bölge normuna göre norm fazlası

Kodla Büyü

shirinshirinam

Site Gezgini
Arkadaşlar müdür bey haber verdi bugün, bölge normuna göre norm fazlası olmuşum.
Bu durumda ne yapmak lazım, prosedür nedir?

Birşey yapamazsınız mevzuat anlamında. Geçen sene 14 saat ders ile bölge normundan fazla oldum. Allah’tan resen yapmadılar ve okulum da kaldım

Yapacağınız birşey yok, size tebliğ edecekler. Sonra ilinizin norm fazlası atama takvimine göre tercih yapacaksınız. Yerleştirmede norm fazlası olduğunuz ilçe öncelikli yerleştirme yapılacak, sonra eğer yer kaldıysa diğer ilçelere il geneli sıralama ile yerleştirileceksiniz. Hiçbir tercihe yerleştirilemezseniz ya resen atamanız yapılır ya da mevcut okulunuzda norm fazlası devam edersiniz.

8 saat dersim var. Müdür bey de ne yapılması gerektiğini bilmiyor :/
Birşey yapamazsınız mevzuat anlamında. Geçen sene 14 saat ders ile bölge normundan fazla oldum. Allah’tan resen yapmadılar ve okulum da kaldım
Hocam tercih yapmadınız ve resen atanmadınız? Tercih yapmamakla riske atmış oluyoruz galiba resen atama yapmamaları gibi bir durum olduğunu bilmiyordum.

Hocam Ankara’da görev yapıyorum. Ankara resen en son yanılmıyorsam 2014 resen yaptı. 2015-2016 resen yapmadı. Zaten birçok yer gibi çoğu branş da dolu. Küçük bir il olsa mutlaka resen yapardı. Ama Büyükşehirler özellikle Ankara bu konuda resen de sıkıntılı.

hocam benim okulda 16 saat dersim var bende bölge normuna girdim.aynı bölgedeki diğer okulda 12 saat ders olmasına ragmen benim kadroyu oraya vereceklermiş.İlle görüştüm eğer tercih yapmazsanız resen atanacaksınız diyor.2 yada 3 hafta içerisinde duyuruya cıkıcaklarmış.
ikinci dönem göreve başlanacakmış.
15 tatilde eş durumu isteyip başka ilçeye gecmeyi planlıyorum.
Kayseri talas ilçesi.
Aynı okulda 2 sene kalma gibi bir hakkımız varmı acaba?

hocam benim okulda 16 saat dersim var bende bölge normuna girdim.aynı bölgedeki diğer okulda 12 saat ders olmasına ragmen benim kadroyu oraya vereceklermiş.İlle görüştüm eğer tercih yapmazsanız resen atanacaksınız diyor.2 yada 3 hafta içerisinde duyuruya cıkıcaklarmış.
ikinci dönem göreve başlanacakmış.
15 tatilde eş durumu isteyip başka ilçeye gecmeyi planlıyorum.
Kayseri talas ilçesi.
Aynı okulda 2 sene kalma gibi bir hakkımız varmı acaba?
hocam eğer tercih yapıp atanırsanız gittiğiniz okulda 3 yıl görev yapmalısınız. ama özür durumundan tayin isteme hakkınız var. Resen atanırsanız da tayin hakkınız saklı kalıyor diye biliyorum.

hocam eğer tercih yapıp atanırsanız gittiğiniz okulda 3 yıl görev yapmalısınız. ama özür durumundan tayin isteme hakkınız var. Resen atanırsanız da tayin hakkınız saklı kalıyor diye biliyorum.
Norm fazlası öğretmen atamalarında tercih ile veya resen atanmanız halinde yer değiştirme için istenen süre şuanki okulunuzda geçen süre ile birlikte değerlendirilir. Yönetmelik bu şekilde.

Arkadaşlar norm fazlası olanlar tercih yapmak zorunda mı.. ya da resen atarlar mı..

eMersin'de 2012 Kasım ayındaki atamanın kılavuzunda yukarıda arkadaşın dediği gibi yazmasına rağmen, En yüksek puan alan kişi kendi ilçesi yerine başka ilçeye atanmıştı. İkinci sıradaki kişi de.İlk sıradaki kişi ikincinin ilçesine, ikinci sıradaki kişi ilk kişinin çalıştığı ilçeye istemiş ilk tercihlerinde ve gittiler. Sonuçlardan bu anlaşılıyor... Bu konuyu bir araştırın derim...
İllerin yayınladığı duyuru da yazıyor bu ayrıntı, bu maddeyi gözden kaçıran iller sonraki atamalarda düzelttiler.

Geri