Böte bölümünde Yıldız Teknik mi? İstanbul Üniversitesi mi?

Kodla Büyü
Kesinlikle böyle bir bölümün açılması büyük bir hata , herkesi mahvettiler, artık bundan sonra gelen nesile bari yazık olmasın.

okumuş etmiş emek vermiş sınava girmiş bi puan almışsın. gel sen kendine yazık etme kardeş...

Ülkeye uzun yıllar yeter kadar mezun BT öğretmeni ve hala bu alanlarda okumakta olan üniversite öğrencisi var. Bt öğretmenliğini şimdiden unutmak en iyisi.

Tabiki hiçbiri uzak durmak en iyisi...:)
Biz bilmeden yazdık bari siz bilerek kendinizi ateşe atmayın...

Ponny' Alıntı:
yıldız teknikten ya da istanbul üniversitesinden mezun olup ögretmenlik yapmasak
Başka napacaksın ki? Böte bölümünün kötülüğü herşeyin ucundan göstermeleridir. Programlamayı ucundan, tasarımı ucundan, elektroniği ucundan(sıfıra yakın uç burası), onu ucundan bunu ucundan... "Ben buraya giderim kendimi geliştiririm mezun olunca başka biryerde çalışırım" diyen çok yiğit duydu bu kulaklar. Bilgisayar mühendisleri bile bugün piyasada zorlanırken bizim bölümde onlarla çarpışmak gerçekten zor. Yok ben memur olacak diyorsan meslek lisesiysen 2014 Kpss'ye şimdiden hazırlan veya 2 yıllığa git yine 2014'e girersin, iyi puan al bizden fazla maaş al.

Bölümün adına güvenip, çevrenin gazına gelip iş yapma, biz yaptık mutsuzuz.

böte yerine gidin mimarlık yazın sonra kalan ömrünüzde böte yazdırmadık diye bize dua edersiniz..

the_korsan' Alıntı:
böte yerine gidin mimarlık yazın sonra kalan ömrünüzde böte yazdırmadık diye bize dua edersiniz..
hocam ne mimarlığı, bu konulara uzak kalmışsın anlaşılan :D
en yüksek böte - boğaziçi - başarı sırası 70600
en düşük mimarlık (devlet üniversitesi) - yüzüncü yıl üniversitesi - başarı sırası 49000
http://www.dogrutercih.com/program2013/tablo4/goster
arkadaşın başarı sırası tahmin ettiğinden bir basamak daha fazla.

the_korsan' Alıntı:
vay arkadaş ya, harbiden bayağı uzak kalmışım puan sistemine. :cry:
Bende şimdi baktım da 300.000(yazıyla üçyüzbin)inci kişi bizim bölüme girmiş geçen sene.. Vay arkadaş Tıp'la yarışırken ne hale gelmiş koca Böteee.. :mrgreen:

amip33' Alıntı:
Yok ben memur olacak diyorsan meslek lisesiysen 2014 Kpss'ye şimdiden hazırlan veya 2 yıllığa git yine 2014'e girersin, iyi puan al bizden fazla maaş al.

Bence mantıklı olanda bu.Ben şu an bilişim teknolojileri 3.sınıfta olucağım seneye ticaret meslek lisesinde okumaktayım.Eğer boğaziçi,odtü,itü,yitü gibi üniversitelerden mezun olmadığın sürece kpssye girmekte mahkumsun ben meslek lisesinde okuduğum için kendimi avantajlı hissediyorum açıkçası kpssye girerim bilgisayarla ilgili istediğim bölümüde yazabilirim eğer kpssyi kazanırsam açıktanda işletme veya iktisat bitiririm keyfime bakarım diye düşünüyorum bakalım neler olucak...

amip33' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
vay arkadaş ya, harbiden bayağı uzak kalmışım puan sistemine. :cry:
Bende şimdi baktım da 300.000(yazıyla üçyüzbin)inci kişi bizim bölüme girmiş geçen sene.. Vay arkadaş Tıp'la yarışırken ne hale gelmiş koca Böteee.. :mrgreen:

bir yandan da iyi olmuş hocam en azından bahaneleri olmaz, biz yazabileceğimiz bir dünya yer varken gittik böteyi yazdık... ne akla hizmetse, "ben öğretmen olmam başka iş yaparım" işte... gerçi haklı çıktık öğretmenlik yapmıyoruz amelelik yapıyoruz... en azından şimdiye kadar böyleydi...

zamanında ilk bin içine girip başka tercih yapılamadığı için böte okumuştuk, şimdi 300bine girenler okuyor aynı bölümde.

vah vah vah...

mutlaka yazacak biri için hangisini önerirsiniz yani yıldız teknik ve istanbul arasında ? Artık orta okullara zorunlu oldu biliyosunuz

Ponny' Alıntı:
mutlaka yazacak biri için hangisini önerirsiniz yani yıldız teknik ve istanbul arasında ? Artık orta okullara zorunlu oldu biliyosunuz
oradan mezun arkadaşlara sormak lazım ama çok fazla fark edeceğini zannetmiyorum. ulaşım-barınma açısından karar verirsin artık
illa ki bilgisayar öğretmeni olacağım diyorsan, bari teknoloji fakültelerini yaz, en azından formasyon alırsan atamalarda kısıtlaman olmaz.
bana kalırsa içinde bilgisayar geçen hiçbir bölümü yazma kesinlikle.

Geri