BT Rehber Öğretmen yolluk

Kodla Büyü

canegemen

Aktif Üye
Ben ilçe merkezinde çalışıyorum. Görevlendirmem bir beldeye çıktı. Acaba yolluk alma gibi bir durumum var mı arkadaşlar? Müdürüm alamazsın diyor.

hocam gorevlendirildiğiniz okulu siz mi secdiniz tercihleriniz arasında var mı..

tercih dışında görevlendirilince alabiliyormuyuz. ben köyde çalışıyorum başka okula görevlendirilmek istemiyorumu belittim halde merkezdeki bi okula görevlendirildim.

Aynı sorunu ben de yaşadım. İlçe milli eğitim müdürü il milli eğitime danıştı. Alabileceğimi, isteme hakkımın olduğunu, fakat etik olmadığını çünkü kendi isteğimle gittiğimi, eğer yolluk talep edeceksem görevimin iptal edileceğini söylediler. Bende çarşıdaki bulgura giderken evdeki pirinçten olmamak için kabul ettim. Benden yolluksuz yövmiyesiz göreve başlamak istediğime dair dilekçe aldılar ilerde mahkeme yolu gözükmesin diyeymiş. Şimdi haftada 3 gün gidiş geliş 30 km yol tepiyorum ama yolluk almak etik değilmiş. Kendileri olsa pehhh.....

hocam yolluk alabilirsin, görevlendirmelerde alınabiliyor, yönetmeilktede vardır bununla ilgili madde,benim olduğum ilçede verilecekti şube müdürü veririz demişti eğer ilçeye görevlendirmem çıksaydı

BELDEYE ALAMAZSIN, şimdi yazı falan istemeyin, alabilir diye yazı bulan olursa bende alamaz diye ararım :x
%100 alamazsınız.

Malesef Fatih projesi olan okulların dolması gerekiyormuş, bu yüzden benim de görevlendirmem liseye çıktı. 31 Aralıkta tekrar görevlendirmeler olacak burada, umarım aynı sıkıntıyı tekrar yaşatmazlar :(
Ama şube müdürlerinin birşey bildiği yok, herkes kendine göre yorumluyor :x

Geri