bt rehberliğinde yönetmelikte saat tanımı varmı arkadaşlar?

Kodla Büyü

ege

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2 saattir kös kös oturuyorum.bilen varsa saat tanımı var yok lütfen yazabilirmi?

saat tanımı yok hocam, okulun açık olduğu saatlerde ikili öğretim ise 8-5 tekli ise 9-3 vb. ders programında dersinizin olmadığı saatlere btr yazılarak görevlendirilebilirsiniz.

yok öyle artık 8-5 9-3..... haftalık 30 saat

Ekli dosyalar

• 03104123_tereddtedilenhususlar.rar
    104.6 KB · Görüntüleme: 112
hastasıyız dede' Alıntı:
saat tanımı yok hocam, okulun açık olduğu saatlerde ikili öğretim ise 8-5 tekli ise 9-3 vb. ders programında dersinizin olmadığı saatlere btr yazılarak görevlendirilebilirsiniz.

Hocam o kadar konuşuldu, o kadar resmi yazı yazıldı hiç bakmadın mı Allah aşkına.
yalan yanlış bilgi vermeyin lütfen.
yukardaki tereddüt edilen hususlarda ayrıntılı ve örneklerle açıklanmış, oraya göre hareket edebilirsiniz.

tekli öğretim genelde ders 8:30-15:00 arası ders olur bu saatler de bulunur( öğle arası vardır)
ikili öğretimlerde tek btr varsa ders yoğunluğuna göre sabah yada öğlen btr görevini yürütür.
benim okulum ikili öğretim ve 2 btr yiz. ben öğlecim arkadaşım sabahçı.

xapex' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:

Hocam o kadar konuşuldu, o kadar resmi yazı yazıldı hiç bakmadın mı Allah aşkına.
yalan yanlış bilgi vermeyin lütfen.
yukardaki tereddüt edilen hususlarda ayrıntılı ve örneklerle açıklanmış, oraya göre hareket edebilirsiniz.
arkadaşım yanlış olan neresi var 8-5 kısmına takıldıysan 8-5 arası sabahçı yada öğlenci görevlendirilebilir bunu kastettim, yazılanı anlamadan kimseyi yargılamayın lütfen. bu 30 saat diyen arkadaşa cevap bile yazmıyorum zaten, başına gelsinde görsün bakalım 30 saat diye bişey varmıymış yokmuymuş.

okulda öğrenci derse başladı diyelim 08:00 öğrencilerin dersi bitti diyelim 13:00 o aralıkta görevlisiniz... Dersden sonra kurs vs... varsa o saatlerde kalmayacaksınız okulda....

bilerzen' Alıntı:

Arkadaş doğru söylemiş.Haftalık ders programında gösterilir diyor.30 saatten fazla giremeyeceğine göre zaman konusunda tartışmaya gerek yok. Tekli öğretim ise de 30 saat çiftli öğretim ise de 30 saat. benim okul haftalık 40 saat 8 de başlıyor 3 de bitiyor ama benim program haftalık 30 ders saati olarak ayarlanıyor.

Smart' Alıntı:
bilerzen' Alıntı:

Arkadaş doğru söylemiş.Haftalık ders programında gösterilir diyor.30 saatten fazla giremeyeceğine göre zaman konusunda tartışmaya gerek yok. Tekli öğretim ise de 30 saat çiftli öğretim ise de 30 saat. benim okul haftalık 40 saat 8 de başlıyor 3 de bitiyor ama benim program haftalık 30 ders saati olarak ayarlanıyor.
mevzu bu kadar basit. 30 saat ayarlatın.

30 saati nereden çıkarttınız. Haftalık ders çizelgesi 30 saat mi? Eğitim öğretim süresince okulda bulunur, dersler başlayınca gelir-dersler bitince gider. Öğle arası ders olmadığı için btr görevi yoktur.

Bizde dersler sabah 7 de baslar aksam 7 de biter tek btr yim ne yani ben gunde 12 saatmi calisacagim ders çizelgemde 70 saat ders olacak, oldu gozlerim doldu

c1han' Alıntı:
30 saati nereden çıkarttınız. Haftalık ders çizelgesi 30 saat mi? Eğitim öğretim süresince okulda bulunur, dersler başlayınca gelir-dersler bitince gider. Öğle arası ders olmadığı için btr görevi yoktur.
:+1:

tomreader2010' Alıntı:
Bizde dersler sabah 7 de baslar aksam 7 de biter tek btr yim ne yani ben gunde 12 saatmi calisacagim ders çizelgemde 70 saat ders olacak, oldu gozlerim doldu

Hangi tür okulda çalışıyorsunuz? Eğer ikili öğretimse zaten ya sabah yada öğleden sonra görevlendiriliyorsunuz. Başka hangi okulda günde 12 saat ders var bilmiyorum ama istemiyorsanız BTR olmazsınız.

o okuldaki ders yükü kadar 35 saat se haftalık ders saati 35 durulur 40 saatse(liselerdeki gibi) 40 saat durulur.hatta eğer başka okuldan geliyorsa derse girdiği okuldaki ders programı ona göre ayarlanır diyor.30 saat yok maalesef bunu çokca milli eğitimde araştırdım malesef o okuldaki ders saati önemli liselerdekilere haksızlık olmuyormu 40 saat dedim uygulama böle dedi

sumunu' Alıntı:
Smart' Alıntı:
bilerzen' Alıntı:

mevzu bu kadar basit. 30 saat ayarlatın.
smart hocanın idarecilerinin gözünü açmayalım hazır 30 saat duruyorken.

c1han' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:

Hangi tür okulda çalışıyorsunuz? Eğer ikili öğretimse zaten ya sabah yada öğleden sonra görevlendiriliyorsunuz. Başka hangi okulda günde 12 saat ders var bilmiyorum ama istemiyorsanız BTR olmazsınız.
okulum 5,6,7,8 sınıflar sabhçı sadece 4. sınıflar öğlenci okul dönüşümünden ayrılmamış tek idareli bir okul bize tercih yaparken sabahço öğlenci diye ayrım yapmadılar. günde 5,6,7. sınıflarda 7 4. sınıflarda 6 ders olmak üzere günde toplam 13 saat ders var, istemeyince olmayacağımı hatırlartığınız içinde sağolun bilmiyordum onu bak

Hocam mesela ben ;
Ortaokulda görevliyim diğer okul bana 1 km uzaklıkta
Kendi okulumda 20 saat dersim var Okulum 8:00'da başlıyor. bütün derslerim öğleden önce 4'er saat şeklinde 5 gün.
Lise'ye Btr gidiyorum. 30 saat şeklinde tamamlayarak gidiyorum.
Bunun ne resmi yazısı var ne birşeyi biliyorum ama olması gereken kanaat bu diye böyle yapıyorum.
Yani yoksa ne odamız var ne birşey bazı konuşan arkadaşlar müdür yrd. gibi çalışacaksın diyorlar o arkadaşlara diyorum ki müdür yardımcısı odası gibi oda tahsis etsinler sıkıntı yok dururuz.
Öğretmenler odasında bu kadar duruluyor sap sap.

kgunduz' Alıntı:
Hocam mesela ben ;
Ortaokulda görevliyim diğer okul bana 1 km uzaklıkta
Kendi okulumda 20 saat dersim var Okulum 8:00'da başlıyor. bütün derslerim öğleden önce 4'er saat şeklinde 5 gün.
Lise'ye Btr gidiyorum. 30 saat şeklinde tamamlayarak gidiyorum.
Bunun ne resmi yazısı var ne birşeyi biliyorum ama olması gereken kanaat bu diye böyle yapıyorum.
Yani yoksa ne odamız var ne birşey bazı konuşan arkadaşlar müdür yrd. gibi çalışacaksın diyorlar o arkadaşlara diyorum ki müdür yardımcısı odası gibi oda tahsis etsinler sıkıntı yok dururuz.
Öğretmenler odasında bu kadar duruluyor sap sap.
hocam olması gerekende bence sizin yaptığınız yoksa zaten 20 saat dersiniz var diğer okula gidip 5 saat çalıştıktan sonra ne anlamı kalıyor duracaksın diyen idarecilere karşı gelmeyen zümrelerimniz burada akıl veriyor sonra

Arkadaşlar yönetmelik gayet açık.Eğitim-öğretim saatleri içerisinde diyor.Öğrenci derse saat kaçta başlıyorsa o saatte geleceksin,en son kaçta çıkıyorsa o saatte gideceksin.Boşa tartışıp birbirinizin canını sıkmayın ;) gerek yok :)

a-anil06' Alıntı:
Arkadaşlar yönetmelik gayet açık.Eğitim-öğretim saatleri içerisinde diyor.Öğrenci derse saat kaçta başlıyorsa o saatte geleceksin,en son kaçta çıkıyorsa o saatte gideceksin.Boşa tartışıp birbirinizin canını sıkmayın ;) gerek yok :)
Gerçekten tartışmayalım. Ben 30 saat üzerinden çalışıyorum. İsteyen sizin gibi son öğrenciyi beklesin.

Ortaokulda sabahçıyım dedik. 25 ya da 28 saat dersim var. BT istedim liseye. liseye öğleci olarak verdiler. Hadi anlatın nasıl olacak?

sumunu' Alıntı:
Ortaokulda sabahçıyım dedik. 25 ya da 28 saat dersim var. BT istedim liseye. liseye öğleci olarak verdiler. Hadi anlatın nasıl olacak?
28 saat ders varken siz neden istediniz hocam zaten kulup felan derken ekdersinizi alırdınız

tomreader2010' Alıntı:
sumunu' Alıntı:
28 saat ders varken siz neden istediniz hocam zaten kulup felan derken ekdersinizi alırdınız
yok benim için değil. sadece örnek verdim. çıkışa kadar kalma mevzuunda.

sumunu' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
sumunu' Alıntı:
yok benim için değil. sadece örnek verdim. çıkışa kadar kalma mevzuunda.
anladım hocam

Geri