Bordro yorumlayabilecek olan var mı?

Kodla Büyü

defall

Aktif Üye
Çpl de teknik öğretmenim, sendika yok, bordromdaki değerler doğru mu?
2007 de sözleşmeli atandım. KHK ile kadroya geçtim.
Kıdem Ay/Yıl : 9 ay olarak görünüyor doğru mudur?

Ekli dosyalar

• Adsız-2.jpg
    Adsız-2.jpg
    319 KB · Görüntüleme: 2,925
hocam ben 2005 eylülde sözleşmeli olarak atandım 2006 şubatta kadroya geçtim.. sendikam var, birde çocuk yardımı alıyorum maaş 1702... sen iyi alıyorsun :):)

msalep' Alıntı:
hocam ben 2005 eylülde sözleşmeli olarak atandım 2006 şubatta kadroya geçtim.. sendikam var, birde çocuk yardımı alıyorum maaş 1702... sen iyi alıyorsun :):)
:) bu işleri hiç anlayamadım zaten

emlde teknik öğretmenim, sendika yok
2007 de sözleşmeli atandım. KHK ile kadroya geçtim. lisede hazırlık okudum

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    140.6 KB · Görüntüleme: 2,839
  • Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    140.6 KB · Görüntüleme: 2,838
hocam ben 2005 eylülde sözleşmeli olarak atandım 2006 şubatta kadroya geçtim.. sendikam var, birde çocuk yardımı alıyorum maaş 1704 tl alıyorum, bekar olmak varmışşşşşşşş......

msalep ve tuana1981, ben evliyi ve bu maaşlarda çocuk yardımı yok. Sizler teknik öğretmenseniz bizim bordroların çıktıklarını okullarınıza götürün bence.

Ben 7/1' im. Sendikam yok, evliyim, eşim çalışıyor.

1746 TL idi şubat ayı maaşım.

ve de meslek lisesinde çalışıyorum TEFliyim.
Bence sizinkilerde bi sorun var. Yada ilköğretimde falan çalışıyo olmalısınız.

hocam 7/1 yim diyorsun arkadaşlar 7/3 aranızda 2 kademe var onedenle aradaki fark normal ayrıca sende kıdem aylık da görünür arkadaşlar sözleşmeden kadroya geçtikleri için bu yıl kıdem aylık alamıyorlar sen alıyorsundur...

n_a_bas' Alıntı:

Benimde en çok merak ettiğim şey bende 2007 eylülde sözleşmeli başladım, 2011 khk ya kadar (6 ay kısa dönem askerlikde var arada ) Doğubeyazıtta çalıştım yani 3 bölgede.
Kadroya geçtikten sonra Elbistana tayin oldum. Ortaokulda hazırlık okudum ama henüz diplomayı vermedim
Kıdem/Derecem 8/2 doğru mu acaba??

receps' Alıntı:
n_a_bas' Alıntı:

Benimde en çok merak ettiğim şey bende 2007 eylülde sözleşmeli başladım, 2011 khk ya kadar (6 ay kısa dönem askerlikde var arada ) Doğubeyazıtta çalıştım yani 3 bölgede.
Kadroya geçtikten sonra Elbistana tayin oldum. Ortaokulda hazırlık okudum ama henüz diplomayı vermedim

Hocam böte mi?

wezyr' Alıntı:
hocam 7/1 yim diyorsun arkadaşlar 7/3 aranında 2 kademe var onedenle aradaki fark normal

Hocam geçenlerde Mebbisde bu kıdem/derecelere göre maaş katsayılarını işledim ögretmenlerinde 7/3 ile 7/1 arasında maaş kat sayısında fark yok. kıdem değiştikçe maaş katsayısı artıyor.

bilogrt38' Alıntı:
receps' Alıntı:
n_a_bas' Alıntı:

Hocam böte mi?

Evet hocam BÖTE mezunuyum.

Hocam 2007' de başlamışsın. yaklaşık 4 kademe alman lazım (5. yakındır muhtemelen). O da 8/2 yapar yani doğru. Hazırlık sınıfını saydırınca 8/3 olursun...

iki arkadaşın maaşları tutuyor. benim tanıdığım bir teknik öğretmeninde maaşı aynı. @bilogrt38 arkadaşın maaşı da doğrudur. çünkü devlet 2008 yılında maaş hesaplamalarında bazı değişikliğe gitti. 2008 öncesi kadro alanların Genel Sağlık Sigortası (Kişi) bölümünde 0 yazar. yani sağlık priminin tamamını devlet karşılar. ancak 2008 yılında Genel Sağlık Sigortası (Kişi) adı ile geçen seçenekte arkadaşlarda görüldüğü üzere memurlardan sağlık sigorta kesintisi yapmaya başladı. bende teknik öğretmenim ve arkadaşlarınkinden 20-30 tl gibi maaşım yüksek.(sendikam var o yüzden tam rakam veremedim hesaplamada) çünkü bende Genel Sağlık Sigortası (Kişi) bölümünde 0 yazıyor. yani sağlık siggorta kesintisini 2008 den önce tamamını devlet karşılarken şimdi devlet bir kısmını kişi üzerine yıkmış.

ben çok araştırdım çünkü eşim ve ben teknik öğretmeniz. ikimizde 7-2 ve 7-3 olmamıza rağmen maaş farklılığımız vardı. araştırdım forumlarda da var. yukarıda yazdığım sebepten kaynaklanıyor aradaki fark.

Geri