BÖTEcinin BÖTEciye yaptığını kimse kimseye yapmaz :(

Kodla Büyü

havin.de

Aktif Üye
Arkadaşlar ben branştaşlarıma diğer öğretmen arkadaşlara göre daha fazla sempati duyuyorum. Espri anlayışlarımızın, yazma ve konuşma tarzımızın diğer öğretmenlerden farklı olduğunu düşünüyorum. Bu çok hoşuma gidiyor. Ancak branştaşlarım aynı fikirde değiller sanırım. Yani bazen seminerlerde ya da toplantılarda karşılaşıyoruz, ben gayet sevecen davranırken herkes kasıntı, herkesde bir havalar. Sinir oluyorum o zaman.
Bilgi alış verişi konusu da benim için büyük dert. Her sorduğunuz soruda alaycı bir gülümseme vs. Birine birşey sormaya utanıyorum ya. Güya aynı işin insanlarıyız. Bu nedenle her işimi forumlarda halletmeye çalışıyorum ve bu beni sinir ediyor. Nedir yani her insan herşeyi bilemez ki. Duymamış, karşılaşmamış olabilir.

Yani kaç senelik öğretmenim şöyle alo diyip soru sorabileceğim bir tane meslektaşım yok ya ne diyim artık. Bilgilerinizle gömülüp gidip aman kimseye bir kelime öğretmeyin..

Çevrenizdekiler öyle olabilir. Herkese genelleme yapmamak lazım diye düşünüyorum.

ben de okulumda bi zümrem olmasını isterdim ama şimdi bir tane bilgisayarcı bile fazla okullarda :(

haklısınız bence genelleme yapılabilir çünkü arada bizler gibi istisnalar kaideyi bozmaz. maalesef hocam insanların bir karış burnu havada bakalım nereye kadar öyle olacak çok merak ediyorum. meb in tavrı belli sen istediğin kadar havalan kendini ulaşılmaz gör bende farklı bir branş olsam çok gıcık bulurdum bu branştakileri

kendini çok bilmiş sananlar öyle hocam atıp tutmalar falan filan mangalda kül bırakmayanlarda cabası icraata gelince yok boşverin hocam dert mi 8)

Bilişimci dediğin azıcıktan biraz fazla kasıntı olacak ki absürt sorularla yaklaşmasın diğerleri...Tabi Bi zaman sonra kişilik kayması yapıyor. :mrgreen:

Galiba sağda solda ezilip itilip kakılmaktan eziklik psikolojisini üzerinden atmak için falan filan anlayın işte:)

Bahsettiğiniz ortalama insan profilimiz, bizim zümreye özgü bir durum değil.

evt ya benimde çalıştığım yerde öyle branşdaşlarım yok. başka illerdeki sınıf arkadaşlarımı arıyorum yada forumdan soruyorum. bi kaç kere sordum bilmiyorum falan denildi. bende aramıyorum. bir meselem vardı; bi program ayarı 2 ay uğraştım kendim çözdüm. şimdi biri bana sorsa söylerim yani. Milli eğitimdeki Bilişim'de çalışan memur sorumluydu o işten. Sitemizde var hocam sorunun cevabı dedi, girdim yok öyle bişey.

bilgi paylaştıkça çoğalır,
bildiğimi kimseden esirgemedim katlanarak bana geri döndü hep,
bencede genelleme yapmayın hocam birçok arkadaş bu konuda cömerttir.
demişsinizki forumlardan hallediyorum yani hiç tanımadığınız kimseler yardım ediyor size,
kasıntı duranlar bişey bilmeyenlerdir muhakkak,
yada kendisi bişeyleri çözmeyip ordan burdan geçinen tiplerdir

bitefo_ilbasi' Alıntı:
evt ya benimde çalıştığım yerde öyle branşdaşlarım yok. başka illerdeki sınıf arkadaşlarımı arıyorum yada forumdan soruyorum. bi kaç kere sordum bilmiyorum falan denildi. bende aramıyorum. bir meselem vardı; bi program ayarı 2 ay uğraştım kendim çözdüm. şimdi biri bana sorsa söylerim yani. Milli eğitimdeki Bilişim'de çalışan memur sorumluydu o işten. Sitemizde var hocam sorunun cevabı dedi, girdim yok öyle bişey.
BT Formatöreleri toplantısından önce herkes mangalda kül bırakmıyor, toplantıya gelince sadece ben sap gibi konuşuyorum destek bulamayıncada bir anlam ifade etmiyor söylediklerim.

Bu yazılanlar hiç yabancı değil. Fakat çok canayakın, yardımsever arkadaşlar da var.

Ben herşeye rağmen utanmadan sormak lazım diye düşünüyorum.
Çünkü o kasıntılar da kimseye birşey soramıyorlardır ve problemleri internet yardımıyla çözmeye çalışıyorlardır.

İnsani bir problem aslında bu, meslekle alakalı değil sanırım.
Bilmediği birşey olduğunu etrafa çaktırmamak istiyor. Küçük düşeceğinden korkuyor ya da bilmediğini kendinde bir eksiklik olarak algılıyor olabilir.

Ben bilmediğim konularda kim olursa olsun(öğrenci dahil) çok rahat bir şekilde "bilmiyorum ama sizin için bakabilirim" diyorum.
Bilgisayar öğretmeni olduysak bilgisayarı ben icat etmedim, tüm yazılımları ben yazmadım. Herkes böyle sanırım.

Ben de kendi branşdaşlarıma daha yakın hissediyorum kendimi; ama konuyu açan arkadaşın dediği durumlarla da karşılaştım malesef:(. Zümre olarak diğer branşlara göre daha paylaşımcıyız diye düşünüyorum.

şimdiye kadar ki zümrelerimden Allah razı olsun hepsi iyi insanlardı. hatta hizmetiçi eğitimlerde tanıştığım zümrelerimde gayet iyiydi buradan hepsine slm olsun

Geri