BÖTE mezunu METEM' E

Kodla Büyü

TeArDrOpS

Site Gezgini
BÖTE mezunları meslek lisesine atanabiliyor mu? Demeyeceğim.
Atanıyor arkadaşlar, ne kadar mevzuat ne kadar yönetmelik çıkarsa çıksın, koltukta oturanlar insiyatif kullanma becerileri sayesinde istediği öğretmeni istediği yere istediği zaman atayabiliyor. Siz istediğiniz kadar bağırın çağırın buralarda tartışın insanlar canları ne isterse onu yapıyor. Boşuna buralarda birbirinizi kırmayın.

Valla biz böyle istedik olacak denildi. Bu sebepten TEF mezunu bir arkadaş bu okulu tercih edememiş oldu.
Şikayet falan boş. Dava açılmadan kimsenin kılı kıpırdamaz. Dava ile de kimse uğraşmaz.
Atama orta okulda çalışan bir arkadaşın süpriz bir şekilde norm fazlası olması ve resen atama yapılarak kadrosunun METEM' e alınması şeklinde oldu.
Yapılan itiraza verilen cevapta, atama yönetmeliğindeki ilgili ibarenin ilk atamalarda geçerli olduğu yazılmış.
Şimdi o zaman Ben bilişimci olarak norm fazlası olduğumda resen atama ile matematik öğretmeni olabilirim :D . Güler misin ağlar mısın...

derse girmeden (meslek dersleri) filli durum oluşmaz.
eğer bölüm-alan öğretmeni olarak derse girmiş ise lütfen idare mahkemesine dava açınız.
kimseye kötülük düşünmeyiz, kimse de düşman değil ama her zaman da kural olmalı. kuralsızlık derebeyliklerinde olur.
zimmet çıkar, müdür soruşturma geçirir. ayrıca mahkeme mağdura hakkını verir.

Valla olma dedikleri şeyler adamını bulana öyle bi oluyo ki ben bunu bilirim bunu söylerim. Neler gördük neler. Eşini yakın bi okula aldıranı gördük, okulu uzak diye kendini şube müdürü yaptıranı gördük vs. Neler gördük neler. Hayırlı işler diyorum.

Şuan nasildir bilmiyorum ama daha önce 3 bote 1 tef mezunu beraber iki yıl metemde kadrolu çalıştık.ilk atama ve norm fazlası olarak gelmiştik.

bende atanmıştım meslek lisesine şehir değiştirince ayrılmak zorunda kaldım. böteliyim. ama meslek lisesinin geliri çok iyiydi tazminattı ,şeflikti, yıpranma hakkıydı ,huzur hakkıydı ,şeflikti derken kamyonla para kazanıyordum.Özledim o günleri :(

TeArDrOpS' Alıntı:
Şimdi o zaman Ben bilişimci olarak norm fazlası olduğumda resen atama ile matematik öğretmeni olabilirim :D . Güler misin ağlar mısın...
Adam bilgisayar öğretmeni hocam fazlada abartma. yapılan haksızlık varsa hak kaybı ya da başkasının haklı yenilmişse Allah çıkartsın. Ama sen tef mezunu o böte mezunu bilgisayar öğretmeni.

Ne olur yine BÖTE - TEF kavgasına dönmesin.

Zaten çok saçma bir olay bu meslek lisesi , anlamış değilim MEB mantığını.
Atanmadan önce iki yıl boyunca Meslek lisesinde ÜCRETLİ öğretmen olarak çalıştım. Benimle birlikte iki sene boyunca 2 yıllık üniversite mezunları da derslere giriyordu.
Daha sonra atandım ama bu sefer MEB bana sen BÖTELİSİN o okula atanamazsın diyor. ama iki sene boyunca ben yine böte mezunuydum ama o zaman çalışamazsın demiyordu. Şu an hala iki yıllık üniversite mezunu meslek lisesinde ücretli olarak çalışıyor.

Bir haksızlık varsa şikayet edin, haksızlığa sebep olan cezasını alır. öğretmen başka yere atanır.

Ne zimmeti çıkacak anlamadım. Bilişim Teknolojileri Alanı tüm dersleri BÖTE'lerin maaş karşılığı okutmak zorunda olduğu ders. Girmesi gerektiği derse girdi diye maaşını mı kesecekler. Adamı resen atayacaksın girmesi gereken derse girecek birde maaşını ücretini keseceksin. Hiç bir şey olmaz arkadaş gönül rahatlığıyla çalışsın. Ortada hata varsa atayan idarenindir.

her_dem' Alıntı:
TeArDrOpS' Alıntı:
Adam bilgisayar öğretmeni hocam fazlada abartma. yapılan haksızlık varsa hak kaybı ya da başkasının haklı yenilmişse Allah çıkartsın. Ama sen tef mezunu o böte mezunu bilgisayar öğretmeni.

BÖTE mezunlarının hepsi atansın ozaman meslek lisesine hocam neden sence böyle bir ayrıma gidilmiş. Hadi dediğin gibi olsun bu mantıkla İlköğretim matematik öğretmeni de lise ye atansın. Kanun var yönetmelik var. Herkes baştan bölümünü ona göre tercih ediyor. Madem abartı geliyor ozaman İlköğretim branşları da liseye atansın ne olacak ki

Internet' Alıntı:
derse girmeden (meslek dersleri) filli durum oluşmaz.
eğer bölüm-alan öğretmeni olarak derse girmiş ise lütfen idare mahkemesine dava açınız.
kimseye kötülük düşünmeyiz, kimse de düşman değil ama her zaman da kural olmalı. kuralsızlık derebeyliklerinde olur.
zimmet çıkar, müdür soruşturma geçirir. ayrıca mahkeme mağdura hakkını verir.
Haklısınız hocam zaten maaş karşılığı derse giremez. Biz müdüre durumu ilettik kendisi de bizi destekledi. Fakat sorun şu ki arkadaşın kadrosu bizde olduğu sürece bir tefli hakkı olan çalışma imkanına erişememiş olacak. Yani her halükarda bir hak kaybı var.

uysal_rockci' Alıntı:
Ne olur yine BÖTE - TEF kavgasına dönmesin.

Zaten çok saçma bir olay bu meslek lisesi , anlamış değilim MEB mantığını.
Atanmadan önce iki yıl boyunca Meslek lisesinde ÜCRETLİ öğretmen olarak çalıştım. Benimle birlikte iki sene boyunca 2 yıllık üniversite mezunları da derslere giriyordu.
Daha sonra atandım ama bu sefer MEB bana sen BÖTELİSİN o okula atanamazsın diyor. ama iki sene boyunca ben yine böte mezunuydum ama o zaman çalışamazsın demiyordu. Şu an hala iki yıllık üniversite mezunu meslek lisesinde ücretli olarak çalışıyor.

Bir haksızlık varsa şikayet edin, haksızlığa sebep olan cezasını alır. öğretmen başka yere atanır.

Hocam BÖTE TEF Kavgası değil zaten konu net. Atanır atanamaz gibi bir konumuz yok. Yönetmelik açık. Beyan ettiğiniz şeyler sizin düşünceleriniz. Malesef MEB ücretli öğretmenlillerde çok da branşa bakmıyor çok tuhaf bölümlerden mezun olup bilişimci matematikçi fenci olarak ücretli çalışan öğretmenler vardır.
Burada mesele her atama döneminde özellikle belirtilen meslek liselerinin teknik alanlarına teknik eğitim fakültesi mezunları atanır şeklindeki maddeye aykırı olarak inisiyatif kullanırım ben yaparsam olur yaklaşımdır.

kets' Alıntı:
Ne zimmeti çıkacak anlamadım. Bilişim Teknolojileri Alanı tüm dersleri BÖTE'lerin maaş karşılığı okutmak zorunda olduğu ders. Girmesi gerektiği derse girdi diye maaşını mı kesecekler. Adamı resen atayacaksın girmesi gereken derse girecek birde maaşını ücretini keseceksin. Hiç bir şey olmaz arkadaş gönül rahatlığıyla çalışsın. Ortada hata varsa atayan idarenindir.
İdareci atama yapmaz hocam. Zimmet şöyle çıkar ek dersi meslek lisesinde meslek dersi öğretmeni gibi alanlar olursa çıkar. Bunun dışında maaş olarak da teknik öğretmen tazminatı yatmışsa vs ozaman çıkar.
Arkadaş gönül rahatlığı ile çalışamaz hocam. Meslek lisesinde maaş karşılığı okutabileceği ders yoktur derse giremez. Başka okula görevlendirilebilir ya da idari görev yapar.

Hocam benzer bir durum bizde de vardı müdür bey ilden görüş yazısı istedi ilden gelen cevap koordinatörlük alamayacağı ve meslek derslerine giremeyeceği yönünde idi ama ihtiyaçtan dolayı arkadaşı derslerde tuttu malesef çünkü okulda normda görünüyor kimsede gelemiyor bu yüzden..İstanbul'da bir meslek lisesinde çalışıyorum bir çok okulda bu şekilde çalışan öğretmenler var olduğunu sıklıkla duyuyorum..20 saat koordinatörlük alanlar dahi var...Bölümlerin kodları tamamen ayrılmalı ancak o zaman çözülebilir..

TeArDrOpS' Alıntı:
kets' Alıntı:
İdareci atama yapmaz hocam. Zimmet şöyle çıkar ek dersi meslek lisesinde meslek dersi öğretmeni gibi alanlar olursa çıkar. Bunun dışında maaş olarak da teknik öğretmen tazminatı yatmışsa vs ozaman çıkar.
Arkadaş gönül rahatlığı ile çalışamaz hocam. Meslek lisesinde maaş karşılığı okutabileceği ders yoktur derse giremez. Başka okula görevlendirilebilir ya da idari görev yapar.
böteli meslek lisesine atanamaz doğru çizelgeye göre ama aynı çizelgeye göre aylıkla okutacağı dersler için böteli tefli için bir ayrıma gidilmemiş yani tüm derslerinize girebilir.

TeArDrOpS' Alıntı:
Atama iptal edildi ve kadro geri iade edildi. Yani yanlışlık düzeltildi.

Şükürler olsun Ya Rab, memleket kurtuldu. Sanırsın hizmetli iken bir anda katekulle ile hasta muayene etmeyen başlamış sahte doktor yakaladın.

Geri