Bios bölümünden windows hic açılmıyor

Kodla Büyü

paXmegip

Üye
merhaba hocalarim yeni bir kasa aldim windows 11 işletim sistemi kurdum bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra ne yaptıysam windows ara yüzüne giremedim harddisk görüyor seciyorum biosdan kapatıp actigimda gene biosa atıyor cogu yerleri enable yaptiysamda çözüm bulamadım yardimci olabilirmisiniz ben ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• WhatsApp Video 2023-10-18 at 14.06.14.rar
    23.1 MB · Görüntüleme: 13
ben olsam, elektriği keser; bios pilini çıkartır beklerdim biraz.
tüm bios ayarlarını sıfırlayınca GENELDE harddiskten açılmaya ayarlanır pc.

Sayın Hocalarım Yukarıdaki Konu Başlığımda video Ekledim Sorunumu Ne Yaptıysam Düzeltemedim Bios'u güncelledim, Pili Söktüm geri taktım , tüm bölümleri enable yaptım defoult yaptım ne yaptıysam düzelmiyor çok nadir format flash'ını taktığımda rasgele gir çık yaptıgımda windows sürümümü görüyor ve windowsu açıyor sonra resetlediğimde gene aynı şekil windows sürümünü görmüyor ssd kasaya monteli videoda da anlaşılıyor direk kablolarla takmadım

Son düzenleme:
Sayın Hocam bende de var böyle bir tane. Arada windowsa geçmiyor, ne kadar kapatıp açsam da geçmiyor. Ben de Elimdeki flastaki windowsu boot edip başlatıyorum. Kurulum başlamadan iptal ediyorum. Bilgisayar yeniden başlayınca açılıyor.
Bilgisayara format attım, bios ayarlarını değiştirdim falan ne yaptıysa ben de başka türlü çözüm bulamadım. Sorunun kaynağı ne onu da anlamadım.

Anakart cmos yazılımı sorunlu (iyi ihtimal) uygun modele göre bios flaş yapın. Gene olmazsa anakart cmos çipi hatalı anakart değişmeli
Not: yeni aldım diyorsunuz. Anakart arızalı gönderin yenisini isteyin.

Geri