Bölüm şefliği-Alan şefliği başvurumuz bekletiliyor

Kodla Büyü
Arkadaşlar;sene başında arkadaşımla beraber birmiz bölüm birimiz alan şefliğine başvurduk;okul idaresine dilekçe verdik.Ama dilekçelerimiz ilçe milli eğitim mudur kızar korkusuyla bekletiliyor okulda :verymad:
Bir kaç sorum olacak tecrübeli arkadaslara...31'er saat fiili derse giryoruz.1'er saati rehberlik.okulda haftada max 40 saat ders var.ben şimdi 10 saat ekders alaçagım;programımda 40 saat dolu olacak.Peki bız bu planlama derslerinde de okulda bulunmak zorundamıyız.

herhalde yani hem okulda bulunacaksınız hemde alanınızla ilgili çalışma yapacaksınız(bakım onarım düzenleme vs..)

Müdürünüzün öyle bir hakkı yok. Özlük hakkınızı vermeme yetkisi bulunmamakta. Kendisine sözlü olarak hatırlatın eğer yine de yapmazsa yazılı olarak, önceki dilekçelerinizin hangi aşamada olduğunu soran bir dilekçe daha yazın, kayıt edildiğinden de emin olun. Yine de göndermezse 15 gün sonra bir üst merciye başvurun.
Alan ve bölüm görevlendirmeleri valiliklerce, okul müdürünün teklifiyle yapılır. Bununla ilgili yönetmeliği inceleyin.
Bölüm şefleri 10 saat, laboratuar şefleri 6 saat bu işler için ücret alırlar. Kulüp ve sınıf rehberliğinden almazlar. Bu görevleri karşılığındaki 10 ve 6 saat boyunca da okulda bulunup, görevlerinin karşılığı olan işleri yaparlar.

ATOMKARINCA' Alıntı:
Arkadaşlar;sene başında arkadaşımla beraber birmiz bölüm birimiz alan şefliğine başvurduk;okul idaresine dilekçe verdik.Ama dilekçelerimiz ilçe milli eğitim mudur kızar korkusuyla bekletiliyor okulda :verymad:
Bir kaç sorum olacak tecrübeli arkadaslara...31'er saat fiili derse giryoruz.1'er saati rehberlik.okulda haftada max 40 saat ders var.ben şimdi 10 saat ekders alaçagım;programımda 40 saat dolu olacak.Peki bız bu planlama derslerinde de okulda bulunmak zorundamıyız.
hocam alan şefliği ile bölüm şefliği aynı şey. biriniz alan/bölüm şefliğine biriniz de atölye/laboratuar şefliğine başvurabilir. şeflik egzersiz saatlerinde ve diğer zamanlarda bölüm ve atölyelerle ilgili çalışacağınız için tabii ki okulda bulunmanız gerekir.

melih444' Alıntı:
herhalde yani hem okulda bulunacaksınız hemde alanınızla ilgili çalışma yapacaksınız(bakım onarım düzenleme vs..)

hocam yanı yonetmelıkte boyle bır ıfade vardır degılmı,calıştıgım okulda hergun okulda beklememızı gerektırecek kadar cok iş olmayacaktır-olmuyorda zaten;mevzuattan okudum bıraz şeflerin gorevleri felan dıye...boyle bır ıfade de gecmeyınce...

hocam her gun okulda kalmayacaksınız tabii ki. sadece alan şefinin 10 saat, atölye şefinin de 6 saat ders programında gösterilen gün ve saatte programlama bakım onarım ücreti saatlerinde okulda olması gerekir.

ATOMKARINCA' Alıntı:
okulda kalan alan-atolye şefi gormedım hıc...en azından cevremde boyle...teşekkürler

Şeflik saati olarak verilen 10 saatte okulda olmalısınız açık ve net. Çevrenizdeki "şefler" bu şekilde olduğu sürece okulda kalmıyor bir de ek dersini alıyorlarsa eğer....Neyse terbiyemi bozmayayım...

ATOMKARINCA' Alıntı:

siz kızın müdüre hocam.. dilekçenizi niye bekletiyor.. dilekçe kanununa göre süre geçince doğrudan ilçeye - ile götürün..

Geri