BT Sınıfı Kapatılan Okulda Ders

Kodla Büyü

elox

Üye
Teknik destek amacıyla haftada bir gün görevlendirildiğim okulda ikinci dönem 6 saat ders verildi. Ancak BT sınıfının bulunduğu bina için yıkım kararı çıktı. Diğer binada da BT sınıfı olarak kullanabilecek bir yer yok. Yani BT sınıfı olmayan bir okulda BT dersi vermem gerekiyor. Bu durumda ne yapacağımı bilmiyorum. İdare, dersleri teorik olarak işlersin diyor. Sizin görüşlerinizi almak istiyorum...

Teorik iyidir hocam, sınıf kontrolü daha rahat oluyor. Bilgisayarlarla internetle uğraşmak zorunda kalmazsınız en azından.
Verimli olurmu bilemem, yapabileceğiiz bişey yok.

elox' Alıntı:
İdare, dersleri teorik olarak işlersin diyor.

Aynen bende katılıyorum, sınıfta bir notebook bir taşınabilir projeksiyon teorik olarak işlenebilir. Zor bir durum Allah yardımcın olsun.

1 sene o rezililiği yaşadım, çekilir çile değil, hem öğrenci hem senin için çok zor olur, bir yere kadar teorik işliyorsun ama not yok, sınav yok, bilgisayar yok çocuklar da bi süre sonra takmıyor artık,yazmıyor, dinlemiyor, çok zor oluyor. test filan çözdür, kitap okut, eğitici oyun oynat, ama hepsi bi yere kadar, sen son teorik olarak bahçede işlerim filan de, sal gitsin çocukları. bilgisayarsız bilgisayar dersi mi olur?

elox' Alıntı:
Teknik destek amacıyla haftada bir gün görevlendirildiğim okulda ikinci dönem 6 saat ders verildi. Ancak BT sınıfının bulunduğu bina için yıkım kararı çıktı. Diğer binada da BT sınıfı olarak kullanabilecek bir yer yok. Yani BT sınıfı olmayan bir okulda BT dersi vermem gerekiyor. Bu durumda ne yapacağımı bilmiyorum. İdare, dersleri teorik olarak işlersin diyor. Sizin görüşlerinizi almak istiyorum...

hocam forumda arkadaşlar sizi görup ben sanacaklar. bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. sonumuz hayırlı olsun

şunu belirtmek isterim, elimde laptop, projeksiyon çantası, 3 lü priz, hoparlör ile 1 saat ders için sınıf sınıf gezdim. internet bazı sınıflarda çekmiyordu, ayrıca sınıflarda koyu renk perde olmadığı için projeksiyon da pek bir işe yaramıyordu. 1 ay bu şekilde ders yapmaya çalıştım, sonra bıraktım. boşuna kendinizi yormayın, hepsini taşımak, kurmak, karanlık ortam olmuyor, internet çalışmıyor, üstelik sadece 1 saat için, hiç uğraşılmaz, sal dışarı...

Bu durumda programa uymam kesinlikle mümkün görünmüyor. (Kazanımlar-etkinlikler vs.) Umarım teftişte bir sorun çıkmaz.

Geri