Bilişim Teknolojilerinden Alan Değişikliği Yapmak ?

Kodla Büyü

Huskub17

Üye
Herkese merhaba.Anadolu kız meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum.Bu branşı kendim isteyerek seçmedim başarılı bir öğrenci değildim lgs kazanamayınca düz liseye gitmektense daha iyi diye ailem yazdırdı benim hayalimde hep ingilizce okumak vardı ama girdik bir kere mecbur okudum vs derken şu an Bilişim teknolojileri öğretmenliği yapıyorum ve meslekte 5.yılım
Mesleğimi seviyorum ancak geçen zaman içinde branşımdan soğumaya başladığımı hissediyorum hepimizin yaşadığı nedenlerden dolayı.Norm fazlası oldum 30 km uzakta ulaşımı zor bir köy okuluna resen atandım bu branşta olduğum sürece muhtemelen daha çok oradan oraya atılacağım.Bu nedenle uzun yıllar daha bu branşta devam edebileceğimden emin değilim.Açıköğretimden ingilizce okusam geçiş yapmam mümkün mü ? ayrıca başka sınavlara girmek gerekir mi ? teşekkürler

Herkese merhaba.Anadolu kız meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum.Bu branşı kendim isteyerek seçmedim başarılı bir öğrenci değildim lgs kazanamayınca düz liseye gitmektense daha iyi diye ailem yazdırdı benim hayalimde hep ingilizce okumak vardı ama girdik bir kere mecbur okudum vs derken şu an Bilişim teknolojileri öğretmenliği yapıyorum ve meslekte 5.yılım
Mesleğimi seviyorum ancak geçen zaman içinde branşımdan soğumaya başladığımı hissediyorum hepimizin yaşadığı nedenlerden dolayı.Norm fazlası oldum 30 km uzakta ulaşımı zor bir köy okuluna resen atandım bu branşta olduğum sürece muhtemelen daha çok oradan oraya atılacağım.Bu nedenle uzun yıllar daha bu branşta devam edebileceğimden emin değilim.Açıköğretimden ingilizce okusam geçiş yapmam mümkün mü ? ayrıca başka sınavlara girmek gerekir mi ? teşekkürler
Açıköğretim İngilizce bölümü şu an için yok, eskiden İngilizce Öğretmenliği bölümü vardı ama artık öğrenci almıyor.

Uzaktan eğitim olarak Ankara Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü açıldı. Aklınızda bulunsun.

Şu ana kadar yapılan alan değişikliği hizmet puanına göre oldu. Bir defa il dışı, diğerleri il içi. O yüzden ilinizde İngilizce norm açıklarına bakın, ki tüm normları açmayabilirler özür grubu gibi. Şu ana kadar ek bir sınav olmadı.

Hocam bu forumda birde çok yüksek puanlarla Böte yazıp, hayatının hatasını yapanlar var ....Bizim dönem de Böte okuyanların puanlarına yazık oldu. Bir alt tercihim matematik öğretmenliğiydi. Hala bu akıl tutulmasını algılayamıyorum.
Hocam alan değişikliğinde puan üstünlüğüne göre oluyor. Ingilizce kazanıp okursak değiştirme ihtimalin yüksek. Açıkögretimden edebiyat, tarih, felsefe okursak işin zor. Sınıf öğretmenleri genelde bu bölümleri okuyor ve puanları çok yüksek

Benim yaş 46 açıköğretim ybs okuyorum.Ben de sizin bu branşa geçmek istiyorum.Para ek ders sorunum yok.Hafta içi 2 gün okula gitmesem iyidir.BT rehber öğretmenlik falan da almam.Ben de sınıf öğretmenliğinden köylere gidip gelmekten velilerden okumak istemeyen öğrencilerden bıktım.

Meslek lisesinde okuduğumuz bölümden başka branş seçemiyorduk öss'de tercih yaparken puan kırıyorlardı mecbur okuduk ama uzun yıllar bu branşta devam edebilir miyim bilmiyorum amelelikten başka bir şey değil şu an okulda bize yaptırılan işler nerede angarya iş varsa bizde.Ek dersinde de değilim ders saati 15 saati doldurmadığı için okul okul gezmektense btr olmaya mecbur kalıyoruz.Teknoloji çağında yaşıyoruz madem kimse az çok bazı şeyleri öğreneyim demiyor en basitinden yazıcıya kağıt sıkıştığında bile bizi çağırıyorlar.Ne öğrencinin ne de velinin gözünde değeri yok.Kendimi daha mutlu hissedeceğim bir branşta mesleğe devam etmek isterdim.

Benim yaş 46 açıköğretim ybs okuyorum.Ben de sizin bu branşa geçmek istiyorum.Para ek ders sorunum yok.Hafta içi 2 gün okula gitmesem iyidir.BT rehber öğretmenlik falan da almam.Ben de sınıf öğretmenliğinden köylere gidip gelmekten velilerden okumak istemeyen öğrencilerden bıktım.
Hocam emin olun sınıf öğretmenliğinin daha çok saygınlığı var herkesin gözünde.Bilişim deyince kimse adamdan saymıyor sizi.Btr olmam demişsiniz de siz almasanız bile "bilgisayarcı" diye her işleri düştüğünde size soruyorlar.Her şeyi bilmek zorundaymışsınız gibi.Yazıcıya kağıt sıkıştı,Kasanın ışığı yanmıyor,klavyenin tuşu basmıyor,tablet açılmıyor,şifremi unuttum vs.daha bir sürü angarya iş sizi bekliyor ve artık zaman içinde dolduğunuzu hissediyorsunuz ben daha 5.yılımdayım ama branşımdan soğudum resmen.

Hocam ingilizce öğretmenliğine geçmek için
aşağıdaki bölümlerden birini bitirmeniz gerekiyor.
1. hariç diğerleri için formasyon gerekşyor ama sizin halihazırda
eğitim fakültesi diploması onu karşılıyor. Diplomayı alınca mebbise
işletiyorsunuz yöksis bilgileri ile.
Branş değişikliği açılınca (genellikle yılbaşı vaktinde oluyor)mebbis başvurulara giriyorsunuz. Orada iki seçenek
çıkıyor. Alınan sertifika/belge ile ve mezuniyet ile diye.
Mezuniyeti seçiyorsunuz. Diğer diploma bilgileriniz ile atanabileceğiniz branş ve boş okulların listesi
çıkıyor. Tercihleri yapıp sonucu takip ediyorsunuz.
Önemli olan aşağıdaki bölümlerin açığı yada uzaktanı varmı onu bulmak.

1. İngilizce Öğretmenliği
2. İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü (*)
3. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü (*)
4. Mütercim-Tercümanlık Bölümü (İngilizce) (*)
5. İngiliz Dil Bilimi Bölümü (*)
6. Çeviribilim Bölümü (İngilizce) (*)
7. İngiliz Dili ve Kültürü Bölümü (*)

Hocam ingilizce öğretmenliğine geçmek için
aşağıdaki bölümlerden birini bitirmeniz gerekiyor.
1. hariç diğerleri için formasyon gerekşyor ama sizin halihazırda
eğitim fakültesi diploması onu karşılıyor. Diplomayı alınca mebbise
işletiyorsunuz yöksis bilgileri ile.
Branş değişikliği açılınca (genellikle yılbaşı vaktinde oluyor)mebbis başvurulara giriyorsunuz. Orada iki seçenek
çıkıyor. Alınan sertifika/belge ile ve mezuniyet ile diye.
Mezuniyeti seçiyorsunuz. Diğer diploma bilgileriniz ile atanabileceğiniz branş ve boş okulların listesi
çıkıyor. Tercihleri yapıp sonucu takip ediyorsunuz.
Önemli olan aşağıdaki bölümlerin açığı yada uzaktanı varmı onu bulmak.

1. İngilizce Öğretmenliği
2. İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü (*)
3. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü (*)
4. Mütercim-Tercümanlık Bölümü (İngilizce) (*)
5. İngiliz Dil Bilimi Bölümü (*)
6. Çeviribilim Bölümü (İngilizce) (*)
7. İngiliz Dili ve Kültürü Bölümü (*)
çok teşekkür ederim

Zamanında matematik, İngilizce gibi bölümleri ln çok üstünde puan6al geleceğin mesleği diye bilişim yaz gelinen noktaya bak değersiz bir branş. Bende üniversite sınavına girip ya İngilizce ya matematik öğretmenliği okumayı düşünüyorum çünkü bu branş la hayat geçmez gibi

Ah be hocam, deştin yine yaramızı...

İmkanım olsa MATEMATİK öğretmenliğine geçer bi dakika durmam bu branşta.

Bence Her bilişimci, aynı zamanda iyi bir matematikçidir.

Öğretmenlik değil, amelelik yapıyoruz şu branşta. Hadi yapalım diyeceğim ama bari bi itibarımız olsa...

Kadro sorunu hepimizin kaygısı...

Vs vs vs

...

"Uzaktan eğitim olarak Ankara Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü açıldı. Aklınızda bulunsun."

Web sitesinde göremedim hocam. Uzaktan eğitim şu anki süreçten dolayı olmasın.

Son düzenleme:
"Uzaktan eğitim olarak Ankara Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü açıldı. Aklınızda bulunsun."

Web sitesinde göremedim hocam. Uzaktan eğitim şu anki süreçten dolayı olmasın.
101190429 kodu hocam

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2020/YKS/tablo4_26082020.pdf

https://ankuzef.ankara.edu.tr/index...ve-edebiyat-ingilizce-uzaktan-lisans-program#

IMG_20210121_233727.jpg

Anlaşılan bu sene herkes üniversite sınavına girecek. Şimdi onlar düşünsün.

"Psikopat gibi mat çözen bu kel, gözlüklü emmiler, ablalar kim, neden üniversite sınavına giriyorlar?" diyen Z kuşağından veletlere bilgisayarbilisim.net'i referans vereceğim. :D

bu bölüm için sınava mı girmek lazım?
Bu bölüme kayıt yaptırmak isteyen öğrenci, üniversitenin akademik ve adli tüzüğüyle belirlenen süreçleri tamamlamak ve sınavlara girmek zorundadır. Yurt içi veya yurt dışında öğrenimine başlayan öğrenci yatay geçiş başvurusunda bulunabilir. Öğrenci kabulü, her öğrencinin koşulları ve başvurunun derecesi göz önünde bulundurularak sezon başlamadan önce incelenir ve özel olarak değerlendirilir. Enstitü tanıtım kataloğunda üniversiteye giriş hakkında daha fazla giriş mevcuttur.

En düşük 358 ile almış. Kaç net yapmak lazım acaba sınavda?

Son düzenleme:
Meslekte 5. yılım ve bende alan değişikliği düşünüyorum. Bu kadar angaryanın olduğu ve bu kadar önemsenmeyen bir branş daha yoktur.
Ayrıca şunu da söylemeden geçemeyeceğim bazı branşlar var ki hakları konusunda fazlasıyla mücadele ediyolar biz BTR ye şükrediyoruz.

Meslekte 5. yılım ve bende alan değişikliği düşünüyorum. Bu kadar angaryanın olduğu ve bu kadar önemsenmeyen bir branş daha yoktur.
Ayrıca şunu da söylemeden geçemeyeceğim bazı branşlar var ki hakları konusunda fazlasıyla mücadele ediyolar biz BTR ye şükrediyoruz.
yolun başındasınız hocam değiştirin bir an evvel.

bu bölüm için sınava mı girmek lazım?
Bu bölüme kayıt yaptırmak isteyen öğrenci, üniversitenin akademik ve adli tüzüğüyle belirlenen süreçleri tamamlamak ve sınavlara girmek zorundadır. Yurt içi veya yurt dışında öğrenimine başlayan öğrenci yatay geçiş başvurusunda bulunabilir. Öğrenci kabulü, her öğrencinin koşulları ve başvurunun derecesi göz önünde bulundurularak sezon başlamadan önce incelenir ve özel olarak değerlendirilir. Enstitü tanıtım kataloğunda üniversiteye giriş hakkında daha fazla giriş mevcuttur.

En düşük 358 ile almış. Kaç net yapmak lazım acaba sınavda?
YKS ile öğrenci alıyor hocam.

Kaç net sorusu kişiye ve sınav yılına göre değişiyor hocam ama YÖK atlas tan bakarsanız tahminde bulunabilirsiniz.

Benim mesela o yıl ilk oturum iyiydi dil testinden 55 25 yapmıştım 382 almıştım sene 2019

Referans olsun diye kendi puanlarımı paylaşıyorum. (2019)

Dil neleri en düşük olanlardan biri benim not düşeyim. Dil iler için 70+ sıradan netler dil testinde ama ilk oturum sıkıntı oluyor genelde.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210122-234722.jpg
    Screenshot_20210122-234722.jpg
    165.8 KB · Görüntüleme: 98
Arkadaşlar, bu yıl görevde 13.yılımdı. 2015 yılında edebiyat bölümünden mezun oldum. Birkaç yıl hiç alan değişikliği yapılmadı, o yüzden bekledim. 2 yıl da çok çok az kontenjan açtılar. O yüzden bekledim ancak bu yıl sonunda oldu. Edebiyata geçtim. Eğer mutlu değilseniz ikinci üniversiteye başlayın. Mutlaka bitiyor. Gazi üniversitesi uzaktan eğitim matematik açmış galiba geçen yıl. O bölümü de değerlendirebilirsiniz.

Arkadaşlar, bu yıl görevde 13.yılımdı. 2015 yılında edebiyat bölümünden mezun oldum. Birkaç yıl hiç alan değişikliği yapılmadı, o yüzden bekledim. 2 yıl da çok çok az kontenjan açtılar. O yüzden bekledim ancak bu yıl sonunda oldu. Edebiyata geçtim. Eğer mutlu değilseniz ikinci üniversiteye başlayın. Mutlaka bitiyor. Gazi üniversitesi uzaktan eğitim matematik açmış galiba geçen yıl. O bölümü de değerlendirebilirsiniz.
Tebrikler Hocam...

Arkadaşlar bazen de kısmetten öteye yol gitmiyor bu yıl yaşadım ve gördüm. Hukuk fakültesinden mezun olalı beş yıl oldu. Üzerine hukuktan yüksek lisansta yaptım. Alan değişikliğine niyetlendim. Bilgisayardan adalete geçmek istedim. Mesleğinin sonlarına gelmiş açık öğretimde Kamu yönetimi okumuş üç sınıf öğretmeni önüme geçti. Puanım da 202. Yani planlar her zaman tutmuyor. Bir yola çıkmadan iyi düşünün. Okuyacağınız bölüm açıköğretim mevcutsa edebiyat, tarih, coğrafya alan değişikliği zor olabilir. Allah herkesin gönlüne göre versin. Inşallah bölümümüz hakettiği değere bir gün ulaşır.

Ankara Auzef İngilizceye ben de bakmıştım. Ders programı çok fazla iş saatimize denk geliyor ama Gazi Matematik çok uygun saatlere program yapmış. Matematik daha düşünülebilir bence.

Geri