bt sınıfı yok 72 saat ders var

Kodla Büyü

ogretmen006

Süper Üye
Süper Üye
kadromun aktarılacağı okulda bt sınıfı yok 36 saat zorunlu 36 seçmeli olmak üzere 72 saat ders var seneye nasıl olacak bilmiyorum lab da kurulmayacakmış olmayan lab ta nasıl ders işleriz :)

ogretmen006' Alıntı:
kadromun aktarılacağı okulda bt sınıfı yok 36 saat zorunlu 36 seçmeli olmak üzere 72 saat ders var seneye nasıl olacak bilmiyorum lab da kurulmayacakmış olmayan lab ta nasıl ders işleriz :)

vallaha hocam artık bazı arkdaşlar idare edecek sizler elinizden geleni yaparsınız artık. Lab olmadan ders çok zor olacak ama ne yapalım bugün ki halimize de şükür

bilişim de işlenebilecek sözel ne kadar konu varsa işlersiniz.. projeksyon la da anlatabilirsiniz uygulamaları.. elinizden gelen bu kadar olur.

Müfettişe bt sınıfım yok dersimi işleyemiyorum demiştim. Hocam sen bir bilgisayar, bir projeksiyon bul dersini anlat demişti.

bu dersin müfredatı değişeceği için şu an için lab a bağımlı yorumlar yapmak yanlış bence. Ders müfredatı belirli olduktan sonra içerik bir projeksiyon cihazı 1 adet kara tahta ile de halledersiniz. Bende kara tahta ile bu dersi çok işledim. Ama artık şunu iyi algılanması gerektiğini düşünüyorum ders artık eski işlediğimiz ders değil eğer o şekilde olsa idi zaten zorunlu hale gelmezdi.

hem ne güzel olur. Bir okulda 3 bt öğretmeni. Küçük bir BBnet gibi. Biz hala yalnız takılmaya devam.

3 yıl bt sınıfım yoktu. ilk yıl ders anlattım. tüm konular bitti. sonraki 2 yıl kitap okuttum çocuklara. yapacak birşey yok hocam. bt sınıfı kurulana kadar sabredeceksiniz. yada kendi imkanlarınızla (okul-veli işbirliğiyle) kuracaksınız...

Bir dönem boyunca bir bilgisayar bir projeksiyon ile ders anlatmıştım.Zamanın nasıl geçtiğini anlıyamıyordum.Şimdi btr olduk bir dakika bir ömür gibi geliyor.

valla spor salonu olmayan okulda bedenciler kışın nasıl sınıfta ders yapıyorsa öyle olcak. bunları söylemeyelim. hala kaldıracaklar korkusunda olan biri olarak bizler mümkün olduğunca pozitif yorum yapmalıyız. zamanla rayına oturur hem fatih projesi tam olarak yayıldığında çocukların elinde tablet bizlerde akıllı tahta gayet sınıfta işleriz laba gerek yok

yanlış hesaplamışsın hocam seçmeli derslerin hepsinin b.t. seçilmesi durumunda dahi max 7 saat hesaplayabilirsin, çünkü seçmeli dersler haftada 1 gün işlenecek.
örnek1:
5. sınıflar 10 şube olsun, 6. sınıflar 10 şube olsun, max ders saati şöyle olur.
40 saat zorunlu +7 saat seçmeli = 47
örnek2:
5. sınıflar 4 şube, 6. sınıflar 5 şube olsun, max ders saati şöyle olur.
18 saat zorunlu +7 saat seçmeli = 25

senin duruma gelir isek 36 saat zorunlu dersin var ise 7 saatte seçmeli olsa max 43 saat ders olur.
lab olmayan okullarada bir çözüm bulurlar inşaallah, birde şu sorun varki okulda 1 lab 2bt öğrt. olsa yine sorun çıkar labı hangi bt ci kullanacak?

üzmeyin canınızı hocam bende bir dizüstü bir projeksiyon ile ders anlatmıştım.... yeter ki ders olsun bir arkadaşın dediği gibi bahçede bile işlerim :)

müfredat daha çok teorik konuları içerecektir.Word excel uygulamalarından ziyade teknoloji vizyonu kazandırmayı amaçlayacaktır

rose_tek' Alıntı:
valla spor salonu olmayan okulda bedenciler kışın nasıl sınıfta ders yapıyorsa öyle olcak. bunları söylemeyelim. hala kaldıracaklar korkusunda olan biri olarak bizler mümkün olduğunca pozitif yorum yapmalıyız. zamanla rayına oturur hem fatih projesi tam olarak yayıldığında çocukların elinde tablet bizlerde akıllı tahta gayet sınıfta işleriz laba gerek yok
tek ders olsun hocam gireriz çok şükür ders geldi norm fazlasıydım nereye atacakları belli değildi

hastasıyız dede' Alıntı:
yanlış hesaplamışsın hocam seçmeli derslerin hepsinin b.t. seçilmesi durumunda dahi max 7 saat hesaplayabilirsin, çünkü seçmeli dersler haftada 1 gün işlenecek.
örnek1:
5. sınıflar 10 şube olsun, 6. sınıflar 10 şube olsun, max ders saati şöyle olur.
örnek2:

senin duruma gelir isek 36 saat zorunlu dersin var ise 7 saatte seçmeli olsa max 43 saat ders olur.
lab olmayan okullarada bir çözüm bulurlar inşaallah, birde şu sorun varki okulda 1 lab 2bt öğrt. olsa yine sorun çıkar labı hangi bt ci kullanacak?

okulda 24 derslik var ama okul ikili hocam 24*2 yani

çok çok zor allah kolaylık versin..1 saat de değil 2 saat..benim ilkokul binasında da olsa en azından bi sınıfım var halime şükrediyim :)

ogretmen006' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
örnek1:
örnek2:

okulda 24 derslik var ama okul ikili hocam 24*2 yani
yazdıklarım zaten ikili eğitim yapan okullar için hocam, 5,6 lar öğleci onlara dersimiz zorunlu ve haftada 4 gün.
7. ve 8. sınıflar ise sabahçı onlara dersimiz seçmeli ve haftada 1 gün yani 7 ders saati kadar derse girebiliriz, yani ikili öğretimin sabahçı devresinde ders seçmeli olduğu için sadece 1 gün derse girebiliriz.

Bilgisayar nedir, internet nedir, kullanım alanları, yararları, zararları vs işliyordum ben önceleri. Bazen kitap okutuyordum öğrencilere. Bakalım yeni gideceğim okul nasıl olacak! Eğitsel filimler, kağıt üzerinde uygulamalar, diğer dersleri destekleyici animasyon gösterimleri vs. yapılabilir. Dersimizi biz cazip hale getirmeliyiz.

Geri