BT de Yazıcı Kullanımı

Kodla Büyü

duayen

Aktif Üye
Arkadaşlar, öğrenciler performans ödevlerini yazıcıdan çıkarmak istiyorlar. yalnız bütün öğrencilerin ödevlerini yzıcıdan çıkarmak baya masraflı oluyor. çıktı parası alabilir miyiz acaba? yaklaşık 1000 öğrenci var ve her birinin otalama 20 sayfa ödevi var :(

bizim yazıcımıza idare el koydu maalesef, kendi odalarına götürdüler...
ama öncesinde hiçbir öğrenciye çıktı vermiyordum, dediğin gibiçok masraflı oluyo...

ben de öğrencinin çıktı almasına izin vermiyorum. öğrencilerin ödevlerini yazıcıdan çıkartmaya kalksak ne buna kağıt yeter ne de kartuş. bence çıkartmayın sonra başınız ağrımasın

ben ücret karşılığı alıyorum çıktılarını, bunun bi standartı vardı, bi arkadaş ilgili yazıyı eklemişti buraya, yanlışım olabilir ama en düşük 25 kuruş en yüksek 1 ytl miydi neydi tam hatılamıyorum...geliriyle de fatura karşılığı bilgisayar sınıfına malzeme ya da toner alıyorum..

idareye haber verip kucuk bi ucret KARSILIGINDA COCUKLARA YARDIMCI olunabilir bence .hem sınıfın ufak tefek ihtiyacları da bu para ile karsılanır.

Yazıcı kullanım çizelgesi hazırlayıp ücret karşılığı çıkartmalısınız,bt sınıflarının kullandırılmasını istiyorlar çünkü(Ücret ile ilgili okullara bi yazı gelmişti ordan öğrenebilirsiniz).Çok fazla resim olan sayfaları çıkartmıyorum o kadar...
Geçen sene düz yazı:25 ykrş
resimli yazı:50 ykrş alarak BTS nin ihtiyaçlarını burdan karşılıyordum.

Ben parasını alıyor karşılığında da deftere imza karşılığı kayıt yapıyorum..Sade yazıcı masrafları için

hocam okul aile birliği ile karar alabilirsiniz bildiğim kadarıyla ya da okulun BT Sınıfını İl ya da İlçe Ücret Tespit Komisyonu'na internet cafe olarak kullanacağınızı yine okul aile birliği kararıyla bildirip yazıcıdan çıktı alma, tarama, saatlik internet cafe kullanımı ücretlerinin tespit edilmesini isteyebilirsiniz

Arkadaşlar ben özel bi okulda staj yapmıştım. Orda imkanlar iyiydi ve öğrencilere renkli ve siyah beyaz olmak üzere çıktı kredisi veriliyordu ve öğrenci her köşedeki PC den çıktı alabiliyordu.
Devlet okullarına da böyle bi sistem kağıt üzerinde getirilebilir. Mesela öğrenci idareden 10 çıktı için para öder ve kart verirsiniz eline, her çıktı çıkarışında da karta tick atarsınız. Ama arkadaşların 500 veya 1000 ytl gibi abartılı fiyatlarını fazla bulduğumu söyleyebilirim. Amaç faydalı olmak ama bu arada da zarar etmemek.Belki lab için biraz ücret artırılabilir ama cüzi bi fiyatta bile bu sağlanır zaten.

Geçen yıllarda şehir merkezinde görevliydim, BTS de yazıcı bile yoktu. Ama ödevlerini dışarda çıkartıyorlardı. Şimdi YİBO dayım öğrenciler ne araştırma ne de çıktı almak için para ödüyorlar, sadece sınıfa girerken giydikleri galoşlara 100 kuruş veriyolar:) okul idaresinin tutumuda çok önemli...

mystery1984' Alıntı:
Arkadaşlar ben özel bi okulda staj yapmıştım. Orda imkanlar iyiydi ve öğrencilere renkli ve siyah beyaz olmak üzere çıktı kredisi veriliyordu ve öğrenci her köşedeki PC den çıktı alabiliyordu.
Devlet okullarına da böyle bi sistem kağıt üzerinde getirilebilir. Mesela öğrenci idareden 10 çıktı için para öder ve kart verirsiniz eline, her çıktı çıkarışında da karta tick atarsınız. Ama arkadaşların 500 veya 1000 ytl gibi abartılı fiyatlarını fazla bulduğumu söyleyebilirim. Amaç faydalı olmak ama bu arada da zarar etmemek.Belki lab için biraz ücret artırılabilir ama cüzi bi fiyatta bile bu sağlanır zaten.

Valla bu kredi olayına kafam yattı aslında olabilir.

arkadaşlar ben çıktı veriyorum .Öğrenciye imza attırıyorum kaç adet çıktı aldığını yazıyorum. Çünkü başım ağrımaması için en iyi yol tutanakla bu işi yapmak. Para almazsanız öğrenci rastgele ne bulursa çıkartır. Gerekli gereksi herşeyi. O yüzden küçük ücretle bu işi yapıyoruz.

ben lursa gittimde geri döndüğümde yazıcının yerinde yeller esiyordu.:) öğrencilerin ödevlerini yazıcıdan çıkarması kötüye kullanıldığına bir kaç defa şahit oldum öğrenci ödevden hiç bişi anladığı yok çıktısını aldığı yazıyı okumamış bile bu şekil zaten verilen ödevle amaçlanan gerçekleşmiyo.

Teşekkürler arkadaşlar, bizim okulda bazı öğretmen arkadaşlar, öğrencilere ders kitabı haricinde kitap almalarını istemişti. ve bu kitapları da kendisi alıp öğrencilere satmışlardı. ama bunu iyi niyetleriyle yapmışlardı. öğrenciler başka kaynaktan da yararlansınlar diye. ama bazı kötü , art niyetli kişiler şikayet ettiler zorla kitap satıyorlar diye. ben de tırstım :) açıkçası öğrencilerden çıktı parası alıyor derler diye. bunun bir şekilde düzenlenmesi lazım. yoksa okul batar. çıktı almadığımız zaman da öğrenciler ödevlerini yapamayacaklar. kafam karışık anlayacağınız.

Geri