bios güncellemesiyle ilgili...

Kodla Büyü

bote0310

Site Gezgini
arkadaşlar pc açılırken bad bios checksum error hatası veriyor. ancak bi türlü güncellemeyi yapamadım.
1- gerekli dosyayı indirdim.
2- başlangıç disketi oluşturup içine attım.
3- ancak checking for floppy yaparken P4V8X-X.rom( bios update dosyası) dosyası bulunamadı hatası veriyor.
aynı işlemleri cd rom ile de denedim. başka disket ve cd rom sürücü de taktım belki digerleri çalışmıyodur diye. pili de çıkarttım. başka pil ile de denedim. hep aynı hata. anakart asus p4v8x-x . böyle bi problemle daha önce karşılaşıp da çözüm bulan oldu mu acaba?

bote0310' Alıntı:
arkadaşlar pc açılırken bad bios checksum error hatası veriyor. ancak bi türlü güncellemeyi yapamadım.
1- gerekli dosyayı indirdim.
2- başlangıç disketi oluşturup içine attım.
3- ancak checking for floppy yaparken P4V8X-X.rom( bios update dosyası) dosyası bulunamadı hatası veriyor.
aynı işlemleri cd rom ile de denedim. başka disket ve cd rom sürücü de taktım belki digerleri çalışmıyodur diye. pili de çıkarttım. başka pil ile de denedim. hep aynı hata. anakart asus p4v8x-x . böyle bi problemle daha önce karşılaşıp da çözüm bulan oldu mu acaba?
1--BIOS’unuzu kurtarmak için size bir başlangıç CD’siyle yardımcı olan bu özellik, otomatik kurtarma işlemiyle sadece bir kaç adımda eski BIOS’unuzu geri yüklemenizi sağlıyor
ASUS anakartlar şimdi kullanıcılarına ek olarak ROM parası ödemeye gerek kalmadan bu koruma teknolojisini sunmaktadır.(cd niz varsa)

2--windows açılıyorsa ve buradan update imkanı varsa deneyin

3-- Afudos programını ve bios dosyasını başlangıç disketine kopyalayıp ,afudosu çalıştırıp bios dosyanızı gösterin. yada eğer bios destekliyorsa biosa girip sadece bios dosyasını diskete yada usb belleğe kopyalayıp deneyin.Eğer xxxx dosyası bulunamadı uyarısı alırsanız mevcut bios dosyasının adını xxxxx şeklinde değiştirin.

Ekli dosyalar

• Desktop.rar
    463.2 KB · Görüntüleme: 54
Geri