BT Rehberlik Görev Yazısı ve Ekder?

Kodla Büyü

tcoalngsau

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar bu hafta İlçe mem okullara yazıyı gönderdi ve başladık göreve. Bİr lisede görev verdiler.Kadromun bulundugu okuldaki idarecim ekdersimi Yazının Valilikten çıktıgı tarihten itibaren değil göreve başladığım günden itibaren yazıcağını söyledi.Valilikten 22 ekimde yazı çıkmış bize 5 kasımda okulda yazıyı imzalattılar ve göreve başladık. . Sizlerde durum nedir? Yasal olan hangisidir acaba?

sizin göreve başladığınızda bu kişi görvine başlamıştır diye yazı gönderilir. işte o yazının gönderildiği günden itibaren hesaplanır.

yani göreve başladığım liseden bu yazı kadromun bulundugu okula gönderilecek degilmi? o yazıdaki tarih mi? ama önceki senelerde formatörlük yazılarında valilik olurundaki tarihten itibaren ekders yazılıyordu?

teblig dildiği tarihten itibaren başlar diye düşünüyorum formatörlük konusunda da aynısı uygulanıyordu

arkadaslar benim bir sorum var ilçe eğitim müd. yazıları gönderirken benim okula göndermeyi unutmuşlar btr görevim liseye çıkmıstı sadece oraya göndermişler
cuma gittim kendim aldım yazıyı pazartesi okula vereceğim. 16 saat kendi okulumda (yibo ) 4 saat başka bir okulda dersim var şimdi btr görevim başlayınca 4 saat dersim ne olacak formatörlükteki gibi 4saat iptal mi olacak yoksa o derslere girecekmeyim. gecen sene formatör olunca diğer okuldaki derslerim bitmişti de şimdi ne olacak ?

"tcoalngsau" hocam bende de aynı durum var hocam liseye gönderildim.. yazımız 22 ekimde valilikten çıkmasına rağmen ilçe 5inde tebliğ etti ve biz de 5.de başladık....
"06Davut" hocam kendi okulunuzda dersiniz varsa girersiniz kalan zamanınızı da görevlendirildiğiniz okulda geçirirsiniz. 3. bi okula gitmek zorunda değilsiniz yani..

Hocam hangi ilde görev yapıyorsunuz.
Ben Kayserideyim ve çok geçte olsa BTR oldu. Yazıda 17 eylülden itibaren ek dersler ödenecektir denilmekte.Ben okul açıldıktan sonra eski sistemde ki çalıştım. Ekim ayında ekders yazılmadı ama kasımda 2 ayı birlikte alcam.Gelen yazıyıda gönderecek müdür yard. sorun olmasın diye.

alsabim' Alıntı:
Ben Kayserideyim ve çok geçte olsa BTR oldu. Yazıda 17 eylülden itibaren ek dersler ödenecektir denilmekte.Ben okul açıldıktan sonra eski sistemde ki çalıştım. Ekim ayında ekders yazılmadı ama kasımda 2 ayı birlikte alcam.Gelen yazıyıda gönderecek müdür yard. sorun olmasın diye.
Hocam ben de Kayserideyim ama Kasıma da yetişmedi Ekdersler Aralıkta hepsini birlikte alacaz inşallah ölmezsek.

fbby' Alıntı:
alsabim' Alıntı:
Hocam ben de Kayserideyim ama Kasıma da yetişmedi Ekdersler Aralıkta hepsini birlikte alacaz inşallah ölmezsek.

Haklısın sonunda yanlış bir ifade kullanmışım.Ekim ve Kasım aylarının ek ders ücretini Aralıkta alacagız. :)

tcoalngsau' Alıntı:
Arkadaşlar bu hafta İlçe mem okullara yazıyı gönderdi ve başladık göreve. Bİr lisede görev verdiler.Kadromun bulundugu okuldaki idarecim ekdersimi Yazının Valilikten çıktıgı tarihten itibaren değil göreve başladığım günden itibaren yazıcağını söyledi.Valilikten 22 ekimde yazı çıkmış bize 5 kasımda okulda yazıyı imzalattılar ve göreve başladık. . Sizlerde durum nedir? Yasal olan hangisidir acaba?[/quotebi

bizde de aynı durum söz konusu. 18 inde yazı çıktı. ama okula yazı 5 kasımd geldi. göreve başlama yazısını 5 kasım olarak belirtti müdür. okula resmi yazı geldiği tarihten öncesine yazamazlarmış

hakanotuken' Alıntı:
Evet kayseri'deki arkadaşım öyle olduğunu söyledi peki biz niye alamıyoruz

Hocam Kayseride onay yazısına, onaylar 17 eylülden itibaren geçerlidir şeklinde bir ifade ekleniyor bu her yıl böyle uygulandığı için tüm BT rehber öğretmenleri 17 eylülden itibaren çalışmaya başlıyor. Ama onay yazısı bir kaç ay geç geliyor. Yazı geç gelse bile öğretmenler en azından ekders maduriyeti yaşamıyor. Buradan tekrar Alpay Hocama teşekkür ediyorum.

Geri