentius' Alıntı:

Hocam inanın tavrımı çok net koydum. Yanımdaki öğretmen arkadaşım beni susturmak için uğraşıyordu. Beylerle iyi geçinme gibi bir tasam olmadı ve olmaz, bu öncelikle kişiliğime terstir.
..
eğer sınıfınız herhnagi bir proje kapsamında bakanlık tarafından kurulan bir BTS ise dışarıya tek bir çöp bile çıkartamazlar.

ama sınıfınız bağış yoluyla yapılmış bir bilgisayar labı ise istediğini istediğin yere taşırlar...

Geri