BitDefender Antivirüs V10

Kodla Büyü

semraaa14

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BitDefender Antivirüs V10 programını yükledim şimdi de kaldıramıyorum. Lütfen acil yardım çıldıracam yoksa.

eğer kaldıramıyorsan ben sana en güzel tavsiyelerden birisinde bulunayım... ilk olarak "CTRL+ALT+DELETE "ye basarak programı işlemler menüsünden program ismini bularak kapat... daha sonra "BAŞLAT\Çalıştır" diyerek gelen ekranda "regedit" yazarak "enter" la daha sonra karşına gelen sayfada "HKEY_LOCAL_MACHİNE" olanın yanındaki" +" işaretini tıkla ve şu adımları izle " Microsoft\Windows\Current Version\Uninstal" uninstali tıkladıktan sonra alt kısımlarında olan bilgisayarında bulunan programları gösterir kaldıramadıklarını da buradan bakarak " EKRANIN SAĞ KISMINDA PROGRAMA AİT DİZİN BULUNMAKTADIR" bu kısma dikkat ederek " BitDefender programını bulduktan sonra klavyeden "DELETE" ye basarak silebilir ve daha sonra " Bilgisayarda kurulu olan dizin C:\Program files\ içerisinde yüklü olduğu dizinden klasörü "delete ile silerek yapabilirsin...

kolay gelsin.........

arkadaşlar çok saolun söylediklerinizi yaptım ama hâla program ekle kaldırda kurulum dosyası gibi bir simge var bilgisayar şeklinde, kaldır diye bir seçenek te yok. Yerel disk(C) program Files baktım burda da görünmüyor.

Bazen yanlışlıkla programı bilgisayarınızdan silmek için programın klasörünü silersiniz. Bu durumda Denetim Masası / Program Ekle-Kaldır da o programı kaldırmaya çalıştığınızda kalkmaz.Başlat/Çalıştır/Regedit i çalıştırın

(Çalıştır'ı klavyeden çalıştırmak için win tuşu ile R tuşuna basın.)

1- HKEY_LOCAL_MACHINE 'i yanındaki + yı tıklayın açılan listeden

2- Software 'i açın, aynı şekilde takip edin

3- Microsoft 'u açın

4- Windows 'u açın

5- CurrentVersion 'u açın

6- Uninstall' ı açın

(Bilgisayarım \HKEY_LOCAL_MACHINE\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Uninstall)

Burada Program-Ekle kaldır daki listeyi göreceksiniz. Listeden kaldıramadıklarınızı DEL tuşuna basarak silin

Alıntı:
https://www.chip.com.tr/forum/konu.asp?TOPIC_ID=24330

Arkadaşlar bende şu dosyaları exe haline getirip içeriğini göstermeyen trojanı temizlmek için birdefender kullandım.Virüsün bulaştığı klasörleri tamamen sildi.Yani virüs sadece bir dosyaya bulaşmışsa klasörün tamamını sildi ve şu an çaresizce bilgisayara bakıyorum. Sildiği klasörleri nasıl geri getirebileceimizi bilen varsa yardım ertsin ...Şimdiden teşekkürler.

Geri