Böyle norm fazlası mı olunur!!!

Kodla Büyü

mesutkaraca

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün bakanlıktan onaylanmış normlar gelmiş okula... Ben geçen sene 11 derse girerken normum gelmişti ama yeni gelen normda 14 dersim olmasına rağmen normum sıfırlanmış ve norm fazlası olmuşum...

İşin ilginci geçen sene bölgede 4 tane BT öğretmeniydik ve hiçbirimiz norm fazlası değildik. Bu sene diğer arkadaşlar tayin olup gitti ve bölgede bir tek ben kaldım... Bölge zümresini tek başıma yaptım...

Nedenini öğrenmek için müdür ilçeyi aradı. Şöyle açıklama yapmışlar... Bölgedeki diğer okullarda BT öğretmeni olmamasına rağmen bizim okuldaki ders saatinden daha fazla BT dersi saati girmişler ve en az dersi olan ben olmuşum, bu yüzden de norm fazlası olmuşum.

Kontenjan.meb'de de Bölge Normu:26 Mevcut Norm:24
BT Öğretmeni olmayan okulların normu var, BT öğretmeni olan okulun normu sıfırlanıyor...

Geçen sene 4 kişiyken hiçbirimiz norm fazlası olmamıştıkta bu sene ne değişti de ben bölgede tek başıma kaldığım halde norm fazlası oldum çözebilmiş değilim...

diğer okullara gitmeni isteyeceklerdir. bölge normunu dağırtırken dersi en fazla olan okuldan başlayıp aza doğru gittiğinden, diğer okulllarda sizin okuldan fazla ders seçtiğinden böyle bi durum ortaya çıkmış galiba.

ozhan07' Alıntı:
diğer okullara gitmeni isteyeceklerdir. bölge normunu dağırtırken dersi en fazla olan okuldan başlayıp aza doğru gittiğinden, diğer okulllarda sizin okuldan fazla ders seçtiğinden böyle bi durum ortaya çıkmış galiba.

Böyle iş mi olur, bir okulda Türkçe dersi fazla ama norm eksik diye başka okuldaki sınıfları birleştirip Türkçe dersini azaltıp, Türkçe öğretmenlerinden birini norm fazlası yapıp normu eksik olan okula gönderiyorlar mı hiç... Böyle saçmalık mı olur... Sonuçta benim kendi okulumda dersim var zaten...

hocam ben şunu anladım .... Meslek liselerinin normunuda bizim normla hesaplıyorlar ...Saçmalık

hocam ben yapılan uygulamayı söyledim tayin istemezseniz bi yere gönderemezler. Bende gecen sene 9 saat dersle norm fazlası degıldım. Bölgemdeki diger arkadasların hic dersi olmadıgı icin onlar fazlalıktı bu sene onların dersi benden fazla oldugu ve bölge normunu 6 dan 5 e düsürdükleri icin ben fazlalık oldum.

ozhan07' Alıntı:
hocam ben yapılan uygulamayı söyledim tayin istemezseniz bi yere gönderemezler. Bende gecen sene 9 saat dersle norm fazlası degıldım. Bölgemdeki diger arkadasların hic dersi olmadıgı icin onlar fazlalıktı bu sene onların dersi benden fazla oldugu ve bölge normunu 6 dan 5 e düsürdükleri icin ben fazlalık oldum.

Hocam kontenjan.meb de bizim Bölge normu:26 Mevcut norm:24 görünüyor geçen sene daha kalabalık olmamıza rağmen hiçbirimiz norm fazlası değildik, şimdi nasıl norm fazlası oldum onu çözmeye çalışıyorum...

vay kara borsa BT öğretmeni. Fikri sevdim bir çeşit açık arttırma. EN ÇOK HAYALİ DERS GİR ÖĞRETMENİ KAP! :!:

bende aynı durumdayım ilçede tek ben varım bt ögretmeni 6 saat okulum ders girdi. bölge nırmu 2 diyor. bunlardan biride bnim diger oullarda ise bt dersi yok secilmemiş. diger bilgisayarcı arkadasda lisede görevli. bölge normu 2 mevcut 2
ben bu mevcuttan biriyim digeride iştee lisede dedigim arkadas. birde belediye sınırı dısında olan bir belediyede var aynı ilcede ordada arkadasım var. şimdi benimde kafam karıstı. o belediyedki arkadasda mı gozukmus. gözüktuyse neden bölge normu2 mevcut 3 girilmemiş. oyle girilse dicem tamam 1 imiz norm fazlasıyız ama oylede dedğil. ne biçim iştir anlmadım.

bazı liselerin bt öğretmeni gelsin diye öğretmen olmadığı halde dders seçtiğini biliorum

esenordelarthe' Alıntı:
vay kara borsa BT öğretmeni. Fikri sevdim bir çeşit açık arttırma. EN ÇOK HAYALİ DERS GİR ÖĞRETMENİ KAP! :!:

:alkis: :alkis: aynen böyle oluyor hocam. kendi okullumda da yaz başında 10 saat ders girdiler bana nasılsa formatör olursun sen diye. benim okul bu senin başında baktı ortaokullara bt rehberi görevlendirilmiyor gitmeyim diye 10 saat ders oldu sana 19 saat. istedikleri kadar yazabilyorlar norm güncellemelerinde.

Norm fazlası oluşum hakkında yazdığım dilekçeye ilden gelen cevap;

Ekli dosyalar

• 0002.jpg
    0002.jpg
    490.2 KB · Görüntüleme: 281
Geri