Bilişim Teknolojilerinin Temelleri Deneme Sınavları

Kodla Büyü

acipinarli

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba.
Belki bilenleriniz vardır quizizz.com diye bir site var ve çeşitli konularda kullanıcıların hazırladıkları quizler var. Beraber ders işlediğimiz bir arkadaşın hazırladığı ve kendimce kendi anlattığım şekilde düzenlediğim quizleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Linkte quizler mevcut ve yenilerini eklemeye devam edeceğim inşallah. Kullanmayı bilenler zaten kullanacaktır ama bilmeyen arkadaşlar için kısaca anlatayım. İstediğiniz quiz'i seçtikten sonra Live Game butonunu tıklarsanız oturum açmanızı ister ve oturumu açınca size bir kod verecektir. Bu kodu öğrenciler buradaki adrese tıklayınca kod istenilen kısma kodu girdiklerinde sizin ekrana öğrenciler tek tek görünecektir. Tüm öğrenciler sisteme girince testi başlatın. Böylece tüm sorular öğrencilere karışık olarak ve karışık şıklarda gösterilecektir. Hangi öğrenci hangi sorda ve doğru yanlış sayısını anlık görebiliyorsunuz. Süre bitince size kısa bir özet geliyor. Buradan soruları ve kaç öğrencinin o soruyu doğru yada yanlış yaptığını vs istatistikleri görebiliyorsunuz. Hatta hesabınızda Reports kısmına kaydediliyor ve istediğinizde excel sayfası olarak alabiliyorsunuz.
Ben işimi kolaylaştırması için öğrencilere takma isim olarak numaralarını özellikle yazmalarını istiyorum ve numara yazmamış öğrenciyi quiz'i başlatmadan önce sistemden atıyorum ve yeniden girmesini istiyorum.
Umarım işinize yarar. Herkese iyi dersler.
Quizlerin olduğu sayfa için tıklayınız.

Geri