Bir Öğrenciye 2 tablet

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
pybs ekrananında 1 öğrenci üzerinde farklı seri numaralı 2 tablet görünüyor. Bunun 1 tanesini sildirmek için ne yapmalıyım.
Teşekkür ederim

2tabletliogrenci.jpg

Hocam il koordinatörünüze durumu anlatın tablet seri no sunu atın onlat bakanlığa mail atıp sildiriyorlar

Mdm eba ya mail atın belki çözülür benim bir öğrencide de aynı problem var bir türlü silemediler diğer tableti mdm@eba.gov.tr buarada sorun çözülürse nasıl yaptığınızı yazarsanız bizde deneriz

2seri no 1 tablete ait de olabilir :) servise gidip anakartı değişen tabletler oluyor bu durumda eba 17 hatası yada çift kayıt hatası oluşabiliyor. mdm@eba bu sorunu mail ile çözer.

ademola hocam bend bi etab4 var eba da öğrencinin üzerine başka seri numaralı tablet görünüyor defalarca ebayla mailleştik bir türlü diğer tableti silemiyorlar dağıtım listesine baktım tabletin seri numarası doğru yani tablette sorun yok eba da nedense farklı bi seri no kaydedilmiş hatta ordaki seri numarası bizim okula hiç gelmemiş neyse ben bu eba daki seri numaralı tabletin mac adresini falan istesem bu etab4 e de atabilirmiyiz bunları

dndd' Alıntı:
ademola hocam bend bi etab4 var eba da öğrencinin üzerine başka seri numaralı tablet görünüyor defalarca ebayla mailleştik bir türlü diğer tableti silemiyorlar dağıtım listesine baktım tabletin seri numarası doğru yani tablette sorun yok eba da nedense farklı bi seri no kaydedilmiş hatta ordaki seri numarası bizim okula hiç gelmemiş neyse ben bu eba daki seri numaralı tabletin mac adresini falan istesem bu etab4 e de atabilirmiyiz bunları
elinizdeki etab4 ün seri numarasını öğrenebilirsiniz ama değiştiremezsiniz maalesef. fatih-tablet-f281/tablet-seri-no-ogrenme-yontemi-t136236.html
siz elinizdeki cihazı kontrol edin, serviste 2 tabletin anakartı karışabiliyor :) başıma geldi de :)

ademola' Alıntı:
2seri no 1 tablete ait de olabilir :) servise gidip anakartı değişen tabletler oluyor bu durumda eba 17 hatası yada çift kayıt hatası oluşabiliyor. mdm@eba bu sorunu mail ile çözer.
Yazdım hocam çok mantıklı. Çünkü bu öğrenci tableti servise gitmişti. Daha sonra eba 17 hatası almıştım. Olabilir mantıklı. Ama mdm@eba geç cevap veriyor herkesin bilgisine. ben il koordinatörünü arayarak daha hızlı çözüme ulaştım.

Geri