Bt Rehberi arkadaşlar okulda sınıf rehberlik göreviniz varmı

Kodla Büyü

yağmur07

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Benim okulda hem sınıf rehberlik görevim var hem de 6 saat bilgisayar dışında trafik ve sosyal etkinlik derslerine giriyorum. fazladan 6 saat.. Sizde durumlar nedir acaba?

btr iseniz başka görev verilemez yazar okullara gönderilen genelgede.. sınıf rehberlik görevini isterseniz almayabilirsiniz.. ancak eksik öğretmen varsa isteğiniz dahilinde görev verilebilir.. bilgisayar dışındaki derslerde aynı şekilde isteğinize bağlı.. öğrenci mağdur edilmesin dersler boş geçmesin diye anlayışlı davranıp derslere girebilirsiniz.. ben sadece kendi dersime giriyorum sınıf rehber öğretmenliğim de yok..

Branşım dışında derslere girmiyorum. Sınıf rehberliğini boşta branşçılar olmasına rağmen gönüllü olarak aldım.

32 adet etkileşimli tahta ve nerden baksak bilgisayar labı dışında bi o kadar da bilgisayar var okulda. Biliyorum ki bt rehberi arkadaşların hepsinin okulunda fatih projesi yok. Dolayısıyla bizim iş yükümüz onlara göre fazlaca oluyor. Büyük bi okulda çalışıyorum Ama burda kazandığım tecrübeden memnunum. Tabi sınıf rehberliği ve diğer dersler bunca işin arasında çok angarya oluyor benim için..

13 saat kendi okulumda,2 saatte lisede dersim var,btr görevim var..
onun dışında hiç bi derse girmyorum,nöbetim yok,sınıfımda yok..
geçen sene müdür yrd. ile aram iyi diye nöbet yazayım mı dedi bende yaz dedim..ama bi baktım ki okuldaki bayan rehberlik hocasına yazmamış...
bu sene o sormadan ben bana bu sene nöbet yazma hocam dedim,şaşırdı :)

mekrel' Alıntı:
btr iseniz başka görev verilemez yazar okullara gönderilen genelgede.. sınıf rehberlik görevini isterseniz almayabilirsiniz.. ancak eksik öğretmen varsa isteğiniz dahilinde görev verilebilir.. bilgisayar dışındaki derslerde aynı şekilde isteğinize bağlı.. öğrenci mağdur edilmesin dersler boş geçmesin diye anlayışlı davranıp derslere girebilirsiniz.. ben sadece kendi dersime giriyorum sınıf rehber öğretmenliğim de yok..
aynen

Geri