Borsa Anlık Veri Çekme (5dk)

Kodla Büyü
sunucu konusunda en büyük sıkıntım hep maliyet boyutunda oluyor ama bir yerden başlamak lazım diyorum şimdilik js ve node js e bakıyorum az da ingilizceye yoğunlaştım

İş yatırımdan çektim hocam tşk. Şimdi bi sorum daha var PyQT5 de masaüstü programda veri çekme işleminin sürekli devam etmesi için __init__ fonksiyonunun içine mi eklemeliyim fonksiyonu. Tabi fonksiyonda while True döngüsü kullanmalıyım sanırım. PyQt5 bilen arkadaşlar bakabilir mi?

Aşağıdaki kod hisse verilerini çekiyor. Ben bunu fonksiyon olarak yazacağım. Ben programda başka bir bölümle çalışırken bu fonksiyonun sürekli döngüde çalışmasını istiyorum.

from selenium import webdriver
from selenium.webdriver.common.by import By
from selenium.webdriver.chrome.options import Options
from time import sleep
driver = webdriver.Chrome(options=Options())
driver.get('https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/analiz/hisse/Sayfalar/default.aspx')
sleep(2)
tbody = driver.find_element(By.XPATH, '//*[@id="DataTables_Table_0"]/tbody')

rows = len(tbody.find_elements(By.XPATH, '//tr'))

for r in range(1,rows):

path = '//*[@id="DataTables_Table_0"]/tbody/tr[' + str(r) + ']/td[' + str(1) + ']'
hisseAdi = driver.find_element(By.XPATH, path).text
path1 = '//*[@id="DataTables_Table_0"]/tbody/tr[' + str(r) + ']/td[' + str(2) + ']'
hisseFiyat = driver.find_element(By.XPATH, path1).text.replace(".","")
hisseFiyat = hisseFiyat.replace(",",".")

path2 = '//*[@id="DataTables_Table_0"]/tbody/tr[' + str(r) + ']/td[' + str(3) + ']'
degisimYuzde = driver.find_element(By.XPATH, path2).text

path3 = '//*[@id="DataTables_Table_0"]/tbody/tr[' + str(r) + ']/td[' + str(4) + ']'
degisimPara = driver.find_element(By.XPATH, path3).text

path4 = '//*[@id="DataTables_Table_0"]/tbody/tr[' + str(r) + ']/td[' + str(5) + ']'
hacimPara = driver.find_element(By.XPATH, path4).text

path5 = '//*[@id="DataTables_Table_0"]/tbody/tr[' + str(r) + ']/td[' + str(6) + ']'
hacimAdet = driver.find_element(By.XPATH, path5).text

print(hisseAdi, hisseFiyat, degisimYuzde, degisimPara, hacimPara, hacimAdet)
Hocam nasıl aldınız apiyi? Başka bir yer mi önerirsiniz iş yatırım iş görür mü?

Kap veriyor zaten. Kurcalarsanız çözersiniz Python için. Kimse hazır kod vermez bunun için ticari kullanılıyor zaten kullanan.

Kap 2024 den e veri den ulaşırsınız.

Bu linkdeki şirketler dağıtımcı. en basit paket anlık veri 610tl aylık.

Ticari kullanacaksaniz kurum veya şirket olmanız gerek fiyatlarda ona göre değişecektir.
Yani aldım kullandım yok veri takibi var zaten sağlam ceza yersiniz 😊

Son düzenleme:
Kap veriyor zaten. Kurcalarsanız çözersiniz Python için. Kimse hazır kod vermez bunun için ticari kullanılıyor zaten kullanan.

Kap 2024 den e veri den ulaşırsınız.

Bu linkdeki şirketler dağıtımcı. en basit paket anlık veri 610tl aylık.

Ticari kullanacaksaniz kurum veya şirket olmanız gerek fiyatlarda ona göre değişecektir.
Yani aldım kullandım yok veri takibi var zaten sağlam ceza yersiniz 😊
Hocam işin içinde takip ve ceza kısmı varsa vazgeçmek daha mantıklı gibi o zaman. :)

Hocam işin içinde takip ve ceza kısmı varsa vazgeçmek daha mantıklı gibi o zaman. :)
Gün sonu verilerinde problem yok ama anlık da ticari bı amaç güduyorsaniz sözleşme var hocam okuyup incelemek lazım. Şu an bı borsa API si yazan kullanım icin 500 TL aylık kullanıcı kazancı elde ediyor. Bunu da kimse bedavaya kimseye yedirmez.
BIST de 128 TL şu an tek kullanıcı anlık verisi.(Ticari kullanıcılara)
Bende kendi programımı yazdım ve tahmin grafikleri çıkartıyorum uzun zamandır fakat grafiksel arayüz ile uğraşmadım biraz araştırıp ticari kullanimin riskli olduğunu ogrenince.
Ama c# ile yeni program yazmaya başladım belki ileride diyerek.

Gün sonu verilerinde problem yok ama anlık da ticari bı amaç güduyorsaniz sözleşme var hocam okuyup incelemek lazım. Şu an bı borsa API si yazan kullanım icin 500 TL aylık kullanıcı kazancı elde ediyor. Bunu da kimse bedavaya kimseye yedirmez.
BIST de 128 TL şu an tek kullanıcı anlık verisi.(Ticari kullanıcılara)
Bende kendi programımı yazdım ve tahmin grafikleri çıkartıyorum uzun zamandır fakat grafiksel arayüz ile uğraşmadım biraz araştırıp ticari kullanimin riskli olduğunu ogrenince.
Ama c# ile yeni program yazmaya başladım belki ileride diyerek.
Ben pythonda devam ediyorum hocam, api sıkıntılı olunca web scabing deneyeyim dedim ama onda da belirli şartları var sanırım sitelerin.

Veriyi çektim ama 15 dk gecikmeli. Anlık yayınlayan bir web sayfası var mı ?
anlık ücretsiz yayınlayanı spk yakalarsa sağlam ceza yazdığı için artık yok.
ama bankaların veya yatırım kuruluşlarının derinlik anlık veri vs ücretli bir sürü paketleri var hangisi işinize yararsa satın alabiliyorsunuz.
bu konuda en iyi bankalar ziraat ak ve işbanktır bence

Geri