BT Rehber Öğretmenliği tercihinde sorum var? Yardim...

Kodla Büyü

ysglctnr

Site Gezgini
İstanbul da gorev yapiyorum, yarin ilcemde basvuruda son gun. Ancak kafam cok karisik. Saatlerdir konudan konuya sayfadan sayfaya atliyorum cozum icin ama kafam daha da karisti.
Sorularim,
1- tercihim disi secenegine hayir dedim ve hic bir lise yazmadim, gorevlendirme gelmedi, formatorluk iptal oluyor. Ben okulumdaki derslerime giriyorum ogretmen olarak yani 15 bt dersimvar sonra cikip evime gidiyorum 0 ekdersle, dogrumudur?

2- tercihim disi secenegine evet dedim okul tercihi yaptim lisede de gorevlendirildim. Ornegin Carsamba persembe liseye gideceksin dediler, okulumda 6-7-8. Siniflarda 15 saat dersim var, lisede bt rehberligi yapiyorum bu durumda kendi okulumda oldugum gunlerde (pazartesi-sali-cuma) sadece derslerime girip evime mi gidecegim yoksa rehberlik gorevi her iki okul icin de gecerli mi oluyor? Hicbir yerde 30 ders ibaresi yok istanbul icin soyluyorum.

Evet deyip iki okul ve idareciler arasinda mi kalmaliyim
Hayir deyip lanet olsun ek derse mi demeliyim bilemedim...

hocam ek ders az para değil min 500-600 TL,
15 saat ders varsa 15 saatte her iki okulda toplam rehberlik olacaktır.
ben şişlideyim tercih yapmadım ve kendi okulum dışındaki okula da hayır dedim :) sebrbine gelince 7 liseye daha önceki formatörlük bsşvurusundan atanan olmuş muhtemelen o arkadaşlar yine tercih edecek ve yine dolacak, o liseler dolduğu içinde diğer görevlendirmelerde kabul edilme ihtimali çok yüksek :) biraz araştırma yaptım

Hocam ben de umraniyedeyim bizde de liselere formator olarak gorevlendirilen arkadaslar oldu ve onlarin tekrar o okullari isteyeceginden emin degilim...
Evet ekders az para degil... Ama ciddi anlamda kafam cok karisik....

liselere görevlendirilenler sadece kendi okulundaki derslere girecek. bt rehberliğini sadece görevlendirildiği lisede yapacak. kendi okulunuzda rehberlik işleri de büyük ihtimalle sizden beklenecek. zaten birine selam verseniz yine bekleniyor tanıdımadığınız biri bile olsa. yeterki bilgisayar öğretmeniyim deyin :sleep:

1. soruya gelince bt rehberlik onayları çıktığı anda formatörlük iptal edilecek. yani o liseler dolmadan formatörlük iptal olmayacak.

1- Tecih dışına hayır deyip kendi okulunuzu yazdığınızda eğer tüm Fatih Projesi kapsamındaki liselere Bilişim Teknolojileri Rehber öğretmeni görevlendirilmiş ve boş kalan olmamışsa siz kendi okulunuzda hem derse girer hemde Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliğinizi yapmak için görevlendirilirsiniz.

2- Tecihleriniz arasına kendi okulunuzu ve aynı zamanda Fatih Projesi kapsamındaki bir liseyi yazıp liseye Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni olarak görevlendirildiğinizde kendi okulunuzda sadece derslerinize girer Bilişim Teknolojileri Rehberliği görevi yapmazsınız. Bilişim Teknolojileri görevi sadece görevlendirilen okul için geçerlidir. Bu aşamada 15 saat dersinizin bulunduğu okul müdürünüz mümkün olduğu kadar bu dersleri 3 güne toplamak ve ard arda gelecek şekilde bir ders programı yapmalıdır. Siz 2 tam gün ve bir yarım gün derse girdikten sonra görevlendirildiğiniz okula gidip rehberlik görevinizi yerine getirmelisiniz.

arkadaşlar bende ysglctnr arkadaşla aynı durumdayım sadece kendi okulumda btr olarak görev almak istiyorum ama kendi okulumda 6 saat dersim var yani forkatörlük için yeterliydi tabi eski sisteme göre küçükçekmecede yani ilçemde 15 tane fatih projesi kapsamında lise açık görevlendirme istemiyorum dedim sözde okul müdürümüz ilçeyle görüşüp halledecek ama yapamazsa benim durumum ne olur kendi okulumda sadece bilgisayar öğretmeni olarak mı görev alırım yoksa yine okulumda formatör gibi kalıp BTR adı altında devam edebilirmiyim

Geri