Brother HL-2130 Yazıcı Toner Dolum Sorunu

Kodla Büyü

tahtakama

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuza Brother HL-2130 marka yazıcı aldım. Yazıcıyı daha önceden de Brother HL-2040 kullandığım için ve de Tam Dolu toner reklamını da görüp uygun fiyata aldım.

Yalnız HL-2040 ile tam dolu toner ile 2000 sayfa civarı yazdırırken, bu daha 600-700 civarında bitti.
Toneri dolum için yazıcı ile beraber gönderdim; ama bu tonerin demo toner olduğunu bunun dolmadığının, yeni toner alıp kullanmam gerektiğini söylediler.
Acaba bu yazıcının (HL-2130) dolum işleminde özel bi işlem mi vardı ki bunlar bilemediler

Aynı marka yazıcı alan, kullanan, bu konu da bilgisi olan varsa görüşlerinizi bekliyorum.

Re: Brother ML-2130 Yazıcı Toner Dolum Sorunu

2040'ı kullandım. Çok memnundum. Şuan yeniden almak istediğim. Aynısı üretilmiyormuş. en yakın yazıcı ise 2130. Almadım ancak biraz araştırma yapmıştım. Bu iki yazıcının toner modelleri farklı. 2040'ın toneri 2000 sayfa kapasiteli. 2130'un toneri 700 sayfa çıkarabiliyor. Erken bitmesinin sebebi bu.

Ancak demo toner olayını bilmiyorum. Bu model yazıcının tonerinin çipsiz olduğunu okumuştum internetten.

Re: Brother ML-2130 Yazıcı Toner Dolum Sorunu

hocam benim bildiğim kadarıyla dolum işi 2130 için çözülmüş değil. yani en azından kayseri için öyle. çipli diyen var çipi yok diyen de. elinizdeki toner demo da olsa doluyodur bence

Tonerin sağını solunu evirip çevirip bakıyorum, HL-2040 toneri ile karşılaştırıyorum hemen hemen aynı, dolmama ihtimali yok gibi geliyor bana da...

İnternette dolum işini yapan bir bitede şöyle bir yoruma rastladım:
bu ürün chipsiz olmakla birlikte kopya sayısının da yüksek olması avantajını korumaktadır bu üründe chip yoktur ama dolum yapılırken mekanik işlem görür buda cihazın kendini yenilemesine ve toneri tam dolu olarak görmesini sağlar bunun için yapılması gereken sadece tonerin dolumunu yaparken dikkat edilmesidir.

Toneri az önce başka bir firmaya dolum için yolladım, gelişmeliri sizlerle de paylaşırım.

doldurulamayan toner yok diye biliyorum, bazıları zahmetli olsa da..

örnek : google'de videolarda " refill TN-2060 toner" gibisiden birşeyler bulabilrsiniz..

http://www.youtube.com/watch?v=iL0Movprf0I gibi, baktım yanlız 2060 için video bulamadım

Evet arkadaşlar yazıcı alacak olanlar ya da Brother HL-2130 yazıcısı olanlar için bilgilendirme içen sonucu paylaşmak istedim.

Dolum için 2 farklı yere gönderdim ikisinde de aynı cevapla geldi... Yazıcının tonerinin demo olduğunu söylediler.
Bunun nasıl olduğunun ya da neyi nasıl engellediğini sordum. Toner üzerinde yanda normalde bir bölüm olduğunu bu bölüm yazıcıya takıldığında tonerin dolu olarak anlaşılmasını sağlağının söyledi. HL-2040 yazıcı tonerini sökerek bu bölümü bana gösterdi.

Sonuç: yeni bir dolu toner aldık. 55 tl, onun dolumunda sorun olmayacağının söylediler...Bakalım inşallah olmaz.

tahtakama' Alıntı:
Evet arkadaşlar yazıcı alacak olanlar ya da Brother HL-2130 yazıcısı olanlar için bilgilendirme içen sonucu paylaşmak istedim.

Dolum için 2 farklı yere gönderdim ikisinde de aynı cevapla geldi... Yazıcının tonerinin demo olduğunu söylediler.
Bunun nasıl olduğunun ya da neyi nasıl engellediğini sordum. Toner üzerinde yanda normalde bir bölüm olduğunu bu bölüm yazıcıya takıldığında tonerin dolu olarak anlaşılmasını sağlağının söyledi. HL-2040 yazıcı tonerini sökerek bu bölümü bana gösterdi.

Sonuç: yeni bir dolu toner aldık. 55 tl, onun dolumunda sorun olmayacağının söylediler...Bakalım inşallah olmaz.
hocam yeni aldıgınız toneri doldurma şansınız oldu mu ?

Henüz olmadı, ama yakında bitecek, yeni aldığım o tonerde bahsettiğim toner üzerindeki toneri resetleme çarkı bunda var. Yani dolarken sorun olmayacağını söylediler. Benim diğer yazıcım olan HL-2040 ile karşılaştırdım ikisinin de mekanızması benziyor, sanırım sorunsuz dolacak gibi.

Buradan dolumla ilgili bilgileri paylaşmaya devam edeceğim,

http://www.youtube.com/watch?v=uh4pnx3JbBs şu videoda bahsettiğim şeyi gösteriyor, eksik olan çarkı eklemeyi...

hocam bitmeyenkartus.com.tr sitesiyle irtibata geçin size bitmeyen tonerli kartus göndereceklerdir.yada sizden yazıcı isteyecklerdir kendileri yapacaklardır.fiyatı ne olur bilmiyorum.

ya arkadaşlar ben bu yazıcıyı uramadım bana yardım edebilrmisiniz. Usb aygıt tanınmıyor hatası veriyor.Yardımmmmmm..

mrb
Arkadaşlar bu yazıcı da chip yok sadece yapmanız gereken gelen demo tonerin yan aparatını çıkarıp yeni bir parça takıyorsunuz birde merdana 20 tl. gibi ücreti var sonra istediğiniz kadar dolum yapa bilirsiniz hiç bir proplem çıkarmadan çalışmaya devam ediyor yardım almak isteyen olursa reset30@hotmail.com msn yada mail adresinden yardımcı olabilirim parçanın resmide bu arkadaşlar başka yoluda yok

Ekli dosyalar

• 2.JPG
    2.JPG
    55.6 KB · Görüntüleme: 16,442
arkadaşlar admin bilgisayardan geçen ay 2130 aldım.çok kullanmam neticesinde bugün toner bitti ve admine gittim.toneri ilk gönderdiğimiz yer dolum olmadığını ve yukarda arkadaşın bahsettiği gibi bi parçanın değişmesi gerektiğini söylediler.bunun üzerine kare bilgisayara(kayseride tüm elektronik ürünlerin tek toptancısı) indik.indik diyorum çünkü admin bilgisayar kare bilgisayarın üst katında.orda gerçekten profosyonel insanlar çalışıyormuş.nyse sadede gelim.girişteki yetkili DOLUM YAPILABİLDİĞİNİ ama bazı dolum merkezlerinin bilmediğini söyledi.layer ya da sembolün dolum yaptığını söyledi.biz de en eski dolum merkezi old için layeri aradık.adamlar gelip aldılar toneri ve çok beklemeden getirdiler.şimdi evimdeyim, toneri yazıcıya taktım ve kullanıyorum. no problem :++: tavsiyem admine gitmeniz.piyasada en düşük fiyat garantisi ve arı kovanı gibi dükkanları var :alkis:

merhabalar!benim brother hl 2040 yazıcım var.1 drum ile 26524 sayfa çıktı aldım.sonrasında drum hatası verdi.ben de drum alıp değiştirdim.ilk bir kaç gün sorunsuz çalıştı,ancak sonrasında kimi zaman 20,kimi zaman 35 çıktı aldıktan sonra drum hatası verip yazıcıyı kilitliyor.farklı bir toner+drum ünitesi takmamıza rağmen aynı sorun devam ediyor.
şimdi;
1-sorun drum da mı yoksa yazıcıda mı?
2-drum ünitesini yeniden alsam sorun çözülür mü?
acilllllll yardım!!!!!!!!!!!!!!!

brother hl2040 drum ünitesi kendisinden pahalı olduğu için ben yenisini almıştım şu anda üretimi olmadığı için başka bi yazıcı almanı tavsiye ederim ...

1-GÜÇ DÜĞMESİNİ KAPATIP GO DÜĞMESİNE BASILI TUTUNUZ. TONERİN KONULDUĞU ÖN KAPAĞI AÇINIZ.
2-GÜÇ DÜĞMESİNİ AÇIN TÜM IŞIKLAR YANDIKTAN SONRA GO DÜĞĞMESİNİ BIRAKIN.
3-GO DÜĞMESİNE 2 KEZ ART ARDA BASIP BIRAKIN.
4-TÜM IŞIKLAR YANINCAYA KADAR BEKLEYİN.
5-TÜM IŞIKLAR YANINCA 6 DEFA GO DÜĞMESİNE ART ARDA BASIN.
6-BEKLEYİP ÖN KAPAĞI KAPATIN.

gsaydin' Alıntı:
1-GÜÇ DÜĞMESİNİ KAPATIP GO DÜĞMESİNE BASILI TUTUNUZ. TONERİN KONULDUĞU ÖN KAPAĞI AÇINIZ.
2-GÜÇ DÜĞMESİNİ AÇIN TÜM IŞIKLAR YANDIKTAN SONRA GO DÜĞĞMESİNİ BIRAKIN.
3-GO DÜĞMESİNE 2 KEZ ART ARDA BASIP BIRAKIN.
4-TÜM IŞIKLAR YANINCAYA KADAR BEKLEYİN.
5-TÜM IŞIKLAR YANINCA 6 DEFA GO DÜĞMESİNE ART ARDA BASIN.
6-BEKLEYİP ÖN KAPAĞI KAPATIN.
farklı bir yöntem

arkadaşlar yeni konu açmak istemedim burada sorayım soruyu; bu yazıcımı kendim doldurmak istiyorum fiyat fiyat toner tozları var kalitelerini nasıl anlayacağız acaba

tomreader2010' Alıntı:
arkadaşlar yeni konu açmak istemedim burada sorayım soruyu; bu yazıcımı kendim doldurmak istiyorum fiyat fiyat toner tozları var kalitelerini nasıl anlayacağız acaba
Çokda sıkıntı yapmayın. Tonerlerin çoğu birbiriyle uyumludur. Bilindik sitelerden alırsanız kafanız rahat olur. http://www.bitmeyenkartus.com.tr/BROTHE ... -1428.html sanırım bu işinizi görür. Devamlı kullanırım diyorsanız 1 kg lik bulabilirseniz alabilrsiniz.. kargodan tasaffuf niyetine..

Geri