BT Rehber Öğretmen Görevlendirmede usulsüzlük...

Kodla Büyü

AppleJuice

Aktif Üye
Arkadaşlar, BT Rehber öğretmen görevlendirmeleri yapıldı ilimde ve ben görevlendirilmedim. Ancak yaptığım araştırmaya göre tercih ettiğim liselerden birine memuriyet yılı benden yüksek omasına rağmen benden daha az hizmet puanına sahip bir hocamız görevlendirilmiş.
Yüksek Lisans veya doktora yapıp yapmadığını da araştırdım ve yapmadığını gayriresmi olarak öğrendim. Bugün resmen öğreneceğim...
Bu adımdan sonra ne yapabilirim yol gösterebilecek birileri varsa sevinirim.
Şimdiden ilginize teşekkürler...

Muhtemelen görev talep dilekçenizi ilçe mem'e vermişsinizdir. Hiç vakit kaybetmeden yine oraya bir dilekçe ile oluşan durumun sebebini sorun hocam. Görevlendirmeleri il yaptığı için onlar dilekçenizi ile göndereceklerdir, il size gerekli cevabı vermek zorunda.

Hatta telefonu varsa il koordinatörünüzü arayıp sebebini sözlü olarak sorun ve tatmin edici bir cevap vermezse dilekçenizi vereceğinizi söylerseniz gerisini onlar düşünürler kendilerini kurtarmak için.

Ayrıca ders durumunuz nedir bilmiyorum ama anlattığınız duruma göre mantıklı 2 sebebi olabilir eğer sizin şartlarınız daha uygunsa. Ya ders yükünüz fazladır ve okulunuz siz gidince yerinize öğretmen talep etmek zorunda kalacağı için sizi görevlendirmemişler, ya da bahsettiğiniz okul ilçe dışındaysa öncelik ilçe içinde ihtiyacı karşılamak şeklindedir.

ders yüküm çok fazla değil. hatta formatörlüğü düşünerek 3 güne toplamıştım derslerimi. 2 günüm boş. ayrıca bahsettiğim okul çalıştığım ilçede.
bugün bi arayacağım il koordinatörünü ama sonuç alabilirmiyim bilmiyorum...

arkadaşlar yine ben...
ile sordum durumu okul bende 3. tercih arkadaşta 1. tercih olduğu için o görevlendirilmiş böyle birşey olabilir mi?

Hocam aynı problemle bende karşılaşmıştım ben dilekçe yazdım. yasal süreyi bekliyorum. Sonra idari hukuk mahkemesine başvurucam.

Öncelik bt öğretmenindedir
iki bt ci arasında madde 5 e göre öncelik doktora ve yüksek lisans bunlarda yoksa hizmet puanıdır .tercih sırası diye bir şey yoktur.

serko78' Alıntı:
Hocam aynı problemle bende karşılaşmıştım ben dilekçe yazdım. yasal süreyi bekliyorum. Sonra idari hukuk mahkemesine başvurucam.
dilekçe örneğini paylaşırmısınız serko78 hocam...

il içi tayin isterken "sen bu okulu 2. sırada istedin, falanca kişi 1. sırada istedi onu atadık puanı senden düşük olsada diyebiliyorlar mı?" Bence iş bilmez birinin yaptığı usulsüzlüğü kılıfına uydurmaya çalışma çabası sadece bu cevap. Ya da daha vahimi bu işi bu şekilde yapan gerçekten doğru yaptığını zannediyor.

hocam dilekçemi paylaşıyorum vakit kaybetmeden yazın yasal süre başlasın...

.............................................................. MÜDÜRLÜĞÜNE
.............

İlgi: a) MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün 28/09/2012 tarih ve
16791 sayılı yazısı.

b) İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün XXXXX tarih ve XXXX sayılı yazısı.

c) XXXXXXX tarihli BT Rehberliği Görev Talep Dilekçesi.

d) İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün xxxxxxxxx tarih ve xxxxxxx sayılı yazısı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ilgi (b) yazısı gereği BT Rehberliği Görevlendirmesi
için görev yeri tercihi yaparak ilgi (c) dilekçe ile başvuruda bulunmuştum. Görevlendirmemin
yapılmadığı ilgi (d) yazıdan anlaşılmaktadır.

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ilgi (a) yazısında belirtilen
görevlendirme kriterleri çerçevesinde, hata yapıldıysa, mağduriyete yol açmaması için
hatanın düzeltilerek görevlendirmemin ivedilikle yapılmasını; bir hata yoksa görevlendirme
isteğimin hangi sebeple reddedildiğinin tarafıma bildirilmesini istiyorum.

Gereğini arz ederim.

hocam 5.madde de net olarak yazılmış kıstaslar yanlış yapmaya hakları yok.

o cevabı verenler Allah'tan öss ve kpss yerleştirmelerini yapmıyorlar.yoksa ilk tercih diye o ne ala :)

arkadaşlar bakanlık zaten bu işi ciddiye almış olsaydı görevlendirme işini ilçe yada il atama şube müdürlerine bırakmazdı. ki çoğu yerde şube müdürleri bu olaya sıcak bakmıyor, en olmadı bütütn şartları taşımanız halinde adamlar işi kılfına uydurmak için senin haftada iki günün boş, diğer öğretmenin 3 günü boş, görevendirme yapılacak okulda 3 gün boyunca birinin durması esas alındı derler çıkarlar işin içinden. Ayrıca diğer arkadaşın kendi okuunda norm fazlası olma ihtimalide var hocam. ben bursada çalışıyorum, genelde hep liselere görevendirme yapıldı fakat bir kaç tane ortaokula görevlendirme yapıldı. gidip araştırmadım açıkçası, çünkü sonuç itibari ile bakanlık görevendirmeleri valiliklere, valiliklerde şube müdürlerine bırakıyor. yani kişisel karar söz konusu malesef...

Geri