Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Bir Makale : Eğitsel Amaçlı Web Siteleri

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında ghost tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. ghost

  ghost Site Admin Yetkili Kişi

  Kayıt:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  737
  Beğeni:
  99
  Eğitsel Amaçlı Web Siteleri
  Eğitsel amaçlı web tasarımları, uzmanlar tarafından planlı ve programlı çalışmalar sonucunda ortaya çıkar. İnternet alanı ilerledikce, eğitsel amaçlı web sitelerininde sayısı günden güne artmakta ve gelişmeleride beraberinde getirmektedir. Bu artışın sebebleri hedef kitlelerin beklentilerinin artması, sosyal-ekonomik yapının değişimi, teknolojik ve kültürel gelişimin ilerlemesidir diyebilirim.
  İnsanlar artık zamandan kazanabilecekleri, maliyeti ucuz ve her türlü bilgiye ulaşabilecekleri ortamı yani interneti tercih ediyorlar. Bu durumda internette, eğitim gibi önemli bir yapının eksik kalması ilerde cok büyük sorunlarıda beraberinde getireceği açıktır. İnternet kullanıcılarının bir kısmı interneti sadece bir eğlence kültürü olarak kullanmaktadır, oysaki internet temelinde iletişim, haberleşme ve bilgi paylaşım ortamıdır. İnternet kullanıcılarının çoğunuda genç nüfusun oluşturduğunu düşünürsek olayın ciddiyetini daha iyi kavrayabiliriz.
  Eğitsel amaçlı web siteleri daha kapsamlı, kaliteli ve ilgi çekici hale getirilebilirse, hitap ettikleri hedef kitleyi çok daha rahat çekebileceklerine inanıyorum. Eğitim alanındaki gelişmelerin de git gide hızlanması eğitim amaçlı web sitelerinin çok yakında, kaliteli ve kapsamlı bilgiyi hedef kitlelere ulaştırabileceğine inanıyorum. Bu durumda eğitim sitelerini hazırlayan ekibe (alan uzmanı, eğitim tek., grafiker, programcı vs.) ,onları destekleyen kuruluşlara ve üniversitelerimize çok iş düştüğünü söyleyebilirim.
  Belirtilmesi gereken bir nokta daha var ki ülkemizin sosyal-ekonomik durumunun, teknolojideki gelişmelere ayak uydurmaya yetecek düzeyde olmamasıdır. Örneğin avrupada coğu ülkenin internet erişim hızı bizden çok daha yüksektir. Bu durumun en çok eğitim sitelerini etkilediğini düşünüyorum. Eğitsel amaçlı web sitelerinde yayınlanabilecek eş zamanlı veya eş zamansız video, gösteri, konferans gibi etkinliklerin hız dolayısıyla yer alamamasının büyük eksiklik olduğunu ve site kullanımını azalttığını düşünüyorum.
  Teknoloji ve eğitim bütünlüğünün bir yansıması olan eğitsel amaçlı web sitelerinin, gelecekte hayatımızın her alanında karşımıza çıkacağı bir gerçektir. Ülkemizde eğitim amaçlı web sitelerine gerekli yatırımların yapılması dileğiyle...


  Yazar : Ghost
   
 2. aruda

  aruda Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Mart 2007
  Mesajlar:
  143
  Beğeni:
  0
  inşallah hocam
  bilgilerin için teşekkürler
  emeğine sağlık...
  iyi çalışmalar
   
 3. begül

  begül Site Gezgini

  Kayıt:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  34
  Beğeni:
  0
  Teşekkürler hocam,ellerinize sağlık...
   
 4. bilgisayarogrt

  bilgisayarogrt Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  403
  Beğeni:
  0
  Teşekkürler
   
 5. Ay_RocK

  Ay_RocK Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2007
  Mesajlar:
  24
  Beğeni:
  0
  Eğitim İnternetteki Pastadaki Payına Düşen Yeri Dolduramıyor Bu Bir Gerçek Ama ... Ticaret ve Eğlence Siteleri Büyük Pay Sahibi ... Eğitim Adına Paylaşılan ve Çoğalan Materyal Üretkenliği (Animasyon ... Uygulama Videosu) Açısından Bizlere Büyük Görev Düşüyor ... Bazen Üst Makamdan Görev Yazısı Beklemeden de Birşeyler Yapmak Eğitimin Şiarı Olmalı ... Dahası Her Arkadaşım Birleli Uzatmayalım .... "Özveri"
  :twisted:
   
 6. simanur

  simanur Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  112
  Beğeni:
  0
  tşkler hocam :)
   
 7. levent79

  levent79 Site Gezgini

  Kayıt:
  26 Şubat 2007
  Mesajlar:
  69
  Beğeni:
  0
 8. uzay-e

  uzay-e Site Gezgini

  Kayıt:
  21 Eylül 2007
  Mesajlar:
  50
  Beğeni:
  0
  teşekkürler hocam
   
 9. sedom

  sedom Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  690
  Beğeni:
  0
  sağol hocam
   
 10. fanfatih

  fanfatih Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  570
  Beğeni:
  0
  yüreğine sağlık hocam
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal