birisi yardım etsin lütfen

Kodla Büyü

m.arslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar 2 sorum olacak
1.xerox tarayıcı kablosu 2 tane değil mi yani 1)usb kablosu 2)güç kablosu diğer 3.kablo ne işe yarıyor bir şey takılıyor mu?
2.yazılımını sitesinden yükledim. kabloları elimde olan 2 tanesini((1)usb kablosu 2)güç kablosu )taktım ama sağda kırmızı bir çarpı var ve hiç gitmiyor sorun ne acaba
not:driver yüklerken hata vermedi mevcut olan kablolar doğru takıldı.

3 cü kaplo bildigim kadarıyla ltp kaplosu yani bilgisayar ile yazıcı arasındaki kaplo girişi.
ister usb baglantısı ile bilgisayar ile yazıcı asrasındaki baglantıyı kurabiliyorsun istersende bilgisayarında ltp çıkışı varsa LTP kaplosu ile bağlantyıyı kurabiliyorsun.
http://images.gittigidiyor.com/1420/LPT ... 5616_0.jpg
hocam kırmızı çarpıya gelince bilgisayarda mı bu kırmızı yoksa yazıcıdamı bir ekran görüntüsü falan ekleseydin
yazıcının tonerini bir kontrol et
çıkart tekrar takk
kapagını sıkı kapat
kagıt unutulmasın :)

görüntü şu hocam

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    14.2 KB · Görüntüleme: 1,017
yazıcı ve fakslar penceresinde yazıcınız yüklü gözüküyor mu ya da herhangi bir sorun var mı

modeli de yazar mısınız hocam driverı doğru seçtiğinizden ve doğru yüklediğinizden emin misiniz?

mutlu112' Alıntı:
3 cü kaplo bildigim kadarıyla ltp kaplosu yani bilgisayar ile yazıcı arasındaki kaplo girişi.
ister usb baglantısı ile bilgisayar ile yazıcı asrasındaki baglantıyı kurabiliyorsun istersende bilgisayarında ltp çıkışı varsa LTP kaplosu ile bağlantyıyı kurabiliyorsun.
hocam kırmızı çarpıya gelince bilgisayarda mı bu kırmızı yoksa yazıcıdamı bir ekran görüntüsü falan ekleseydin
çıkart tekrar takk
kapagını sıkı kapat

kaplo??? :puhaha: :alkis: :puhaha:

mutlu112' Alıntı:
3. cü kablo bildigim kadarıyla lpt kaplosu yani bilgisayar ile yazıcı arasındaki kablo girişi.
ister usb baglantısı ile bilgisayar ile yazıcı arasındaki baglantıyı kurabiliyorsun istersen de bilgisayarında lpt çıkışı varsa LPT kablosu ile bağlantıyı kurabiliyorsun.
hocam kırmızı çarpıya gelince bilgisayarda mı bu kırmızı yoksa yazıcıda mı bir ekran görüntüsü falan ekleseydin
çıkar tekrar tak
kapagını sıkı kapat

valla biz de mutlaka yazım yanlışı yapıyoruzdur ama bir öğretmen için çok fazla geldi bana. affınıza sığınarak hataları göstermek istedim. imla ve Türkçe hatalarını zaten görmezden geldim.

driver doğru mu bi kontrol et bence hocam bi de yeni toner filan aldın ve taktın mı? benim evdeki HP gerçi ama toneri değiştirdim bende de hata verip duruyor. Bu arada 3. kablo hocalarımın dediği gibi lpt kablosudur,usb varsa onu takman gerekmez...

arkadaşlar bu yazıcı değil vestel bilgisayarlarla gönderilen tarayıcı

driver sitesinden indirdim elinde olan paylaşabilir bide onu denerim bu arada işletim sistemi xp

hocam resimde görünen düğmelerin üzerindeki işlemleri yapmak için kullanılan ayar düğmeleri ve henüz ayar yapılmamış.
sadece copy özelliği ayarlanmış.
mesela tarayıcıdaki belgeyi direk e-mail olarak atmak istediğinde, email düğmesini ayarlaman, gerekiyor (renkli, çözünürlük, v.b.)

hocam, sadece tarama işi yapacaksanız size sadece copy düğmesi yeter. diğerlerini ayarlamasanızda olur.
önceki okulumda vardı bu tam olarak nasıl ayarlanıyor hatırlamıyorum ama ? olan düğmelerden birine basınca bi ayyr kutusu açılıp, gerekli ayarları yaptıktan sonra kaydet tıklayınca olması lazım.

Geri