Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BT Rehberlik Görev Yazısı ve Ekder?

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında tcoalngsau tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. tcoalngsau

tcoalngsau Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlar bu hafta İlçe mem okullara yazıyı gönderdi ve başladık göreve. Bİr lisede görev verdiler.Kadromun bulundugu okuldaki idarecim ekdersimi Yazının Valilikten çıktıgı tarihten itibaren değil göreve başladığım günden itibaren yazıcağını söyledi.Valilikten 22 ekimde yazı çıkmış bize 5 kasımda okulda yazıyı imzalattılar ve göreve başladık. . Sizlerde durum nedir? Yasal olan hangisidir acaba?

2. ziyaunal

ziyaunal Seçkin Üye Seçkin Üye

sizin göreve başladığınızda bu kişi görvine başlamıştır diye yazı gönderilir. işte o yazının gönderildiği günden itibaren hesaplanır.

3. tcoalngsau

yani göreve başladığım liseden bu yazı kadromun bulundugu okula gönderilecek degilmi? o yazıdaki tarih mi? ama önceki senelerde formatörlük yazılarında valilik olurundaki tarihten itibaren ekders yazılıyordu?

4. manhem

manhem Seçkin Üye Seçkin Üye

teblig dildiği tarihten itibaren başlar diye düşünüyorum formatörlük konusunda da aynısı uygulanıyordu

5. tcoalngsau

hm tşkler ekders yönetmeliğinin 16.maddeside sanırım bunu açıklıyor.

6. 06Davut

06Davut Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaslar benim bir sorum var ilçe eğitim müd. yazıları gönderirken benim okula göndermeyi unutmuşlar btr görevim liseye çıkmıstı sadece oraya göndermişler
    cuma gittim kendim aldım yazıyı pazartesi okula vereceğim. 16 saat kendi okulumda (yibo ) 4 saat başka bir okulda dersim var şimdi btr görevim başlayınca 4 saat dersim ne olacak formatörlükteki gibi 4saat iptal mi olacak yoksa o derslere girecekmeyim. gecen sene formatör olunca diğer okuldaki derslerim bitmişti de şimdi ne olacak ?

7. tcoalngsau

Btr 15 saatten fazlasina girmiyor diye biliyrm hocam.

8. deniz774

deniz774 Aktif Üye

"tcoalngsau" hocam bende de aynı durum var hocam liseye gönderildim.. yazımız 22 ekimde valilikten çıkmasına rağmen ilçe 5inde tebliğ etti ve biz de 5.de başladık....
    "06Davut" hocam kendi okulunuzda dersiniz varsa girersiniz kalan zamanınızı da görevlendirildiğiniz okulda geçirirsiniz. 3. bi okula gitmek zorunda değilsiniz yani..

9. alsabim

alsabim Üye

Hocam hangi ilde görev yapıyorsunuz.
    Ben Kayserideyim ve çok geçte olsa BTR oldu. Yazıda 17 eylülden itibaren ek dersler ödenecektir denilmekte.Ben okul açıldıktan sonra eski sistemde ki çalıştım. Ekim ayında ekders yazılmadı ama kasımda 2 ayı birlikte alcam.Gelen yazıyıda gönderecek müdür yard. sorun olmasın diye.

10. fbby

fbby Aktif Üye

Hocam ben de Kayserideyim ama Kasıma da yetişmedi Ekdersler Aralıkta hepsini birlikte alacaz inşallah ölmezsek.

11. alsabim

alsabim Üye

Haklısın sonunda yanlış bir ifade kullanmışım.Ekim ve Kasım aylarının ek ders ücretini Aralıkta alacagız. :)

12. tcoalngsau

neye istinaden alabiliyorsunuz? resmi bir hak ise bizde hakkımızı arayalım ?

13. hakanotuken

hakanotuken Hiperaktif Üye Hiperaktif

Evet kayseri'deki arkadaşım öyle olduğunu söyledi peki biz niye alamıyoruz

14. u_kukulkan

u_kukulkan Site Gezgini

15. fbby

fbby Aktif Üye

Hocam Kayseride onay yazısına, onaylar 17 eylülden itibaren geçerlidir şeklinde bir ifade ekleniyor bu her yıl böyle uygulandığı için tüm BT rehber öğretmenleri 17 eylülden itibaren çalışmaya başlıyor. Ama onay yazısı bir kaç ay geç geliyor. Yazı geç gelse bile öğretmenler en azından ekders maduriyeti yaşamıyor. Buradan tekrar Alpay Hocama teşekkür ediyorum.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal