Biosta Usb Boot Yok

Kodla Büyü

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Dvd sürücüsü olmayan bir pc ye format atmak için uğraşıyorum ancak yapamadım. 4 gb lik bir usb ye bu forumda yayınlanan bir araçla win 7 iso dosyasını gömdüm ve hazır hale getirdim. Biosu açıp bakınca şu seçenekler karşıma çıktı

hdd
dvd
removable
disable

ne yapmam gerekiyor.

anakart marka model yazabilirmisiniz buraya...
Bios update bi araştıralım.

Hocam anakartınız yeniyse boot menüsünde USB seçeneği olması lazım. Biostan değilde kısayoluda olmalı bu seçeneği kullanarak boot menüsüne ulaşmaya çalışın. Anakarta göre kısa yolu değişiyor bazıları F5 bazıları F8 gibi tuşları deneyerek boot menüsüne ulaşmaya çalışın.

hakanotuken' Alıntı:
Dvd sürücüsü olmayan bir pc ye format atmak için uğraşıyorum ancak yapamadım. 4 gb lik bir usb ye bu forumda yayınlanan bir araçla win 7 iso dosyasını gömdüm ve hazır hale getirdim. Biosu açıp bakınca şu seçenekler karşıma çıktı

hdd
dvd
removable
disable

ne yapmam gerekiyor.

sayın hocam önce USB belleğinizi bootable hale getirip, Bellek takılı iken biosa bakınız, büyük ihtimal desteğin geldiğini göreceksiniz.Bios da HDD kısmına bakmayı ihmal etmeyin,birden çok HDD takılı olduğunda işlevselleşen bu menü , bunun gibi USB den boot durumlarında da bellek HDD gibi tanımlanabildiği için kullanılma girebiliyor.dolayısı ile USB den boot için USB aygıtı en üste almanız gerekir.ayrıca Bootable hazırlanmayan bellekler bazı biosların boot menülerinde görünmüyor.

sinaaat' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

hdd
dvd
removable
disable

ne yapmam gerekiyor.

sayın hocam önce USB belleğinizi bootable hale getirip, Belleği taktıktan sonra biosa bakınız büyük ihtimal desteğin geldiğini göreceksiniz.Bios da HDD kısmına bakmayı ihmal etmeyin,birden çok HDD takılı olduğunda işlevselleşen bu menü , bunun gibi USB den boot durumlarında da bellek HDD gibi tanımlanabildiği için kullanılma girebiliyor.dolayısı ile USB den boot için USB aygıtı en üste almanız gerekir.ayrıca Bootable olmayan bellekler bazı biosların boot menülerinde görünmüyor.

:+1: :+1: mutlaka usb takılı deneyin...

Alıntıdır...
İster benim gibi aynı yöntemi kullanın. İsterseniz de flash belleğiniz 4GB ve üstüyse GHO dosyasını da içine kopyalayın. GHO dosyasını usb belleğe atacaksanız en son boot klasörünün içindekileri attıktan sonra aynı yere onu da atınız. EEE 701 ve 900 kullananların tek seçeneği var o yüzden onlar USB belleğin içine kopyalamalıdır. Şimdi USB belleğimizi EEPC'ye takıyoruz ve açma tuşuna basıyoruz. Bilgisayar açılırken beyaz asus ekranı kaybolana kadar ESC tuşuna basıyoruz. Ufak mavi bir ekran çıkacak. Bu ekrandan USB belleğimizi seçiyoruz.

Hocam senin sorunun büyük ihtimal buradan çözülür dikkatlice incelemen tavsiyesiyle...
http://forumix.tk/asus-eee-pcye-har....html?s=75ad7bed6200480a1ba89e1596fe8b5f&

Ekli dosyalar

• img3688xk5.jpg
    img3688xk5.jpg
    109.4 KB · Görüntüleme: 19,303
sinaaat' Alıntı:
sayın hocam önce USB belleğinizi bootable hale getirip, Bellek takılı iken biosa bakınız, büyük ihtimal desteğin geldiğini göreceksiniz.Bios da HDD kısmına bakmayı ihmal etmeyin,birden çok HDD takılı olduğunda işlevselleşen bu menü , bunun gibi USB den boot durumlarında da bellek HDD gibi tanımlanabildiği için kullanılma girebiliyor.dolayısı ile USB den boot için USB aygıtı en üste almanız gerekir.ayrıca Bootable hazırlanmayan bellekler bazı biosların boot menülerinde görünmüyor.

hocam sizin dediğiniz gibi oldu bootable usb oluşturup biosu açtığımda boot seçenekleri arasında usb göründü teşekkürler.

ben acronis ile flashı bootable yaptım ama yine görünmedi. bios da listede yok usb seçeneği

sinaaat' Alıntı:

daha önce yazmışım çözüm bu...
eğer belleğiniz HDD kısmında görünüyo ise usb diskinizi üste almanız ve boot seçeneklerinde de 1 aygıt olarak HDD olarak ayarlamanız lazım.Removable aygıtlarda görünüyorsa 1. boot aygıtı olarak removable seçmeniz gerekir.bunlara rağmen başarısız olursanız USB diskinizin bootable olmadığını söyleyebilirim.

Geri