BT Öğretmeninin BT Rehber Öğrt. olarak görevlendirilmemesi

Kodla Büyü

mukaya

Site Gezgini
merhaba arkadaşlar ben balıkesir'in burhaniye ilçesinin 2 km uzaklıktaki bir köyünde bt öğrt. olarak görev yapmaktayım. kendi okulumda 5 saat bt dersine, burhaniye eml'dede 10 saat toplam 15 saat maaş karşılığı derse girmekteyim. ilçe merkezindeki bazı liselere fatih projesi kapsamında akıllı tahta vb. alet, cihaz kurulumu yapılmış bu okullarada BT Rehber öğret. görevlendirilmesi yapılacakmış. tabi bende bunun üzerine bu okullara BT Rehber Öğrt. olmak için başvuruda bulundum ve sonucu beklemeye başladım. Görevlendirmeler belli olunca baktım bizi ilçe merkezindeki bu liselere görevlendirmemişler ve benim tercih ettiğim okula o okulda görev yapan başka bir brançı arkadaşı görevlendirmişler. Hemen ilçe Milli Eğitime gittim bana verilen cevap hocam senin kadron köyde olduğundan yolluk alma durumun ortaya çıkacağından dolayı senin görevlendirmeni İl Milli Eğitim yapmadı dediler. Tabi bende ilçe memdekilere bunun haksızlık olduğunu söyledim ve bu sonuca itiraz edeceğimi belirttim. Bunun üzerine bana hocam itiraz etsende bi sonuç alamassın dediler. Öncelikle balıkesirde benim drurumumda olan arkadaş varmı? ben bu sonuca itiraz etsem bi sonuç alabilirmiyim? bu konuda neler yapılabilir?

Hocam kesin sonuç alırsın çünkü çıkan yönetmelikte yazıyor öncelik sırası kimin diye. İlgili maddeyi göster. Sonuç alman biraz sürer fakat neticede haklı çıkacağın kesin.

Hocam bana kalırsa hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin. Çıkan yazı köy yada belde diye bişey söylemiyor, herkes öncelikli olarak kendi ilçesindeki okulu tercih edebilir. Tercih sırasında önceliğin kimde olduğuda açıkça yazıyor. Bence ilk yapmanız gereken görevlendirmenizin neden yapılmadığına dair ilçeye ya da ile bir dilekçe vermeniz. Gerisini onlar seve seve kendileri halledeceklerdir.

Hocam ilçe merkezinde ikamet ediyorsan, direk ildeki eğiticileri ara. Eğer sözlü sonuç alamazsan dilekçe ile ilçe MEB'e görevlendirmede usulsüzlük olduğunu belirt.

Sonuçta yoluk olayını uydurmuşlar. Köyde görev yapsanız dahi, eğer ikametiniz ilçede ise zaten siz istesenizde yolluk alamazsınız.

Geri