Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Bir garip norm fazlalığı :)

Konu, 'Meb Atama ve Yer Değiştirme' kısmında arquebus tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. arquebus

arquebus Site Gezgini

Merhaba arkadaşlar bir konuda bilgilerinize ihtiyacım var. Çalıştığım okulda 42 saat bilişim dersi vardı dönem başında .Okul pilot okul olmamasına rağmen ingilizce dersleri seçerek yabancı dil hazırlık sınıfı uygulamasına geçti ve 5. sınıflarda 20 saat dersi kaldırdılar.Yeni norm güncellemelerine de toplam 22 saat ders girdiler ve ben hizmet puanı düşüklüğü sebebiyle norm fazlası oldum resen başka okula atandım.Sorum şu TTKB kararı gereği bizim dersimiz zorunlu ders iken idare nasıl seçmez.Okul pilot uygulama okul olmamasına rağmen hangi ders çizelgesine göre bu seçimi yapabildi.Benim durumumda olan veya benzer durumda olan arkadaşlardan bilgi alabilirmiyim acaba. Şimdiden teşekkür ederim.

2. mesafeli

mesafeli Aktif Üye

hocam bildiğim kadarıyla bakanlık o işi okulların insiyatifine bıraktı. illa pilot okullarda uygulanacak diye bir durum yok nerede gördüğümü hatırlamıyorum ama bir yazıda görmüştüm. iyi araştırın

3. oğuz42

oğuz42 Site Gezgini

Hocam yabancı dil ağırlıklı sınıf olarak geçiyor, biz 3 yıldır uyguluyoruz bunu. Pilot okul olmaya gerek yok,4+4+4 dönemiyle gelen bir şeydi, uygulayan azdı. Şimdi müdürler birbirinden gördükçe çoğaltmaya başladı. İngilizce arapça dersini 8 saate çıkarıyorlar bunun içinde bilişim,müzik,görsel sanatlar,beden eğitimi dersi gidiyor. Bende aynı durumla norma fazlası oldum. 3 yılda dersimiz 44 saatten 28 e kadar düştü. Gelecek seneye 18-20 olacak. Bende tayin istedim norm fazlası atamalarında.

4. arquebus

arquebus Site Gezgini

Peki yasal dayanakları hakkında bilginiz varmı hocam tamam yapıyorlar ama neye göre .Bende duruma göre dava açmayı düşünüyorum

5. oğuz42

oğuz42 Site Gezgini

6. tanes

tanes Seçkin Üye Seçkin Üye

7. arcboto

arcboto Site Gezgini

Haftalık ders çizelgelerinin altındaki 7. maddede yazıyor.
    http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_11/01101717_ilkogretim_HDC.rar

7. Beşinci sınıfta Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri (20 ders saati) ile en az dört (4) ders saatlik seçmeli dersi tamamlamak kaydıyla, imkân ve şartları uygun olan okullarda isteğe bağlı olarak onsekiz (18) ders saatine kadar yabancı dil dersi öğretimi yapılabilir. Bu uygulamayı yapan okullarda, öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeyleri dikkate alınarak Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilmiş ve uygulanmakta olan yabancı dil dersi öğretim programlarına dayalı olarak dersin zümre öğretmenleri kurulunca hazırlanan öğretim programları uygulanabilir.

8. oğuz42

oğuz42 Site Gezgini

İmam hatip ortaokulu için de normal ortaokul için de var bu uygulama,sadece yabancı dil ders saati değişiyor. Liselerdeki durumu bilmiyorum.

9. arquebus

arquebus Site Gezgini

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

10. meryem4068

meryem4068 Üye

merhaba arkadaşlar ... okulda tek bilişim öğretmeniyim ve norm fazlası oldum. 8 saatle norm fazlası olunabiliyor mu?

11. bilgisayarmax

bilgisayarmax Seçkin Üye Seçkin Üye

bölge normuna takılmış olabilirsiniz

12. mtunay

mtunay Site Gezgini

başlığı açan hocamız 22 saatle norm fazlası olmuş

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal