Bir dosya yükleme uygulaması arıyorum. Yardımcı olur musunuz

Kodla Büyü

EBTFÖ

Site Gezgini
Wordpress blog yazmak için, joomla hazır site, ecommerce alışveriş scripti. Peki Download işlerini yöneten bir web uygulaması var mı?

Hazır script istemiyorum. Benim istediğim belirlediğim kategorilere göre sistemimde klasörler oluşturarak düzenli bir şekilde dosyaları yükleyerek yükleme adresini bana verecek bir uygulama. Diyeceksiniz ki FTP ile yolla. I ıh. Başkalarınında buraya dosya yüklemesini istiyorum.

Bu şekilde bir uygulamadan haberiniz varsa benimle paylaşır mısınız? Google da Upload App diye arattığımda bi sürü market uygulamaları scriptler çıkıyor.

Paylaşımınız için şimdiden teşekkürler.

ne istediğinizi tam anlamamakla beraber owncloud tarzı scriptleri deneyebilirsiniz. oldukça başarılı ve bir çok eklentisi de mevcut. google drive engellendiği zaman bunu kullanıyordum.

uysal_rockci' Alıntı:
ne istediğinizi tam anlamamakla beraber owncloud tarzı scriptleri deneyebilirsiniz. oldukça başarılı ve bir çok eklentisi de mevcut. google drive engellendiği zaman bunu kullanıyordum.
Ben bunu internet sitesi için kullanmayacağım.Başka bir internet sitesinden adres(URL) yazarak yolunu göstereceğim. Yani iki farklı sunucu var. Dosyalarım başka bir sunucu da olacak web sitesi başka bir sunucuda. Dosyalar kategori halinde olacak. Mesela 3. sınıf zümre toplantısı
/httpdocs/3.sınıf/zümre toplantıları/2.dönem/zümretoplantisi.zip

şeklinde olması için. Ben dosyayı yüklerken klasörleri seçebilmeliyim. YAda bunlar option kutularında kategori isimleri olmalı. Bir nevi wordpress Download Manager eklentisi.

Ayrıca owncloud için teşekkürler. Ben onu Download diye okumuşum. :lol:

İnceleyeceğim.

/httpdocs/3.sınıf/zümre toplantıları/2.dönem/zümretoplantisi.zip adresini kategori seçimi tarzinda oluşturup diğer siteye 301 yönlendirmesi yapabilirsiniz

Wordpressin ortam kütüphanesini benzer amaçla kullanabilirsiniz. dosyaları yükleyip url leri otomatik veriyor.
evrak vb işler için bir arşiv sitesi mi oluşturmak istiyorsunuz. egitimhane gibi.

uysal_rockci' Alıntı:
Wordpressin ortam kütüphanesini benzer amaçla kullanabilirsiniz. dosyaları yükleyip url leri otomatik veriyor.
evrak vb işler için bir arşiv sitesi mi oluşturmak istiyorsunuz. egitimhane gibi.

Aynen. Ona benzer. İstediğimde yüklediğim klasörleri ftp ile çekip alacağımda. Ancak wordpress güncellemelerinden bıktım. O yüzden wordpress kurmak istemiyorum. Şu an aktif iki sitem var. Ancak download'larda sorun yaşıyorum. Owncloud güzelmiş. Yeni benzeri neler var öğrenmek istiyorum. Eski tür script'ler, wordpress gibi platformlar oldukça can sıkıcı bir hal almaya başladı. Server'ları çok yoruyor.

Aslında ben tam olarak anlatamadım galiba. İşte olduğumdan aceleye geldi. :mrgreen:

Olay şu. benim bir ana klasörüm var.
Onun içince 1.sınıf, 2.sınıf, 3. sınıf, 4.sınıf klasörleri var.
Onlardan birisinin içinde de toplantılar, Sınavlar, Planlar,
Onlardan birinin içinde de Zümre toplantısı, Veli toplantısı gibi klasörler var.

BEn bir dosya upload edeceğim. Bir dosya yükleme formu var. Bir alan dosya yükleme diğeri de klsörü seçme. Klasörlerden de anlaşılacağı gibi bunlar aynı zamanda kategori isimleri olmuş olacak.

Daha sonra bunları yüklediğimde bana indirme adresini oluşturarak yazacak.

Sanırım çok şey istiyorum :))

J3N46n.jpg

Bu tip bir şey yapabilirsiniz.

Geri