BİOS Ayarları Neden Pasif ?

Kodla Büyü

bilisim5587

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Dell Dimension 2350 kasam var daha once bır baslıkta daha bu sorunumu yazmıstım . Açılışta No Boot Device detected hatası veriyordu.
Şımdı bıosa girdigimde password istedi. 1 diye gırdım kabul ettı. password u bılmıyorum.
Boot oncelıklerınde;
1. boot device LAN,
2 :LAN ,
3: Floppy,
4: LAN yazıyor ve bunlar pasif oldugu ıcın bıos ta hıc bır degısıklık yapılmıyor. Hard disk priorityde ise bootable add in card yazıyor. Ne öneriyorsunuz ? Teşekkürler şimdiden

Evet sorumun cevabını kendım veriyorum. BİOS pilini sıfırladım . İlk boot secenegıne ise hdd (c) sectım . bılgısayar acıldı. Şimdiki problemim ise bılgısayar bıos ayarlarını yaparken klavye kullanıyorum. acılısta admınıstrator sıfresı istiyor fakat mouse ve klavyem calısmıyor. Buna cozum bilen varsa yazarsa sevnırım. Yoksa yine iş başa duştu hehe

usb ile ilgili bütün ayarları enable yapın.
usb legacy support gibi.

usb controller ve legacy usb support enabled. Ama sorun devam ediyor. zaten benım bılgısayarım dell 2350 dımensıon. baska marka bılgısayara format atabıldıgım usb ıle bu dell bılgısayara atmak ıstedıgım zaman usb mı gormuyor. Aynı ozellıklerde dell bılgısayarım cd rom u bıos ta gorunurken, bu kasa cd rom u bıosta gorunmuyor. bunu arastırıp cewabımıı da yazacagım insallahh:)

PS/2 klavye takıp, işinizi onunla halledin. Ardından BIOS'taki USB legancy vb. USB ile ilgili ayarları Enabled yapın. Böylece windows'tan önce USB klavye desteğini açmış olursunuz.

ps2 klavyeyı de kabul etmedı . ama bıos u tekrar sıfırladım halloldu mouse calısmıyor. onumdekı problem, ekran acılıor admınıstrator sıfresı ıstıyor. sıfreyı bılmıyorum. sıfre kırma programı ıle cd den baslatacagım ama cd surucum calısmıor. yarın da baska bılgısayardan cd surucuyu bu bılgısayara takıp deneyecegım. baska cozum onerısı olan varsa soyleyebılır

Geri