Bilişimle Üretim Etkinlik kitaplarımız Çıktı..Örnek talepleri için başvuru..

Kodla Büyü

SıfırBir Yayınevi

Site Gezgini
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım
Bilişimle Üret Etkinlik Kitaplarımız Çıktı..
Türkiye'de ilk Alanında Tek.

6102aa521298b.jpg

https://www.sifirbiryayinlari.com/form/rnekkitaptalep-g2.html

buradan başvuru yapabilrsiniz.
ekibimiz tarafından sizlere ulaşılacak..

5f47668cf0405.jpg

Millî Teknoloji Hamlesi ile ülkemiz, genç nesile yeni bir ufuk açarken 7’den 70’e hepimiz yeni yüzyıldaki bu hızlı teknolojik değişimin farkındayız. Biliyoruz ki; teknoloji üreten toplumlar gelişir, geliştikçe de o ülkede refah düzeyi artar. Dolayısıyla düşünen, kodlayan ve üreten bir nesil ihtiyacı kaçınılmaz bir gerçek olarak gözümüzün önünde durmaktadır.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi, Bilişimle Üretim Pilot Uygulaması kapsamında çocuklarımızın bu teknoloji hamlesi trenini kaçırmamaları için bir fırsat. MEB‘in 2023 Eğitim Vizyonu’nda yer alan “çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek” amacından yola çıkarak Bilişimle Üretim müfredatı kapsamında çocuklarımıza EBA içerikleriyle uyumlu, düşündürücü, eğlenceli, öğretici ve üretim odaklı harika bir etkinlik kitabı hazırladık.

BİLİŞİMLE ÜRET kitabımızda, basitten zora uygulamalar ve projelere yer verilmiştir. Çocuklarımız bu etkinlikler ile düşünen, yorumlayan, girişimci ve üretken yönlerini ortaya koyabilecekler ve hayal gücü sayesinde yeteneklerini keşfedebilecekler. Birbirinden eğlenceli ve uygulamalı etkinliklerin yer aldığı kitabımız, öğretmenlerimiz için de yararlı bir etkinlik kitabı olacaktır.

Birbirinden değerli ve alanında uzman Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimiz Cemal Güngör GÖKALP, Emrah HAS ve Ömer DURMUŞ, alandaki öğretmenlerimizin görüşleri doğrultusunda bu kitaba hayat verdiler. Alanında ilk ve eşsiz bu kitabı, sizlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Artık öğrencilerimiz, geleceğin teknoloji yıldızları olmaya hazırlar.
…ve ne diyoruz? #bilişimleüret

Son düzenleme:
Hayırlı olsun. Yazarları arasında olmaktan gurur duyuyorum. Biz ekip olarak büyük bir aşkla, emekle, heyecanla çalıştık. Amacımız alanımıza katkı olsun. Türkiye'de Bilişimle Üretim pilot uygulamasını yürütücecek okul öğrencilerine ve branştaşlarimiza harika bir etkinlikler kaynağı olacağını umut ediyorum.
Konuya her göz atan arkadaşımızın görüş ve yorumlarını okumaktan mutluluk duyacağız.

2020-2021 Eğitim Öğretim döneminde yoğun emekler verilerek ortaya çıkan 5,6,7 ve 8. sınıf BTY kitaplarımızın ardından 2021-2022 Eğitim Öğretim dönemi için hazırlanan 4,5 ve 6. sınıf BTY Etkinlik kitaplarımız nihayet öğrenci ve öğretmenlerimizle buluşuyor.

Şu ana kadar bu proje için emek veren @cgg*seco @hasemrah @omd @hakanyandım @ofkar hocalarımıza, @SıfırBir Yayınevi'ne ve Üyelerimize, BBNET Yönetimi adına çok teşekkür ederim!

Öğrencilerimize faydalı olması dileklerimizle...

Meb kitap verecek mi?Ay'a çıkmadan önce halletseydik.ya da bilgisayar lab kurulsun.Bilgisayar labı Mars'a çıkınca olabilir sıkıntı yok.

Son düzenleme:
Örnek kitap için başvuru yaptım ama ilk 30 sayfa saçma olmamış mı yeni gördüm mesajınızı :)
Hocam geçen sene pandemi sebebiyle 5,6,7,8. sınıf kitapların z-kitap hali ücretsiz erişime açılmıştı. Ancak maalesef alanımızda birkaç işgüzar arkadaşımız emeğin karşılığı olmasın diye uğraşırcasına kitapların ücretsiz z-kitap hali verilmesine rağmen jpg->pdf çevrim işlemi yapıp bu pdf dosyasını isteyen kişilere el altından ulaştırdığı duyumlarını aldık. Yayınevi sağolsun bu kitaplarda da yine tüm öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz faydalansın diye dijital halini paylaşma niyetini ve arzusunu belirtti ancak biz yayınevini uyardık. İlk 30 sayfa kısmı ise kitabın demosu gibi düşünebilirsiniz. Özellikle içindekiler sayfası etkinlikler ve konular hakkında bilgi verecektir. İlerleyen dönemlerde kitabın dijital halini piyasaya sürme insiyatifi yine yayınevine ait.

Örnek kitap için başvuru yaptım ama ilk 30 sayfa saçma olmamış mı yeni gördüm mesajınızı :)
Sayın öğretmenim kitaplarımız tüm türkiye geneli bayilerimiz ulaştırışdı bayilerimizde kitaplar mevcut.
bayilerimizden kitaplarımıza ulaşabilrsiniz..
ayrıca sitemizdende sipariş verebilrsiniz toplu aloımlarda bayiler ek indirimler yapacaktır..

Hocam geçen sene pandemi sebebiyle 5,6,7,8. sınıf kitapların z-kitap hali ücretsiz erişime açılmıştı. Ancak maalesef alanımızda birkaç işgüzar arkadaşımız emeğin karşılığı olmasın diye uğraşırcasına kitapların ücretsiz z-kitap hali verilmesine rağmen jpg->pdf çevrim işlemi yapıp bu pdf dosyasını isteyen kişilere el altından ulaştırdığı duyumlarını aldık. Yayınevi sağolsun bu kitaplarda da yine tüm öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz faydalansın diye dijital halini paylaşma niyetini ve arzusunu belirtti ancak biz yayınevini uyardık. İlk 30 sayfa kısmı ise kitabın demosu gibi düşünebilirsiniz. Özellikle içindekiler sayfası etkinlikler ve konular hakkında bilgi verecektir. İlerleyen dönemlerde kitabın dijital halini piyasaya sürme insiyatifi yine yayınevine ait.
hocam madem 30 sayfa paylasilacak neden form dolduruyoruz

haklısınız hocam ben sadece başvurduktan sonra 30 sayfa olduğunu gördüğüm için yazdım. kesinlikle haklısınız bu şekilde demo versiyon hazırlamakta değişik bir ülkede yaşıyoruz.:eek::eek:

telif davası açılamiyor mu hocam?

telif davası açılamiyor mu hocam?
Muhtemelen açılır fakat yayınevi zaten tüm öğretmenler ve öğrenciler ücretsiz faydalansın diye ücretsiz erişime açtığı için niyetler halis kalsın diye düşünüldü. Branşımız diğer branşlar gibi değil maalesef. Öğrencilerin kitap alma oranı bizim branşta diğer derslere göre düşük kalıyor. Öğretmenler birde dijital kaynakların yeterli olduğunu öğrencilere belirtirse kitaplar maalesef emek verildiğiyle kalıyor. Yayınevinin alana daha fazla yatırım yapması için takdir edersiniz ki kitapların belirli bir satış oranına ulaşması gerekli. Dediğim gibi kitapların dijital halinin yayınlanması insiyatifi yine yayınevine ait. Belki ilerleyen dönemlerde bize bir sürpriz yapar.

Bilişimle üretim projesine bu yıl dahil olan okullar açıklandı mı?

• Beğen
Tepkiler: omd
Bilişimle üretim projesine bu yıl dahil olan okullar açıklandı mı?
Bildiğimiz kadarıyla laboratuvarı olan, laboratuvarda en fazla 2 öğrenciye 1 bilgisayar düşecek kadar bilgisayarı olan, bilgisayarların webgl desteği olacak kadar donanımı yeterli olan ve elbette internet erişimi olan tüm okullar projeye dahil edilecekti. Ancak henüz resmi açıklama yapılmadı.

• Beğen
hocam madem 30 sayfa paylasilacak neden form dolduruyoruz
Hocam form yayınevinin sizinle iletişime geçebilmesi için. Sadece 30 sayfa olarak düşünmeyin. Kitabı kullandıktan sonra kitap hakkındaki sizin ve öğrencilerin görüşleri gibi konularda geri bildirim alabilmek için iletişim bilgileri isteniyor diye biliyorum.

• Beğen
Hocam form yayınevinin sizinle iletişime geçebilmesi için. Sadece 30 sayfa olarak düşünmeyin. Kitabı kullandıktan sonra kitap hakkındaki sizin ve öğrencilerin görüşleri gibi konularda geri bildirim alabilmek için iletişim bilgileri isteniyor diye biliyorum.
onun için çok detay var hocam ev adresi telefon mail vs vs 30 sayfa için çok detay.... kitabı komple örnek gönderecek olsalar neyse

Sayın öğretmenim kitaplarımız tüm türkiye geneli bayilerimiz ulaştırışdı bayilerimizde kitaplar mevcut.
bayilerimizden kitaplarımıza ulaşabilrsiniz..
ayrıca sitemizdende sipariş verebilrsiniz toplu aloımlarda bayiler ek indirimler yapacaktır..
Geçen sene 200 e yakın öğrencim aldı kitapları . 30 sayfa yerine keşke bizim gibi sizlere destek olan öğretmenlere bir ayrıcalık tanısaydınız :) @SıfırBir Yayınevi

Son düzenleme:
Bu sene 7. sınıflarda Bilişimle Üretim dersi zorunlu olacaktı. Zoom dan yapılan toplantıda kesin deniyordu. Bakanımız değişti diye umarım proje iptal olmaz... Foruma bakıyorum da bu kadar önemli bir konu hakkında kimse ne konuşuyor nede yöneticiler sabit bir konu açıyorlar. Özellikle dernekten de hiç ses yok!Açıkçası şaşkınlıkla izliyorum!

Konuşmanın bir faydasını göremeyince Kitap yazıp alana katkı sağlayalım istedik :) Bakanlık kararlarını açıklamadan önce biz kitaplarımızı baskıdan çıkarmayı başardık. Biliyorsunuz bakanlıkta 1 yıl planlama yapılır, 2. Yıl uygulamaya koyar, 3. Yıl bakan değişir.

• Beğen
Geri