Bimere gönderdiğim soruyu sonunda çözdüler

Kodla Büyü

Emreyt

Seçkin Üye
Seçkin Üye

Alan Kurum Gönderme Tarihi Gönderen Kurum
BİMER 07.12.2012 BİMER
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 07.12.2012 BİMER
KADRO DAİRESİ BAŞKANLIĞI 10.12.2012 İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 10.12.2012 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 11.12.2012 İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İZLEME VE DEĞERLENDİRME GRUP BAŞKANLIĞI 11.12.2012 MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 11.12.2012 KADRO DAİRESİ BAŞKANLIĞI
YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜD. 12.12.2012 İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 12.12.2012 İZLEME VE DEĞERLENDİRME GRUP BAŞKANLIĞI
İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2.12.2012 YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜD.
İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 12.12.2012 MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
KADRO DAİRESİ BAŞKANLIĞI 13.12.2012 İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
HİZMET İÇİ 26.12.2012 YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜD.
KADRO DAİRESİ BAŞKANLIĞI 26.12.2012 İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜD. 26.12.2012 İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 26.12.2012 KADRO DAİRESİ BAŞKANLIĞI
İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 26.12.2012 KADRO DAİRESİ BAŞKANLIĞI
İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 04.01.2013 YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜD.
YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜD. 04.01.2013 HİZMET İÇİ
KADRO DAİRESİ BAŞKANLIĞI 07.01.2013 İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 09.01.2013 KADRO DAİRESİ BAŞKANLIĞI

bimere bir soru gönderdim norm kadromuzla alakalı 33 gün geçti adamlar hala bi cevap veremediler herkes birbirine göndermiş yazıyı bu nasıl iştir anlamadım Sonunda çözdüler cevap;

Sayın ......
07.01.2013 tarih ve 741116 sayılı BİMER başvurunuz incelenmiş olup, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına ilişkin Yönetmeliğin 11 inci ve 12 inci maddeleri doğrultusunda belirleme iş ve işlemleri yapılmaktadır.
Bilgilerinizi rica ederim

Necla GÜRE
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü
Özlük ve Kadro Grup Başkanlığı
Yönetim ve Sekreterlik Çalışma Grup Sorumlusu

Re: Bimere gönderdiğim soruyu çözemediler daha

ben geçen sene sordum daha cevap yok? :)

ismailt' Alıntı:
ben geçen sene sordum daha cevap yok? :)

sizin soruda böyle kurum kurum gezdimi hocam bir yerde kayboluyor o zaman :mrgreen:

:puhaha: :puhaha:

hOcam bayağı torpillisin sanırım sorununu kimse çözmeye cesaret edemiyor

sivayseri' Alıntı:
:puhaha: :puhaha:

hOcam bayağı torpillisin sanırım sorununu kimse çözmeye cesaret edemiyor

hocam bilemedim torpillimiyim ama herkes birilerine atıyor işi soruda TBMM sinde görüşülen bilişimcilerin normu konulu soru önergesi vardı onu ekledim ondan işin içinden çıkamadılar galiba

07.01.2013 http://www.turkiye.gov.tr BİMER
08.01.2013 BİMER MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

benim başvuruyuda mebe göndermişler alamadığım yollukla ilgili yazı yazmıştım 3 yıldır bir ilçede yolluk ödeneği olmaz mı???

hocam aynı cevap 2 gün önce bana da geldii... kopyala - yapıştır herkese aynı şeyi yolluyorlar demekk.....

hocam soru neydi. bende sordum da galiba aynı yolları izleyeceğiz....

Madde 11- (Değişik : 5.11.2003-2003/6445 B.K.K.) Örgün ve yaygın eğitim okul ve kurumlarında, genel bilgi ve meslek derslerinden haftalık toplam ders yükü;
a)6-3I saate kadar 1,
b)31-42 saate kadar 2,
c)42'den fazla olması halinde her 21 saat için 1,
öğretmen norm kadrosu verilir. Bu şekildeki hesaplama sonrasında artan ders yükünün en az 15 saat olması halinde ilave olarak 1 öğretmen norm kadrosu daha verilir.

Ancak, anadolu ve fen lisesi statüsündeki okullar ile mesleki ve teknik eğitim merkezleri, yatılı ilköğretim bölge okulları,(5) özel eğitim okul ve kurumlan hariç,(2) aynı yerleşim merkezinde bulunan okul ve kurumlann branşlar itibariyle öğretmen norm kadrosunun belirlenmesinde; o yerleşim merkezindeki (birden fazla eğitim bölgesi oluşturulmüşsa her bir eğitim bölgesindeki) okul ve kurumların aynı branşlardaki haftalık ders yükü toplamı dikkate alınır. Belirlenen kadroların okul ve kurumlar itibariyle dağıtımı, toplama dahil edilen her bir okul veya kuruma o branştaki ders yükü en fazla olandan başlanılarak her 21 saate bir kadro olacak şekilde yapılır. Bu şekilde yapılacak dağıtımda artan norm kadro, bakiye ders yükü en fazla olan okul veya kuruma verilir. Eğitim bölgeleri oluşturulmamışsa, birden fazla merkez ilçesi bulunan illerdeki her bir ilçe ayrı yerleşim merkezi olarak değerlendirilir.

Atölye ve Laboratuvar Dersleri Öğretmeni Norm Kadrosu

Madde 12- Örgün ve yaygın eğitim okul ve kurumlarında (halk eğitim merkezleri hariç) atölye ve laboratuvar dersleri için haftalık toplam ders yükü;
a) 15-41 saate kadar 1,
b) 45-81 saate kadar 2,
c) 81-121 saate kadar 3,
d) 121-161 saate kadar 4,
e) 161-201 saate kadar 5,
f) Ders yükünün 200'den fazla olması halinde her 40 saat için 1, öğretmen norm kadrosu verilir. Bu şekildeki hesaplama sonrasında artan ders yükünün en az 20 saat olması halinde ilave olarak 1 öğretmen norm kadrosu daha verilir.

Ancak, mesleki ve teknik eğitim merkezleri, anadolu statüsündeki okullar ile özel eğitim okul ve kurumları hariç,(3) aynı yerleşim merkezinde bulunan okul ve kurumların branşlar itibariyle öğretmen norm kadrosunun belirlenmesinde; o yerleşim merkezindeki (birden fazla eğitim bölgesi oluşturulmuşsa eğitim bölgesindeki} okul ve kurumların aynı branşlardaki haftalık ders yükü toplamı dikkate alınır. Belirlenen kadroların okul ve kurumlar itibariyle dağıtımı, toplama dahil edilen her bir okul ve kuruma o branştaki ders yukıi en fazla olandan başlanarak her 40 saate bir kadro olacak şekilde yapılır. Bu şekilde yapılacak dağıtımda artan kadro, bakiye ders yükü en fazla olan okul veya kuruma verilir. Eğitim bölgeleri oluşturulmamışsa, birden fazla merkez ilçesi bulunan illerdeki her bir ilçe ayrı yerleşim merkezi olarak değerlendirilir.

(Ek fıkra: 5.11.2003-2003/6445 B.K.K.) Endüstriyel eğitim yapan mesleki ve teknik okul ve kurumlardan, eğitim içinde üretim yapıla» ve bu amaçla alınan sürekli işçi kadrolarında işçi çalış­ tıran örgün ve yaygın eğitim kurumlarının çalışan işçi sayısı ondan az olmayan bölümlerindeki atölye ve laboratuvar öğretmeni norm kadrosu, aynı bölümler için 14 üncü madde uyarınca yapı­lan düzenlemeye göre belirlenen bölüm ve atölye şefliği sayısından az olamaz.

Geri