BT Öğretmenleri Kaç Saat Dersiniz Var? Anket

Kodla Büyü

BT Öğretmenleri Kaç Saat Dersiniz Var?

• 0-5

Oy: 43 16.5%
  • 6-14

Oy: 156 59.8%
  • 15-30

Oy: 62 23.8%

• Kullanılan toplam oy
    261
bugün okula gittim.müdür ve müdür yardımcısıyla konuştum durumu.bana kesin ve net dedikleri durum şu.4-5 lerde dersin var.geçen seneki gibi gireceksin hocam dediler.bilmiyorum artık ne olur.

fatosböte' Alıntı:
http://www.kamudan.com/Haber/meb-bilgisayar-laboratuarlar%C4%B1n%C4%B1n-sartlar%C4%B1n%C4%B1-belirledi/165312/

bu ne peki??

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Araçları ve Donatım Dairesi Başkanlığı´nca bünyesinde döner sermaye işletmesi bulunan okul/kurumlara sipariş usulü ile ürettirilecek

Meb ihaleleri iptal edip laboratuarları okullara mı ürettirecek, ben de anlayamadım olayı tam. Döner sermaye işletmesi bulunan okul ya da kurum nasıl oluyor ki, bt sınıfları kurulmaya devam edecek anlamına geliyor galiba

Meb firmaların ihalelerini iptal edip işi devletin kurumlarına verecek sanırım, orjinal belgelerin başlık bilgisinde "1500 İLKÖĞRETİM VE 750 ORTAÖĞRETİM OKULUNA BT SINIFI KURULUM TEKNİK ŞARTNAMESİ" yazıyor.

Yani bu bizim için iyi bir haber, bununla ilgili yeni bir konu açalım biz

Efedrin' Alıntı:
Meb firmaların ihalelerini iptal edip işi devletin kurumlarına verecek sanırım, orjinal belgelerin başlık bilgisinde "1500 İLKÖĞRETİM VE 750 ORTAÖĞRETİM OKULUNA BT SINIFI KURULUM TEKNİK ŞARTNAMESİ" yazıyor.

Yani bu bizim için iyi bir haber, bununla ilgili yeni bir konu açalım biz

fatosböte' Alıntı:
http://www.kamudan.com/Haber/meb-bilgisayar-laboratuarlar%C4%B1n%C4%B1n-sartlar%C4%B1n%C4%B1-belirledi/165312/

bu ne peki?

Bu linkin esas kaynağını ( kaynak ) kontrol ettiğimde şöyle bir açıklama metni mevcut;

Başkanlığımızca döner sermayesi bulunan okul/kurumlara sipariş açılacak Bilgisayar Laboratuvar Teknik Şartnameleri güncellenmiştir tıklayınız

1- Döner sermaye liselerde bulunan bir durum
2- Dökümanı indirdiğimde belge tarihi olarak ( 09.07.2010 ) yani Haftalık Ders Programı ( 23.07.2010 ) açıklanmadan önceki bir tarih.
3- Ben durumumuzda bir değişiklik olduğun sanmıyorum ama tabii ki yine de yoruma bağlı...

Arkadaşlar 8 şubeli bir okuldayım 1. sınıftan - 8. sınıfa kadar 8 şubeli ve ikili öğretimde hala okulumuz 2000 öğrenci var, yani bu durumda bile 30 saat dersim doluyor, soruyu eksik sormuşsunuz kriterleride yazmalısınız bence...

erkutalp' Alıntı:
Arkadaşlar 8 şubeli bir okuldayım 1. sınıftan - 8. sınıfa kadar 8 şubeli ve ikili öğretimde hala okulumuz 2000 öğrenci var, yani bu durumda bile 30 saat dersim doluyor, soruyu eksik sormuşsunuz kriterleride yazmalısınız bence...

Sanırım 24 saat dersiniz var.

2 şubelli bir okul ve 6 saat dersim olacak..artık onda da bir sorun çıkarmazlarsa...akşam müdürüm aradı en az 4 okula gidersin diyor..şaka gibi ya.bende yeni geldim memleketime biraz rahat edeyim derken sanırım göçebe öğretmen olacağım.:(((

müdürüm bana 6 saat vereceğini söyledi sen zaten formatör olacaksın önemli değil dedi not: genel lisede görev yapıyorum

arkadaşlar bu ders saatinin düşmesi bizim branştaki açığı ne kadar etkiler sizce:( kafama takıyorum bu konuyu yani ben 3. sınıftaym ya azalırsa açık diye benm zamanıma kadar çok korkuyorum:(

6-7-8 lerden 2 şer, toplam 6 saat ALLAH berekt versin
Sözleşmeliyimde formatör olamıyormuşuzzzzz hayırlı olsun.
Formatör ingilizceci arkadaş böyle bişi yok yaaa bil. bozuldumu nie beni arıyosun ozaman kardeşiiiiiiimmmmmmmm :verymad:

fatosböte' Alıntı:
arkadaşlar bu ders saatinin düşmesi bizim branştaki açığı ne kadar etkiler sizce:( kafama takıyorum bu konuyu yani ben 3. sınıftaym ya azalırsa açık diye benm zamanıma kadar çok korkuyorum:(

Allah yardımcın olsun hocam... durumumuzu görüyorsun...

arkadaşlar ben 4 ve 5 lerde bilişim teeknolojileri seçilebiliyoır diye biliyorum.serbest zaman etkinlikleriş içinde.Müdür seçmezse o ayrı ama bu durum zaten daha önce de vardı.yani bizim durumumuzda bir değişiklik olmayacak.

inş hocam ya inş bir değişiklik olmaz çünkü zaten ne olacağı belli değil birde açıkta kapanırsa yanarım yani Allah'a havale ediyorum başımızdakileri beni daha 3. sınıftan böle şeylerin derdine düşürdükleri için...

can61' Alıntı:
6-7-8 lerden 2 şer, toplam 6 saat ALLAH berekt versin
Sözleşmeliyimde formatör olamıyormuşuzzzzz hayırlı olsun.
Formatör ingilizceci arkadaş böyle bişi yok yaaa bil. bozuldumu nie beni arıyosun ozaman kardeşiiiiiiimmmmmmmm :verymad:

hocam herkes işini yapsn o zaman. siz onun derslerine ek ders için giriyo musnz? yardmcı olmayn madem öle... belki bazı arkadaşlar meb in açıklarından yararlanmayı bırakırlar...

yok angel hocam daha mezun değilim 3. sınıftaym daha ama okadar çok korkuyorumki 2 yıl ben nasıl dayanırım bilmiyorum inş düzeltirler durumumuzu:(

arkadaşlar ya eğitim teknolojileri müdürlüğü bakanlıın numarası 0 (312) 425 73 51 arasak durumumuzla ilgili bilgi verirlermi sizce veya 0-312-4191410 buda ana binanın numarası ordan yönlendirirlermi sizce ben bekleyemiyorum artık:(

anketı yanlıs ısaretledım arkadaslar pardon.onceden 21 ıdı sımdı 9 saat ıns.norm fazlası olunca okula gıdılmıyor mu.inş inş .allah bu sene yuzume baksında
9 saat dersıme gırıp evıme gelıp yatayım bebegımı bekleyeyım.sonra da allah buyuk.bi seneye kadar bellı olur heralde artık.

Müdür yardımcısını aradım geçen gün 4-5 ten ders vereceğiz sana ,ama 7-8 den veremeyebiliriz dedi...nasıl iş anlamadım.Bakalım yarın anlayacağız.Bu durumda 15 saat derse girmiş olacağım.

15 saat oldu... bakalım nasıl olacak formatör de olmadım ilk kez bu kadar rahat bi yıl geçirecğeim inşşaallaahh... gerçi müdür bey okulda mdr yardımcısı olmak isteyen var mı diye sordu görevlendirmeyle olsam mı diye düşünmüyor değilim :)

benim de 6 saate düştü arkadaşlar dersim.çok sinir bozucu bir durum. formatör olurum tamam ama bir haftada sadece 6 saat derse girmek nasıl bir iş.

Demek yazın herkes uyuyormuş, toplantılar yapıldıkça yanan geliyor foruma... Bakalım ne olacak, zamanında yeterince ses çıkmadı açıklama da gelmedi, şimdi durumun ciddiyeti daha iyi anlaşılacak okullar açılıncaya kadar...

Buna rağmen bir açıklama gelecek mi, branş değişikliği hakkı verilecek mi, yoksa BT rehber öğretmenliğini sunacaklar mı merakla beklemekteyim...

Geri