Bt sınıfı olmayanlar ne yapıyor

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Bt sınıfı yok okulumuzda.. Sene başından beri teorik olarak dersi işliyorum. Zaten mufredat da teorik konular vardı. O yüzden sıkıntı olmuyordu ancak artık teorik konular da bitti. Öğrenciler de bıktı teorik dersten.. açıkçası ben de artik biraz hareket istiyorum. Akıllı tahtadan office anlatayım dedim olmuyor. Bir öğrenciye uygulama yaptırırken diğer öğrenciler coşuyor, sınıfta çok gürültü olabiliyor. Arduino anlatayım desem setler çok pahalı.. okul kapıyı tamir ettirecek parayı zor buluyor.
Koca bir ikinci donem beni bekliyor. Ne yapsam bilemedim.
Bt sınıfı olmayan arkadaşlar dersi nasıl işliyor?

Pandemiden dolayı her sınıfta tableti olan çocuk çoğaldı . Getirsinler okula hocam. Bulunur yapılacak bir şey . Gruplar scratch anlatırsınız . Canva gösterirsiniz ne bilim .sıkıcı olmaz bari

Merhaba arkadaşlar. Bt sınıfı yok okulumuzda.. Sene başından beri teorik olarak dersi işliyorum. Zaten mufredat da teorik konular vardı. O yüzden sıkıntı olmuyordu ancak artık teorik konular da bitti. Öğrenciler de bıktı teorik dersten.. açıkçası ben de artik biraz hareket istiyorum. Akıllı tahtadan office anlatayım dedim olmuyor. Bir öğrenciye uygulama yaptırırken diğer öğrenciler coşuyor, sınıfta çok gürültü olabiliyor. Arduino anlatayım desem setler çok pahalı.. okul kapıyı tamir ettirecek parayı zor buluyor.
Müfredat neyse onu anlatıyorum sonra.kendi web sitemde ki oyunları oynuyoruz gayet iyi geçiyor

.

Son düzenleme:
bir bt sınıfının ömrü en mükemmel iyi bakımla her sene kullanılacaksa 5 yıldır 5 yıl sonra zaten çöp mahiyetindedir ittire ittire ders anlatmaya zorlamanın manası yok hem size hem çocuklara maddi manevi zarardır

tahtada hazırladığım slayt üzerinden anlatıyordum ki geçen hafta laboratuvar kuruldu. 2. dönem labda işleyeceğim. ilk ders anlatım ikinci ders uygulama şeklinde devam edeceğim inşallah.

bir bt sınıfının ömrü en mükemmel iyi bakımla her sene kullanılacaksa 5 yıldır 5 yıl sonra zaten çöp mahiyetindedir ittire ittire ders anlatmaya zorlamanın manası yok hem size hem çocuklara maddi manevi zarardır
Benim sinif 15 yasinda. Guncelliyerek devam. Yeni kasalar. Geliyor bankalardan cihazlar aliyorum. Hibe laptoplar geliyor. Sagdan soldan mbot lar, tubitak projelerinden ardino setleri vs... azicik ugrasinca kapilar aciliyor. Bizim bransin maalesef kaderi bu.

benim labım yokken
ilk saat akıllı tahtadan bir hafta öncenin özetini deftere yazıyorlardı.
ikinci saat ise müfredatta gösterilen konuyu işliyordum.
örnek bir iki hafta atayım.

Ekli dosyalar

• 2.HAFTA.rar
    29 MB · Görüntüleme: 92
  • 3.HAFTA.rar
    17.4 MB · Görüntüleme: 5
bt sınıfı olmayıp öğretmenlik yapan, o öğretmen uzman öğretmendir hatta kral öğretmendir :)...elinde bilgisayar vs yok ders kitabı yok 40 dk boyunca öğrencilerin ilgisini çekecek bir şeyler anlatacak bişeyler öğretecek bunu yaparken de sınıf düzenini sağlayacak zor iş.Kolay gelsin diyorum.

Bizim de lab yok altı yıldır akıllı tahtadan anlatıyorum iyi kötü anlıyorlar en azından bir kitap bir çalışma sayfası olaydı

Geri