BİRAZ ÖNCE YEĞİTEK İLE DYKYI GÖRÜŞTÜM

Kodla Büyü
aynenbadi' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
Okul müdürümüz yegitek i aradi, ayni şeyleri söylediler, olumlu bir yazi cikacak dedi

yeğitek insan kaynaklarına sorarsa düzelmez hocam o yazı birde ne zaman çıkacakmış bilgi alabildiniz mi?

hocam her şeyin farkındayız diyorlar üst makamlara konu iletilmiş en kısa zamanda düzeltilecek denildi. Dedik insan kaynaklarından görüş isterseniz aynı yazıyı yollayacak ozaman ne olacak? aynısını yollayamaz savunma yapması lazım sizin ve diğer öğretmenlerin asli görevleri bellidir, Aydın dan çıkan bir yazı tüm Türkiyeyi karıştırdı bizde bunu düzeltmeye çalışıyoruz dedi kısaca
aynen katılıyorum. Savunma yapacak. Eğer asli görevimiz ise neden kursları kapatıyorlar ki? Kurslara girelim ücretimizi ödemesinler. Ne yazıymış be..

Türk Eğitim Sen Dilekçesi

Ekli dosyalar

• Türk Eğitim Sen Dilekçe.jpg
    Türk Eğitim Sen Dilekçe.jpg
    144.2 KB · Görüntüleme: 327
Ben kursumu kapatmayacağım. :x Para vermeseler de kapatmayacağım. Okula hala bir yazı gelmedi müdürle de konuştum adam gibi bir yazı gelmeden kapatmam kursumu.Eninde sonunda gelecek o yazı

haydarkozat' Alıntı:
Ben kursumu kapatmayacağım. :x Para vermeseler de kapatmayacağım. Okula hala bir yazı gelmedi müdürle de konuştum adam gibi bir yazı gelmeden kapatmam kursumu.Eninde sonunda gelecek o yazı

Aydın görüş yazısının aynısı geliyor okullara hocam, ilçede ben yazıya bakarım BT Rehber öğretmen ücret alamaz diyor..YEĞİTEK bir şey yapacaksa elini çabuk tutmalı

Ben Bekir SİNOPLUOĞLU bu konuyu hergün okuyorum bazı arkadaşlar birçok yanlış şey söylüyorlar 2. saat boyunca sorularınız varsa cevaplayabilirim.
En başta şunu söyleyeyim o yazıyı muhreterm hanım yazmadı. şefi günay ÇINAR hanım yazdı. yazı çıkmadan kendi cep telefonundan beni aradı.
16/2 maddesine göre görevlendirildiysen tüm öğretmenlik vasıflarını yitirirsin. ne derse girebilirsin ne kurs açabilirsin nede nöbet tutabilirsin öğretmenin yaptığı hiç bir işi yapamazsın diyor kendisi. YEĞİTEK in yazısı var ona göre görevlendiriliyoruz dediğimde YEĞİTEK yanlış yapmış diyor. yani İKGM ek ders yönetmeliğine bakıyor eğer görevlendirme 16/2 ise 18 saatten başka bir şey yok diyor ve kendini haklı görüyor. YEĞİTEK 16/2 görevlendirdiğinide FP-BTR Görevlendirme yazısında yazmış.

1. dönem nasıl oldu hocam? nasıl onay alındı? ya da bu dönem nasıl onay alındı? sizce burada bizim bir hak kaybımız yok mu? bize gelen görevlendirme yazısında bu şekilde hiç bir ibare yok

bekirs82' Alıntı:
Ben Bekir SİNOPLUOĞLU bu konuyu hergün okuyorum bazı arkadaşlar birçok yanlış şey söylüyorlar 2. saat boyunca sorularınız varsa cevaplayabilirim.
En başta şunu söyleyeyim o yazıyı muhreterm hanım yazmadı. şefi günay ÇINAR hanım yazdı. yazı çıkmadan kendi cep telefonundan beni aradı.
16/2 maddesine göre görevlendirildiysen tüm öğretmenlik vasıflarını yitirirsin. ne derse girebilirsin ne kurs açabilirsin nede nöbet tutabilirsin öğretmenin yaptığı hiç bir işi yapamazsın diyor kendisi. YEĞİTEK in yazısı var ona göre görevlendiriliyoruz dediğimde YEĞİTEK yanlış yapmış diyor. yani İKGM ek ders yönetmeliğine bakıyor eğer görevlendirme 16/2 ise 18 saatten başka bir şey yok diyor ve kendini haklı görüyor. YEĞİTEK 16/2 görevlendirdiğinide FP-BTR Görevlendirme yazısında yazmış.
o halde okuldaki derslerimize de girmeyelim. okuldaki derslere neden girdiriyorlar. 16 saat derse giriyorum bırakalım o halde

bekir hocam 16/2 görevlendirildiysek ne yapsakta alamayız o zaman bu kursu diğer hususta öğretmenlik vasıflarını kaybediyor isek o zaman şuan hiç derse girmezsek bir sıkıntı çıkartamazlar ama biz derse girip boş saatlerimizde fp btr yiz

üstelik nöbet alabilirsiniz diyor YEĞİTEK ve daha geçen cuma toplantıda il koordinatörümüz derse girdiğiniz tüm gün nöbet tutabilirsiniz dedi. bence böyle bir durum söz konusuysa bile seneye uygulamaya girmeli. En azından herkes bile bile tercihini yapar ya kurs açar ya FBTR olur ki zannetmiyorum FBTR'ye artık talep olmaz...

misket55' Alıntı:
1. dönem nasıl oldu hocam? nasıl onay alındı? ya da bu dönem nasıl onay alındı? sizce burada bizim bir hak kaybımız yok mu? bize gelen görevlendirme yazısında bu şekilde hiç bir ibare yok

hocam onaylarda anladığım kadarıyla şöyle bir durum var, onaya bilgisayar öğretmeni olarak yolluyor okullar oraya fp btr yazmadıkları için ilçeler de onay veriyorlar eğer bu durum düzelmezse şikayet durumunda tüm ödenen ücretler geri alınabilir.

o halde hafta içi kurs yapan arkadaşlar dersleri 2 güne sığdırıp o gün kurs verir ise sorun olmaz. isterse dersinin oldugu btr olmadığı gün nöbetinide tutsun ücretini alsın

tomreader2010' Alıntı:
misket55' Alıntı:

hocam onaylarda anladığım kadarıyla şöyle bir durum var, onaya bilgisayar öğretmeni olarak yolluyor okullar oraya fp btr yazmadıkları için ilçeler de onay veriyorlar eğer bu durum düzelmezse şikayet durumunda tüm ödenen ücretler geri alınabilir.

ne güzel alınterimizin karşılığını geri verelim...

ayrıca kurs vermek nereden bizim asli görevimiz oluyor görevlendirme belgemizde böyle bir ibare yok ki hemde hafta sonu.Verdikleri 18 saat ek ders karşılığında 7 gün 24 saat kurs mu vereceğiz

misket55' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
misket55' Alıntı:

valla hocam kaç gündür içimden neler geçiyor ama "sussam olmuyor söylesem olmuyor" demiş ya adamın biri

tomreader2010' Alıntı:
misket55' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
misket55' Alıntı:

valla hocam kaç gündür içimden neler geçiyor ama "sussam olmuyor söylesem olmuyor" demiş ya adamın biri

aynen hocam ve benim pek kazancım da yok aslında 200 tl var yok ama yeter artık yüksek puanla atandık kırk şekle soktular her şeyde hak kaybı...BTR olsan ayrı olmasan ayrı her türlü 2. sınıf öğretmen muamelesi...bu durum da tekrar ispatladı bunu...

aynen öyle okurken 1. sınıftık en yüksek puanla kazandık en rahat biz atanıyorduk ,şimdi sınıfımız bile yok hocam

aynenbadi' Alıntı:
ya kursu kapayın ya da BTR yi bırakın diye baskı yapılıyor ne yapacağımızı şaşırdık :verymad:
biz de keşke öyle olsa, benim kursu direk mebbis üzerinden alıp başkasına vermişler. seçenek bile sunmadılar. Şu an BTR olark devam ediyorum. Ama seneye BTR falan hikaye...

arkadaşlar bizim memleketimizde zaten üst makamdakilerin görevi hem üzüm yemek hem de üzüm yerken bağcıyı dövmek onun için tepki olarak btr formatörlüğünü kabul etmeyeceksin görecekler o zaman fatih projesini akıllı tahtayı...

ARKADAŞLAR AZ ÖNCE SİVASTAN BİLGİ ALDIM. SİVAS İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI YEĞİTEK DAİRE BAŞKANI YUNUS YAĞMUR İLE GÖRÜŞMÜŞ. İNSAN KAYNAKLARI BİR TÜRLÜ RAZI OLMAMIŞ. YA FORMATÖR OLSUNLAR YADA DERSE GİRİP KURS AÇSINLAR DEMİŞ. YUNUS BEYDE BU DOĞRULTUDA KURS AÇAMAYACAĞIMIZI BELİRTMİŞ.
BUNLARI YILDIRMAK İÇİN TÜRKİYE GENELİNDE BTR GÖREVİNDEN İSTİFA EDİP HAKKIMIZ BÖYLE ARAMAKTAN BAŞKA ÇARE KALMADI. YADA DAVA AÇTIRACAĞIZ SENDİKALAR ARACILIĞI İLE.

Kurslarınızı bırakmayın arkadaşlar eninde sonunda yanlıştan dönülecektir.
O meşhur yazıda kursu bırakın, kapatın demiyor. Kurs veriyorsa asli görevi olduğu için ücret ödenmez diyor. sizin kursu kapatmak gibi lüksleri yok, kursa devam edin. madem asli görev, asli görevimi yapmak istiyorum diyerek, devam etmek istediğinizi belirtin. bırakın ücret ödemesinler daha sonra toplu olarak alırsınız.

Arkadasim yanlis bilgi vermeyin kulaktan dolma yegitek bize gayet acikca duzeltilecek dedi ha duzeltilmedimi gecmis olsun fatih cope btr cope by by

almam btryi seneye olur biter.. vız gelir tırıs gider valla.. yok ebasıydı yok gözlem formuydu ne varsa yüklediler sırtıma sizle mi uğraşam la ben? sanki ben size muhtacım, siz bana muhtaçsınız siz :p :p

murat_erg' Alıntı:
Arkadasim yanlis bilgi vermeyin kulaktan dolma yegitek bize gayet acikca duzeltilecek dedi ha duzeltilmedimi gecmis olsun fatih cope btr cope by by
Arkadaşım bizzat sivasta şube müdürü arkadaşım söyledi. Hatta sonra ben Yunus Yağmuru aradım kaç kere adam telefonlara çıkmıyor.

Bakacaz gorcez bu hafta saten hallederlerse hallederler aksi halde yegiteke kadar davanin yolu var

Geri