Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Bt sınıfı masa önerisi

Konu, 'BTS Destek' kısmında teknomann tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. teknomann

teknomann Aktif Üye

Arkadaşlar Bt sınıfını yenilemek için çabalıyorum sınıf çok küçük, PC’lerin 6 tanesi sınıfın ortasında kımıldayacak yer Yok,,,pc sayısı ve masa sayısı 15, ben pc sayısını artırmak ve u düzeni yapmak istiyorum ama
    mevcut masalar şu klasik tahta rengi olan 1 metre enli ,siyah ayaklı,hantal, arkasında kablo bölümü ve deliklerinin olduğu masalar, kasalar üste konuluyor, yeni gelen ekranlar lcd ama kasalar üste konulunca çok kalabalık bir görüntü var,,,,,ben diyorumki bu masalar çok yer kaplıyor, az pc konuluyor,,yerden tasarruf edip kasalar da görünmeyecek Max . Adet pc sığacak şekilde nasıl bilgisayar masası alabilirim.
    1. Şu eni daha dar ve altında kasa yeri olanlardanmı
    2. Bazı Bt sınıflarında görüyorum boylu boyunca beyaz masa kasalarda hiç görünmüyor,,onlar nasıl ve nereden T emin edilir

2. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

hocam u düzeninin iyi bir düzen olduğnu düşünmüyorum. Tabiki sınıfını durumuna bağlı. Ama en iyi düzenin ortada masalar olur ya ikili karşıya bakar . u düzeni bile olsa ortada masalar olacak mesela 3 +3 sıra karışılıklı. tabiki bu durumda elektrik ve internet kablo bağlantı problemleri olacaktır. Ama ben bu şekilde bir sınıf düzenini düşünüyorum. Ben 13 pc den fazla sığdıramadım. 3+3 artaya sıra koyarak 12+3+3 gibi bir planım var inşallah.

Bana da eni dar masalardan lazım açıkçası.
    O yüzden takip

3. teknomann

teknomann Aktif Üye

Orta açılsın diye U düzeni düşündüm hocam ,mevcut sınıfta 15 pc var 6 tanesi ortada 3+3 şeklinde ama hiç kullanışlı değil sınıf küçük olduğundan aralara girmem zor oluyor, kalabalık, karmaşık bir görüntü var,kasalarda masanın üstünde çok kötü. Tabi bu ortadaki 6 bilgisayarı duvar kenarına sığdırabilecrk miyim o da var, anca dar masalar olursa, veya boylu uzun masa olucak,kasa yı lcd nin arkasına koyup sık bir şekilde yerleştirerek mi olur nasıl olur , yeni sınıf kuranlar kuracak olanlar fikre ihtiyacım var

4. kaya23

kaya23 Aktif Üye

Hocam dmo nun sitesinden bulabilirsiniz

5. rustuarslan

rustuarslan Seçkin Üye Seçkin Üye

Sınıfın resmini gönderebilirseniz ben dahil yüzlerce arkadaşımız yardımcı olabilir.

6. teknomann

teknomann Aktif Üye

Haklısınız hocam resim göndereyim en yakın zamanda

7. mgüneş

mgüneş Seçkin Üye Seçkin Üye

IMG-20180102-WA0017.jpg IMG-20180102-WA0017.jpg IMG-20180220-WA0008.jpg IMG-20180117-WA0009.jpg
    Kursa gittiğim okul için şu şekilde bi tasarım yapılmıştı hocam.

Ekli Dosyalar:

8. teknomann

teknomann Aktif Üye

Bizim sınıfımız bundan küçük hocam , inşallah resim çekip göndericem, bir de bunlar kasasız bilgisayar sanırım

9. faltunel

faltunel Site Gezgini

Ben atölyeye bu şekilde masa yaptırdım hocam, 1.5 sene önce 20 Pc için 2.500 tl civarına mal oldu. Ben memnun kaldım, her alanı değerlendirdik, önceden 15 pc’nin sığdığı atölyeye 20 pc sığıyor şuan. Herhangi bir mobilyacıya yaptırabilirsiniz.

Not: Fıtoğrafı Alan Tanıtımı yaparken çekmiştim, Aradaki afişler Alan tanıtımı için geçici olarak konuldu, normalde masada sadece monitör klavye mouse var, kablolarr masadan açılan delikle aşağı kasaya bağlanıyor, o yüzden derli toplu duruyor

Ekli Dosyalar:

10. teknomann

teknomann Aktif Üye

Hocam sınıfın genel resmî var mı, sadece masalar mı 2500 tl tuttu,ben de böyle birşey istiyorum ama para kısmını da kendim halletmeye çalışıyorum

11. mgüneş

mgüneş Seçkin Üye Seçkin Üye

kasalı hocam

12. faltunel

faltunel Site Gezgini

DSC_0455.JPG DSC_0464.JPG DSC_0467.JPG IMG_1350.jpeg

Hocam Resim çekmeye fırsatım yok. Bilgisayarımda olan resimler bunlar. öğretmen masasıyla 3 bini geçti ama tam fiyat hatırlamıyorum, Öğretmen masasının sol tarafında çekmece ve yazıcı bölmesi, sağ tarafta 2 kapaklı dolap var. Ayrıca masanın U şeklinde dönen kısmında öğrenci tarafında da kapaklı dolap var.

13. teknomann

teknomann Aktif Üye

Sınıfımın resimleri arkadaşlar

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal