BKİ indeksi alıştırması

Kodla Büyü

sarix

Seçkin Üye
Seçkin Üye
7.ı sınıflarda BKİ tablosu vardı.
öğrencilere onu yaptırayım dedim excelde BKİ indeksi değerlerine göre zayıf şişman obez yazdıracak olan tablo
sonra birbaktımki içiçe eğer benim öğrencilerim bunu yazamazlar anlamazlar
bu tabloyu işleyen varmı acaba nasıl işliyorsunuz daha basite indilebilirmi ben bulamadım yolunu
işleyen arkadaşların görüşlerini almak istiyorum

Hocam sanırım eğer komutuydu bu konu... Beklediğimden çok daha hızlı anladılar... Önce epey konuşturun, eğer şu değerse şöyle yaz, eğer bu değerse böyle yaz gibi öğrencileri konuşturun ve sonra formülü yazdırmaya çalışın...

normal eğer alıştırmasını yaptık
not ortalaması 45in üstünde olanlar geçti kaldı bunu formül araç çubuğu ile anlattım ozaman yaptılar
ama bu tablo içiçe eğer sonuçta bu fomül araççubuğunda yok
bunu yazamazlar diye düşünüyorum
sizin öğrencileriniz içiçe eğer bu formülü yazabildilermi?

tek eğer i bile zor yapıyorlar.... bide tersini sor 45 trn buyukse geçti yaz kücükse kaldı diye iiye çıkıyor formulu iii anlamadıkları... daha uzun anlatmak gerekiyo.. tabi asıl sorun not olmaması... nie kafasını zorlasınki ögernmeye not fln almıyor.. ögrense nolacak öğrenmese nolacakk.. oyun oynayın desen not almıyoruzki niye oynuyalım diyecekler!!....................

Bu konuda sanırım 5 eğer kullanıyorduk ben 3 eğerkullanmıştım zayıf orta şişman diye sonra yapmak isteyen 5 eğer kullansın yapmak istemeyen 3ünü yapsın bıraksın demiştim oldukça güzel geçen bir haftaydı diye hatırlıyorum. Ders güzeldi

Geri