BT de ki bilgisayarı yeniden kurmalıyım.

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar bt de yer alan 2 bilgisayarı nasıl ve ne zaman yaptığımı bilmiyorum ama kişisel bilgisayar gibi kurmuşum. şimdi onu labdaki diğer bilgisayarlarla aynı yapmak istiyorum.
1. açılışta öğrenci ve administer var
2. adminester şifreli olacak.
3. ağdan benim ana makineyi görecek.
4. açılışta güvenlik kartı menüsü gelecek
5. güvenlik kartı devrede olacak.
normal kurmuşum bunların hepsi eksik. değişiklikleri kayıt ediyor ve açılışta güvenlik kartı menüsü yok.

ürün kurtarma cd si var. bi de öğrenci nilgisayarı kurtarma dvd si
hangisi?

öğrenci bilgisayarı kurtarma dvd si o zaman
tş ederim arkadaşım. inş. olur
olmazsa yine yardımlarınızı bekliyorum :oops:

ÖĞRENCİ KURTARMA DVD SİNİ TAKTIM
STARTİNG PC DOS
LOADİNG YAZILARI ÇIKTI. SONRA BÜYÜK BİR EKRANDA NORTON 2003 DİYE BİŞİ VARR.ALTINDADA SYMANTİC DİYE BÜYÜK BİR YAZI VE KUM SAATİ ÇIKIYO UZUN UZUN BEKLİYO. NE YAPCAM ŞİMDİ :?

BİLMİYORUM AMA OLMUYOR. PROBİL İN ÖĞRENCİ SİSTEMİ YENİDEN KURMA DİYE BİR BELGE VAR ADIM ADIM İZLİYORUM.BİOS AYARLARIDA TAMAM. BİLGİSAYAR AÇILIRKEN F12 E BASINCA AÇILIŞ MENÜSÜ SEÇENEKLERİ GELECEKMİŞ ORDA TAKILDIM

hocam kurtarma cd si ni çalıştıramadıysan lab daki bi bilgisayarın acronisle imajını al
sonra istediğin bilgisayara kur olurmu

Alemsin be hocam.Yani pes diyorum sadece......Yapılabilecek başka ne olabilirki bu yollardan başka?

VALLA BENDE PES DİYORUM 4 YILLIK MEZUNUYUM AMA ÜNİVERSİTEM SAOLSUN BANA HİÇ BİŞİ VERMEDİ. 4 YIL BOYUNCA BİR HOCANIN GELİP DERS ANLATTIĞINA ŞAHİD OLMADIM .ŞİMDİ SIKINTISINI FENA ÇEKİYORUM... :scared:

arkadaşım koruma kartını ctrl + home basakarak ordan kaldır eğer gene donuyorsa kasayı açıp koruma kartını söküp kurtarma dvd ile sistemi kurun gene donma varsa bilgisayar servise gönderin...

Hocam öncelikle güvenlik kartını kaldırmanız lazım, sonra da donanımsal olarak kasadan çıkarmanız lazım.
Gerekli bilgiler http://meb1400.probil.com.tradresinde var.
İkincisi, eğer belli bir yerde takılıyorsa kurtarma dvdsini kopyala, orjinalden bazen sorun çıkartıyor. Bende de aynı sorun oldu ben bu şekilde halletmiştim.

hocam kopyalarken herhangi bir özel durum varmı yoksa direk cd yi kopyamı etcem.sanırım cd de sorun var

Geri