Bt Rehber Öğretmen Halk Eğitim kursu

Kodla Büyü

Themis

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar mesai saatlerimiz eğitim-öğretim sonunda bitiyor. Bu süre sonunda okulda halk eğitim bünyesinde kurs açabilirmiyiz.Halk Eğitime sordum açabilirisiniz dediler..Böyle kurs veren arkadaşlar var mı acaba aramızda...

ben de merak ediyorum. diyelim ki 15 öğrenci bulduk. gidip halk eğitime ben okulumda şu öğrencilere şu kursu açmak istiyorum mu diyoruz?

ya da diyebiliyor muyuz??

Themis' Alıntı:
Arkadaşlar mesai saatlerimiz eğitim-öğretim sonunda bitiyor. Bu süre sonunda okulda halk eğitim bünyesinde kurs açabilirmiyiz.Halk Eğitime sordum açabilirisiniz dediler..Böyle kurs veren arkadaşlar var mı acaba aramızda...
evet hocam. ben bu şekilde kurs veriyorum okulumda.. eğitim-öğretim bittikten sonra hergün 2 saat halk eğitim kursum var..

arkadaşlar ben de kurs verecektim

*90 öğrenci arasından eleme yaptım 15 öğrenci buldum
* Planımı ve dökümanları hazırladım

Halk Eğitime başvurdum onay verilemedi. "Öğrencilerin Yaşı 15 ten küçük olduğu" gerekçesi sunuldu.
Öğrencilerinizin yaşı doğal olarak 15 ten büyük olamaz maalesef boşa uğraştım çocukların hevesi kursağında kaldı.

tunaböte' Alıntı:
Themis' Alıntı:
evet hocam. ben bu şekilde kurs veriyorum okulumda.. eğitim-öğretim bittikten sonra hergün 2 saat halk eğitim kursum var..

Hangi modülü veriyorsunuz hocam.. Ve haftada kaç saat hocam...

hocam ben afyon bayattayım. yatılı ortaokuldayım. ben açtım. kursum başladı bile. kursiyerlerim de öğrencilerim arasından seçtiklerim hepsinin yaşı 15 in altında. bizde bir sıkıntı yok. olur henüz elime gelmedi ama istersen gelince yollayabilirim örnek olsun diye.

hocam bende vermek istedim velilere ama halk eğitim müdürü sadece biz açarız diyor sinir oldum.. her bilgisayar öğretmeni açamaya kalkarsa olmazmış!!!

Themis' Alıntı:
tunaböte' Alıntı:
Themis' Alıntı:

Hangi modülü veriyorsunuz hocam.. Ve haftada kaç saat hocam...
hocam bilgisayar işletmenliği ve operatörlüğü kursu ,toplamda 7 modül var.. haftada 10 saat.. kursun toplam süresi de 216 saat..

geronimo10' Alıntı:
hocam ben afyon bayattayım. yatılı ortaokuldayım. ben açtım. kursum başladı bile. kursiyerlerim de öğrencilerim arasından seçtiklerim hepsinin yaşı 15 in altında. bizde bir sıkıntı yok. olur henüz elime gelmedi ama istersen gelince yollayabilirim örnek olsun diye.

hocam operatörlük kursu mu açtınız? (160 saat) ben başvurdum geri döndü olur gelsede gelmesede haber verirseniz çok makbule geçecek.

Halk Eğitimler ve Açılmak istenen kurslar ile ilgili son yönergeye http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2645_0.html adresinden ulaşılabilir. Aradığınız tüm soruların cevaplarını bu yönergede bulabilirsiniz.

Geri