Branş değişikliği ataması olacak mı?

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar en son 2012 de falan oldu galiba bazı bilgisayar öğretmeni arkadaşlarımız branş değişikliği ile teknoloji tasarıma falan geçtiler galiba...
ben bu sene 2.üniversite tarih bölümünü bitiriyorum..acaba bu yaz branş değişikliği yaparlar mı?..yaparlarsa bir saniye düşünmeden branş değiştireceğim de zira çok sıkıldım..bu arada diplomayı alınca tarih dersinden halk eğitim bünyesinde mezun öğrencilere yönelik üniversite hazırlık kursu verebiliyormuşum bunu da yeni öğrendim...hayırlısı bakalım..

toprağım bende alan değişikliğini bekliyorum, hayırlısı...
2 sene önce tercih yaptım yalnız puan sebebiyle olmadı, şimdi açılsın her yeri yazıcam. ama bu sene alan değişikliği olurmu onu bilemem

hemşerim ben böte mezunuyum 2011 yılında Teknoloji ve Tasarım öğrt. olarak atandım, şimdi bilişime tekrar dönmek istiyorum..

eskiden her yıl yapılıyordu.şu yan alan saçmalığından beri yapılmıyor.ancak eninde sonunda yapılacak.şöyle de bir söylenti var, alan değişikliğinin bu defa sadece diplomaya göre değil bir sınavla yapılacağı söyleniyor.Ya da işte kpss alan sınavına alan değiştirmek isteyenlerin de girmesi gerekeceği konuşuluyor.

hakan hocam korkutma bizi:) bide sınavamı hazırlanıcaz,, işte diplomamızda hangi alansa ona geçiş yapacaz

Yan alan diplomada işli ise onun da branş değiştirme hakkı vardır. Fakat yakın tarihte branş değişikliği düşünülmüyor. Sadece sınıfcıları özel eğitimci yapmaktalar.

yan alan denen saçmalığı bir daha yapmazlar.ister diplomada yazsın ister kimlikte.zaten şu anda bunun yüzünden normal alan değişikliği 2 yıldır yapılmıyor.sınav meselesi bakanlıkta çalışan bir arkadaşın söyledikleri.doğru yanlış zaman gösterecek.

umudunuzu kırmak gibi olmasın hocam ama tarih branşında alan değişikliği zor tarih normu düşük zaten

hocam ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz.daha 3 ay önce norm fazlası atamasında sosyal bilimler lisesinde bile tarih açığı vardı.kısmet diyelim...

Geri