Bt Sınıfı Kapatılması

Kodla Büyü

xl_6006

Aktif Üye
Bt sınıfını kapatmayı düşünen ve bunun için hazırlık içinde olan tabirini yazamadığım bi idarem var. Müdür bayan ve tek kelime eleştiriye açık olmayan biri. Şimdi sizden isteğim bu konuda hangi adımları uygulamalıyım. Sert tepki verdim lakin tekli eğitim bahanesiyle kapatmayı düşünüyor.

Okul müdürünüzün eleştiriye açık olmayan bir amirini ikna edebilirsiniz hocam. Mevzuatta bu durumun doğuracağı sonuçları göstermek yoluyla yapabilirsiniz. Bt il, ilçe koordinatörlüğü ile iletişime geçip Şube müdürleri olabilir mesela...

banada aynısı denildi eskiden olsa yok kapatamazsın vs ugrasırdım şimdi siz bilirsiniz dedim onlar düşünmüyorsa ben hiç düşünmem boşa takmayın üzmeyin kendinizi

İlçe koordinatörüyle bir görüşün hocam isterseniz. Belki size yardımcı olabilir.

güzel yazı lakin tam net kaynaklar yok. Erkek olsa adam gibi anlatır anlama yolu vardır derim. Lakin kadın bir müdüre laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor. 2-3 aydır ne huzurum kaldı ne iş aşkı.

Ayrıca 2 lab varmıs biz gelmeden 1 tanesini kapatmıslar sınıf eksik diyerek. bu kadar kolay mı en az 40-50 bin harcanmıs yeri sıfırlamak

VY_Canis_Majoris' Alıntı:
Şu adımı at hocam : Laboratuvarı kapattıktan sonra orayı mescit yapmaları gerektigini söyleyin.seccade ve tesbipleri de BT ailesi olarak bizim göndereceğimizi söyleyin.
:scared: :scared: :++:

Şu zaman da tam eğitime geçmek kadar saçma bir şey yok.. Yanlış anlamayın normalde tabi tam eğitim daha iyi ama şu durumda nüfusu kalabalık ilçelerde tam eğitime geçmek biraz sıkıntılı olabiliyor.. sınıf mevcutları birden 30'lardan 50'lere çıkacak.. sonra da marifetmiş gibi tekli eğitim getiriyoruz diyorlar.. önce in sahaya gör okulların durumunu sonra geçir..

hakand' Alıntı:
Şu zaman da tam eğitime geçmek kadar saçma bir şey yok.. Yanlış anlamayın normalde tabi tam eğitim daha iyi ama şu durumda nüfusu kalabalık ilçelerde tam eğitime geçmek biraz sıkıntılı olabiliyor.. sınıf mevcutları birden 30'lardan 50'lere çıkacak.. sonra da marifetmiş gibi tekli eğitim getiriyoruz diyorlar.. önce in sahaya gör okulların durumunu sonra geçir..
Katılıyorum hocam size. Kesinlikle saçma bizim şimdiden 45 kişilik. Tam eğitimdeyiz ancak diğer okullar geçerse bizim de 60 ı geçer. Eğitimin dibine vurmuşlar zaten şimdi kuyu kazıyorlar.

2006 kurulumu bt labım! var 6 yıldır bu okuldayım. sürekli problem çıkarmasından uğraşmaktan eksik donanımları temin etmek için başka okullarla iletişim, idareden ve okul aile birliğinden şunu lazım bu lazım demekten, uğraşmaktan bıktım. ya yeni bt labları kurulsun yada tamamen kapatılsın. 1 yıldır da artık bt labta ders yapmıyorum. ET üzerinden anlatıyoruz.

bilogret' Alıntı:
2006 kurulumu bt labım! var 6 yıldır bu okuldayım. sürekli problem çıkarmasından uğraşmaktan eksik donanımları temin etmek için başka okullarla iletişim, idareden ve okul aile birliğinden şunu lazım bu lazım demekten, uğraşmaktan bıktım. ya yeni bt labları kurulsun yada tamamen kapatılsın. 1 yıldır da artık bt labta ders yapmıyorum. ET üzerinden anlatıyoruz.

hocam bende aynı durumdaydım her gün bozuk bilgisayarlar ile uğraşmaktan bıkmıştım en sonunda sponsor bulmak için uğraştım, siz de STK, Bankalar, Holdinglere mesaj yazıp talepte bulunabilirsiniz eminim birileri size yardım edecektir.

:D :D sizlerin deggerli yorumları sayesinde moral motivasyonum arttı . 22 + 1 bilgisayar var ve hepside calısıyor. ayrıyeten 3 bilgisayarda yedekte.(2. labdan kalanlar)
Abi kadın olmasa anlar dicem de elden ne geliyorsa yapcam lakin kadın. Gercekten idareci olmak ile idare kavramı cok farklı.
- Çocuklar bilgisayarı biliyor ne gerek var derse.
- Bilgisayar labı gereksiz çok masraf çıkarıyor (Sene başından beri 36 tl 3 mouse için ödemiş)
- Laba çagırdım bir ögrencileri izlesin yaptıklarımıza katılsın diye. Yine masraf çıktı diye korktum diyen birisine nasıl hangi yöntemle anlatacagım. Yönetmeliği benden iyisi bilmez diyen birine neyi anlatcan bakan gelse anlatamaz. Allah ıslah etsin lakin peşini bırakmaya hiç niyetim yok. Gerekli adım ne varsa atacagım. Önce konuşup sonra kademe kademe gerekli yerlere bilgi verecegim .Şu an argüman topluyorum. Elimi sağlamlaştırmadan sessizce hazırlık yapacağım.

okulunuzda fatih projesi var mi? bt sinifinin elektrik/ag tesisati bu kapsamda dosenmis ise bunu atil duruma getirmenin devleti zarara ugratmak olacagini soyletebilirsiniz.

Evet fatih ağı cekildi. Diyor dersi akıllı tahtadan işle başka bi okulda öyle işliyormuş hoca. Bilgisayar dersi uygulamalı bir ders öğrencilere ancak lab ortamında ders anlatılır ve işlenir dedim . Anlamıyor anlamak istemiyor . İşine gelen bir şey söylemediğimden dinlemiyor bile. Sene başından beri ne tadım var ne tuzum.

xl_6006' Alıntı:
Evet fatih ağı cekildi. Diyor dersi akıllı tahtadan işle başka bi okulda öyle işliyormuş hoca. Bilgisayar dersi uygulamalı bir ders öğrencilere ancak lab ortamında ders anlatılır ve işlenir dedim . Anlamıyor anlamak istemiyor . İşine gelen bir şey söylemediğimden dinlemiyor bile. Sene başından beri ne tadım var ne tuzum.

fatih il koordinatoru ile gorusun. proje kapsamindaki bt sinifinin amaci disinda kullanilmak istendigini soyleyin, kafasina gore is yapamaz oyle babasinin ciftligi degil. sabriniza da hayran kaldim, kadin madin dinlemezdim herhalde ben olsam :)

:d kadını cagırdım laba gel dedim yenilikleri görmesi amacıyla netsupportta birkac seyi anlattım. soru cevap yapıp öğrencilerle daha etkili gectigini gösterttim. bak dedim ögrenciler bu sekilde kontrol ediliyor falan hıı diyor cok guzel. lakin aklındakini yapan tipten. Hırslı. Açıkcası öğrenciler için elimden geleni yapacağım hayırlısı artık

bilişim dersinde öğrenme güçlüğü çeken öğrenci bile sınıftaki akranlarına google haritalardan evini bulup arkadaslarına ögretir seviyeye geldi. çok güzel örnekler var zamanla paylaşırım inş.

Geri