Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BT de Yazıcı Kullanımı

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında duayen tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. duayen

duayen Aktif Üye

Arkadaşlar, öğrenciler performans ödevlerini yazıcıdan çıkarmak istiyorlar. yalnız bütün öğrencilerin ödevlerini yzıcıdan çıkarmak baya masraflı oluyor. çıktı parası alabilir miyiz acaba? yaklaşık 1000 öğrenci var ve her birinin otalama 20 sayfa ödevi var :(

2. cubur

cubur Site Gezgini

bizim yazıcımıza idare el koydu maalesef, kendi odalarına götürdüler...
    ama öncesinde hiçbir öğrenciye çıktı vermiyordum, dediğin gibiçok masraflı oluyo...

3. cihandemirkürek

cihandemirkürek Site Gezgini

ben de öğrencinin çıktı almasına izin vermiyorum. öğrencilerin ödevlerini yazıcıdan çıkartmaya kalksak ne buna kağıt yeter ne de kartuş. bence çıkartmayın sonra başınız ağrımasın

4. gülay erinc temiz

gülay erinc temiz Üye

ben ücret karşılığı alıyorum çıktılarını, bunun bi standartı vardı, bi arkadaş ilgili yazıyı eklemişti buraya, yanlışım olabilir ama en düşük 25 kuruş en yüksek 1 ytl miydi neydi tam hatılamıyorum...geliriyle de fatura karşılığı bilgisayar sınıfına malzeme ya da toner alıyorum..

5. halid03

halid03 Aktif Üye

idareye haber verip kucuk bi ucret KARSILIGINDA COCUKLARA YARDIMCI olunabilir bence .hem sınıfın ufak tefek ihtiyacları da bu para ile karsılanır.

6. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

bizim sınıfta yazıcı bile yok ):

7. eylul

eylul Site Gezgini

Yazıcı kullanım çizelgesi hazırlayıp ücret karşılığı çıkartmalısınız,bt sınıflarının kullandırılmasını istiyorlar çünkü(Ücret ile ilgili okullara bi yazı gelmişti ordan öğrenebilirsiniz).Çok fazla resim olan sayfaları çıkartmıyorum o kadar...
    Geçen sene düz yazı:25 ykrş
    resimli yazı:50 ykrş alarak BTS nin ihtiyaçlarını burdan karşılıyordum.

8. ergin_tastan

ergin_tastan Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben parasını alıyor karşılığında da deftere imza karşılığı kayıt yapıyorum..Sade yazıcı masrafları için

9. buyey

buyey Seçkin Üye Seçkin Üye

bende sadece kumbara koydum parası olan atıyor olmayanda atmıyor

10. ibetay

ibetay Site Gezgini

hocam okul aile birliği ile karar alabilirsiniz bildiğim kadarıyla ya da okulun BT Sınıfını İl ya da İlçe Ücret Tespit Komisyonu'na internet cafe olarak kullanacağınızı yine okul aile birliği kararıyla bildirip yazıcıdan çıktı alma, tarama, saatlik internet cafe kullanımı ücretlerinin tespit edilmesini isteyebilirsiniz

11. mystery1984

mystery1984 Üye

Arkadaşlar ben özel bi okulda staj yapmıştım. Orda imkanlar iyiydi ve öğrencilere renkli ve siyah beyaz olmak üzere çıktı kredisi veriliyordu ve öğrenci her köşedeki PC den çıktı alabiliyordu.
    Devlet okullarına da böyle bi sistem kağıt üzerinde getirilebilir. Mesela öğrenci idareden 10 çıktı için para öder ve kart verirsiniz eline, her çıktı çıkarışında da karta tick atarsınız. Ama arkadaşların 500 veya 1000 ytl gibi abartılı fiyatlarını fazla bulduğumu söyleyebilirim. Amaç faydalı olmak ama bu arada da zarar etmemek.Belki lab için biraz ücret artırılabilir ama cüzi bi fiyatta bile bu sağlanır zaten.

12. MiraCle

MiraCle Üye

Geçen yıllarda şehir merkezinde görevliydim, BTS de yazıcı bile yoktu. Ama ödevlerini dışarda çıkartıyorlardı. Şimdi YİBO dayım öğrenciler ne araştırma ne de çıktı almak için para ödüyorlar, sadece sınıfa girerken giydikleri galoşlara 100 kuruş veriyolar:) okul idaresinin tutumuda çok önemli...

13. ayhangunes

ayhangunes Seçkin Üye Seçkin Üye

Valla bu kredi olayına kafam yattı aslında olabilir.

14. mehmetkaya1980

mehmetkaya1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar ben çıktı veriyorum .Öğrenciye imza attırıyorum kaç adet çıktı aldığını yazıyorum. Çünkü başım ağrımaması için en iyi yol tutanakla bu işi yapmak. Para almazsanız öğrenci rastgele ne bulursa çıkartır. Gerekli gereksi herşeyi. O yüzden küçük ücretle bu işi yapıyoruz.

15. KILIÇARSLAN

KILIÇARSLAN Aktif Üye

ben lursa gittimde geri döndüğümde yazıcının yerinde yeller esiyordu.:) öğrencilerin ödevlerini yazıcıdan çıkarması kötüye kullanıldığına bir kaç defa şahit oldum öğrenci ödevden hiç bişi anladığı yok çıktısını aldığı yazıyı okumamış bile bu şekil zaten verilen ödevle amaçlanan gerçekleşmiyo.

16. duayen

duayen Aktif Üye

Teşekkürler arkadaşlar, bizim okulda bazı öğretmen arkadaşlar, öğrencilere ders kitabı haricinde kitap almalarını istemişti. ve bu kitapları da kendisi alıp öğrencilere satmışlardı. ama bunu iyi niyetleriyle yapmışlardı. öğrenciler başka kaynaktan da yararlansınlar diye. ama bazı kötü , art niyetli kişiler şikayet ettiler zorla kitap satıyorlar diye. ben de tırstım :) açıkçası öğrencilerden çıktı parası alıyor derler diye. bunun bir şekilde düzenlenmesi lazım. yoksa okul batar. çıktı almadığımız zaman da öğrenciler ödevlerini yapamayacaklar. kafam karışık anlayacağınız.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal