bt rehber öğr'nin formatörlükten farkı nee

Kodla Büyü

ege

Seçkin Üye
Seçkin Üye
14 saat ortaokulda derse giriyorum .formatör değilim 10 saatte bi liseye görevlendirme gidiyorum. bugün bt rehber öğretmenlik başvuru formum geldi.kendi okulumda lab uygun değil bilgisayarlar eski diye formatörlükte vermiyorlar. şimdi lisede bu görevlendirmeyi istesem keni okulumda derslere girmeyecekmiyim yani tamamen lise kadrolu gibi buradamı çalışacağım ha yok görevlendirme istemedim buraya başkasını mı verecekler yani kendi okulumdaki 14 saatemi gireceğim sadece? yada kadrom hala ortaokulda kalacakta ben lisede bt rehber olarak görevlendirme mi çalışacağım. ya kendi okuluma(kendi okulum evime yakın bu arada)akıllı tahta tamamlanınca tekrar oraya gidebilecekmiyim ? bt rehber öğretmenliği işine sevinen arkadaşlara şaşıyorum ne güvencesi yada farkı kaldı formatörlükten bu kadro değilki?
arkadaşlar bu konuda bilgisi olan varsa yazsın lütfen yaaaaaaa???

formatörlükten bir farkı yok hocam fakat bu sene örneğin benim okulum sabahçı öğlenci oldu öğleden sonra gelmeyecem 8 saat dersim var kendi okulumda başka okulada gitmeyecem bu avantajı oldu sadece

ama benim durumum nolcak kendi okulumdaki derslerim iptal olup sadece lisedemi görevli çalışacağım?

mesela hocam sizde anladığım kadarıyla ortaokul bi okuldasınız sizde orta okullara akıllı tahta geldimiki de kendii okulunda kalabiliyosunuz? yoksa başka yeremi görevlendirme gitceksiniz?

hocam dolduracağın formda okul seçiyorsun. zaten öncelik fatih projesinin olduğu okullar. sen kendi okulunda seçebelirsin ama istersen liseyide seç. derse girme zorunluluğu diye bişey yok zaten. okulunda kaç saat ders olursa olsun (1,2,3,4......30) o kadar derse giriyorsun kalan kısım haftalık ders programında btrehberlik diye geçecek.
eğer kadronun olduğu okul değlde başka bir okula görevlendirildin.; o zamanda yine kadronun olduuğu okuldaki bt derslerine gireceksin (kaç saat olduğu önemli değil) diğer zamanlarında görevlendirdiğin okula gidip btrehberlik yapacaksın.
farklara gelince
1. adı değişti
2. mesai saati değişti.
3. bt öğretmeni olmayan formatörler kendi okulundaki alanı ile ilgili derslere girecekler.

Arkadaşlar kafamın bir türlü almadığı nokta şu:
Ben Lisedeyim ve ders saatleri 8:20--- 9. sınıflara 8. saat olduğu için 4.20 arası. Normalde 3:30 ama 9'lar bozuyo. Şu koşullarda bu saatlere göre btr görevlendirmesi yapıcam. O zaman formatörlükten farkı ne. Birde ikili öğretimde yarım günse sonuçta mesai saati diye birşey var. Tam öğretimlerde de belli saat aralığı olmalı. Biz lisedeyiz diye fazla saat mi çalışacaz. Zaten bu konuda her ilde hatta yan okulunda bile farklı uygulamalar mevcuttu. Böylede çok farklı olmayacak o halde. Bana genel liselerde btr uygulamasıyla ilgili tam bilgi verirseniz sevinirimmm......

hala keni okulumda ki derslerin yada lisedeki derslerin iptal olup olmayacağımı anlamadım.kendi okulumda derse girip lisede derse girmeden bt rehber öğ. liği yapmamı lise kabul etmezki? o zaman üfffffffffffff yaaaa
kesin bişi bilen varmıı arkadaşlar

Geri