Bozulan öğrenci tabletlerini yapmak zorundamıyız?

Kodla Büyü
Arkdaşlar bizim okulda öğrenciler tabletleri kurcalıyorlar,genellikle de çözüm için fabrika ayarlarına dönderiyorlar.Biz bunların aktivasyonunu tekrar yapmak zorundamıyız???

Bu iş gittikçe baş ağrıtacak. Bence yapmak zorunda değiliz. Sen bir kere yapıp verdikten sonra seninle ilgili kısım bence bitmiştir. Bundan sonraki arıza vs. teknik servise gitsinler. Düşünsenize 1000 öğrenci ve 70 öğretmenli bir okulda çalıştığınızı. Bu kitlenin her gün %1'i (mega iyimser bir tahmin) bir sorunla geldiğinde 11 kişi ile muhatap olmanız gerekir. ortalama her soruna 10 dk ayırsanız 2 saatinizi bu sorunlara ayırmanız gerekir. Ve bu sadece tablet kısmı. Akıllı tahtası, diğer bilişim ekipmanları, dersler ayrı. Kimse kusura bakmasın, ben yapmam, hiç bir güçte yaptıramaz.

Artık öyle bir hal aldı ki,çocuklar bozulan tabletlerin yapıldığını görünce canları sıkıldığında fabrika ayarlarına dönderip okula getirirler.İdareyle konuşup bu iş büyümeden önünü kesmek lazım sanırım :x

selam hocam,
ben bu şekilde getirenlerinkini bi kez yaptım sürekli okulun wifi şifresini değiştirmekle uğraştığım için sonra başa çıkılmadığı için anlattım kendileri uğraştılar ve gelen tablet sayısı da azaldı. her seferinde biz yapmak zorunda değiliz sonuçta anlayabilecekleri kadar basit bi işlem.

Arkadaslar bizim formatorken bile okuldaki bt cihazlarin onarimi degil onarima yonlendirilmesi gorevidir. Simdi ise btr olduk ilk gorevimiz fatih projesi kapsamindaki bt cihazlarin verimli kullanimini saglamak. Bu onarimi sizin yapmaniz anlamina gelmiyor.
Ben kendi yaptigimi soyleyim tabletlerin aktiflestirme sifrelerini ogrencilere verdim ve grup grup alip okuldaki wifi den baglanip aktiflestirmelerini ogrettim bidahada gelen olmadi.cunku ogrendiler bikerede, islerine geliyor cunku.

Arkadaşlar aktivasyonu biz yaptık ve fabrika ayarlarına dönünce aktivasyonu yine biz yapıyoruz idareyle birlikte..Aktivasyon için servise gönderecek halimiz yok..İdare de wifi şifresini vermek ve kullandırmak istemiyor(malum 1-2 program yükleyip istedikleri yere girerler ve internet olunca ders falan hikaye olur)..Ayrıca öğretmenlerin eba şifrelerini vermek de pek sağlıklı değil...

Geri