Bir dolandırıcılık hikayesi.Sakın kanmayalım

Kodla Büyü

zafer_can

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar az önce telefonuma bir mesaj geldi. Direkt aktarıyorum:

Tebrikler! Hes Teknolojiden 4 büyük takımın taraftar formasını hediye kazandınız. 0216 370 .. .. Hediye formanızı almak için hemen arayın. 0216 370 .. ..

Biraz araştırma yaptım ve çoğu kişiyi kandırdıklarını öğrendim. Tasarruflyu elektrik cihazı satıp yanında da taraftar forması hediye ediyorlarmış. Uyanıklar kredi kartının ilk 4 hanesi hariç diğer 12 numarasını isteyip kayıtlı mısınız diye sorgulamak için istiyorlarmış. Son kullanma tarişhi ve güvenlik kodu diğer istenenler ve hiçbir şekilde ödeme için almıyoruz diyorlarmış. Bu bilgiler verildiği anda 120-150 Tl civarında hemen çekiyorlar.

Konuyla ilgili haber : http://forum.shiftdelete.net/konu-disi/ ... diniz.html
Lütfen dikkat edelim ve kanmayalım bunlara. Çevremizdeki insanları da bilgilendirelim...

teşekkürler öncelikle uyarı için. bunu gibi nice mesajlar geliyor artık dolandırıcılıkta denemedikleri yol kalmıyor :-1:

Bana böyle mesaj geldiğinde verilen numarayı arıyorum, telesekreter filan çıkıyor, yok şu tuşa basın yok bu tuşa basın. Yetkiliye bağla diyor, bağlanıp sülalesini elden geçiriyorum hoş oluyor , diyecek bişeyi de olmuyor :) :)

Numaradan gelen böyle mesajlara kanmamak lazım. Ben öğrencileri de böyle konularda ikaz ediyorum. Yok kol saati kazandınız, yok BMW kazanma fırsatı...

Bana bi de ŞANS 5666 dan 1 aydır mesaj geliyor. BMW kazanma şansı diye. Hadi ordan diyorum :D

SİRE' Alıntı:
Numaradan gelen böyle mesajlara kanmamak lazım. Ben öğrencileri de böyle konularda ikaz ediyorum. Yok kol saati kazandınız, yok BMW kazanma fırsatı...

BMW deseler belki ben de kanarım yahu :lol:

Şans 5666 da çok fena atmış yahu :lol: Dubleks ev de verselerdi yanında. Bu dolandırıcılardan korkuma Turkcelldeni arayan kadını bir güzel haşladım önceki gün, nerden bileceğim ben sizin Turkcellden aradığınızı, diye. Meğer hakikaten Turkcellden arıyormuş :p

devlet tespit etsin bu kalpazanları biz de mahkeme kapılarında yüzlerine tükürelim

satıcılar da bu haberi okumuştur kesin şimdi farklı bir yol arıyorlardır. :)

snotra' Alıntı:
Şans 5666 da çok fena atmış yahu :lol: Dubleks ev de verselerdi yanında. Bu dolandırıcılardan korkuma Turkcelldeni arayan kadını bir güzel haşladım önceki gün, nerden bileceğim ben sizin Turkcellden aradığınızı, diye. Meğer hakikaten Turkcellden arıyormuş :p

Bana da geliyor bu tür mesajlar, lakin ben hiç tınlamadan silip atıyorum. Hani içimden geçmiyor da değil yani.Dedikleri no.yu arayıp şöyle güzel bir kaymak. snotra hocam sizin ki de tam olmuş haa :lol: Sekreter afallamıştır :lol:

Tuhaf tuhaf kampanyalardan hediye kazanma mesajları, Romanya, Bulgaristan kodlu numaralardan cevapsız aramalar geliyor.

böylesine eşkere fırıldak çeviren adamlara kananlar, heralde bunu hakediyorlar

cepten geliyor da operatörlerden bunlara nasıl gidiyor benim numaram.O zaman bu operatörler benim bilgilerimi de satıyor fba nsa yada dünya istihbarat örgütlerine

Buzkırıcı' Alıntı:
cepten geliyor da operatörlerden bunlara nasıl gidiyor benim numaram.O zaman bu operatörler benim bilgilerimi de satıyor fba nsa yada dünya istihbarat örgütlerine

Benim hiç şüphem yok, veriyordur... :-1:

ofkeli82' Alıntı:
Bana böyle mesaj geldiğinde verilen numarayı arıyorum, telesekreter filan çıkıyor, yok şu tuşa basın yok bu tuşa basın. Yetkiliye bağla diyor, bağlanıp sülalesini elden geçiriyorum hoş oluyor , diyecek bişeyi de olmuyor :) :)
:alkis:
örnek tüketici :++:

ofkeli82' Alıntı:

DAKİKASI KAÇ LİRADAN KONUŞTUĞUNUZDAN HABERİNİZ VARMI PEKİ.!

KİMSE ARAMASIN DAKİKA ÜCRETLERİ ÇOK ÇOK ÇOK FAZLA..

bir tanıdığıma 190 TL fatura gelmiş..

aynı mesajlardan banada geldi peki bu kadar numarayı bunlar nasıl buluyor tabikide para ile numaraları satıyorlar.

teşekkür ederim uyarın için de bu forumdaki arkadaşlardan da böyle mesajlara kanacaklar var mıdır acaba.

Geri