Bilişim Teknolojileri Lab Öncesi- Sonrası 2

Kodla Büyü

Zizu_

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar
Meslekte 13.senem bitti ve 3.labı ücretsiz olarak kurmanın gururunu yaşıyorum.

Bundan önce 2017 yılında Eskişehir de Alpu ilçesinde bir köy okuluna yapmıştım.
https://bilgisayarbilisim.net/konular/bilisim-labaratuvari-oncesi-ve-sonrasi.163634/

Şimdi de tam bitmese de yeni atandığım okulda 6 ay içinde labı kurmuş bulunmaktayım.
Tabi bazı arkadaşlar soruyor nasıl yapıyorsunuz nasıl istiyorsunuz gibi.
Tabi ki bir anda olmuyor, çok zorluyorum herşeyi
Öncesinde hep boş odayla başlıyorum. :) Saolsun çalıştığım müdürler birşeylerin geldiğini görünce yardımcı olmaya başlıyorlar. Aslında bu sene açılış şeklinde açacaktık ama nasip olmadı. Seneye artık :)

Resimde gördüğünüz aslında 6 ay içinde parça parça toplanmış labın son hali.

2020_ciho.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Harika olmuş. Duvarından masasına, bilgisayarından sandalyesine hepsi istediğim formatta hocam. Biz de okulumuza yapacaktık lakin salgın sürecine girilince askıya alındı.
Tebrikler..

Elinize sağlık. Ne mutlu size ki arkanızda güzel eser bırakmışsınız.

saolun arkadaşlar, inşallah her okulumuza bilişim labımız olur derslerimiz daha önemli hale gelir.
tabi bizlerin de çabalaması gerekiyor bölüm olarak.

Hocamın tasarım ruhuweb tasarımından sonra bilgisayar lablarına da yansımış. Tebrikler.

Bana sınırsınız para ve imkan verin, öyle karmakarışık yaparımki orayı gören 'bu ne' der:)

Hocamın tasarım ruhuweb tasarımından sonra bilgisayar lablarına da yansımış. Tebrikler.

Bana sınırsınız para ve imkan verin, öyle karmakarışık yaparımki orayı gören 'bu ne' der:)

:):) daha güzelini yaparsınız hocam öyle de demeyin
teşekkürler hocam güzel düşüncelerin için :)

Hocam tebrikler öncelikle, sınıf içi resim, boyama işlemleri ile ilgili detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Öğrencilerinizle birlikte nice güzel dersler işlemeniz dileklerimle hocam. Emeğinize sağlık...

Hocam öncelikle emeğinize sağlık. Tebrik ederim. Bir sorum olacaktı. En önemli konu olan bilgisayar ve diğer kodlama malzemelerinin teminini nasıl ve nereden sağladınız?

Hocam tebrikler öncelikle, sınıf içi resim, boyama işlemleri ile ilgili detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Saolun Hocam, boyayı ben yapmadım odanın kendi boyasıydı.
Ben duvar kağıtlarını çektim. Nette bilişim odası için duvar kağıtları var, Onlardan sipariş verip kendim uygulamasını yaptım hocam.

Hocam öncelikle emeğinize sağlık. Tebrik ederim. Bir sorum olacaktı. En önemli konu olan bilgisayar ve diğer kodlama malzemelerinin teminini nasıl ve nereden sağladınız?
Saolun hocam, Bilgisayar durumunu bankadan hallettim hocam.
Halkbank saolsun gönderdi.
Yalnız ilk başta 5 tane kasa gönderdiler, monitör yok.
Sonrasında baya bir yazışmadan sonra 15 tane kasa göndermeye ikna ettim(i5, 4GB ram)
Monitörleri bir halk eğitimin deposundan çıkardık, atıl bir şekilde duruyordu.
2 tane laptop okulda depoda atıl durumdaydı onları tamir ettirdim.
5 tane mbot robotumuz var 1 tanesi benim. Diğer 4 tanesini müdürümüz sponsor oldular :)
Yani işin özeti bir şeyi yapmaya başlayınca bir yerlerden buluyorsun. Önemli olan başlamak :)

Emeğinize sağlık öğretmenim. Bende meslekte yeniyim de ben atama sıkıntısından dolayı yeniyim. atandığım sene okuluma sınıf kurdum linkini paylaşacağım burada

Birde arkadaşlar yeni konu açmak istemedim bu konunun altına elimde olan BT sınıfı boyama materyallerini paylaşmak istedim. Bu sınıf özel okulda çalışırken boyandı. materyallerde de var ama kısaca ne olduğunu söyleyeyim. önce boş sınıfı çektim sonra bunları birleştirdim, üzerine istediğim görselleri koydum daha sonra bunu mini projeksiyon ile duvara yansıttım, resim öğretmenimiz ile çizimi yaptık daha sonra da öğretmenler öğrenciler hep birlikte boyadık. boya olarak ne kullandı bilmiyorum ama kaliteli diye bir marka duvar boyası aldırmıştı resim öğretmenimiz. umarım fikir verme açısından faydalı olur

Ekli dosyalar

• BT sınıfı boyama PSD.part1.rar
    20 MB · Görüntüleme: 67
  • BT sınıfı boyama PSD.part2.rar
    20 MB · Görüntüleme: 43
  • BT sınıfı boyama PSD.part3.rar
    7.6 MB · Görüntüleme: 39
  • Kendi sınıfım.part1.rar
    20 MB · Görüntüleme: 40
  • Kendi sınıfım.part2.rar
    13.5 MB · Görüntüleme: 35
  • Örnek sınıflar.rar
    2.1 MB · Görüntüleme: 50
  • Simgeler.rar
    6.2 MB · Görüntüleme: 54
Emeğinize sağlık öğretmenim. Bende meslekte yeniyim de ben atama sıkıntısından dolayı yeniyim. atandığım sene okuluma sınıf kurdum linkini paylaşacağım burada

Birde arkadaşlar yeni konu açmak istemedim bu konunun altına elimde olan BT sınıfı boyama materyallerini paylaşmak istedim. Bu sınıf özel okulda çalışırken boyandı. materyallerde de var ama kısaca ne olduğunu söyleyeyim. önce boş sınıfı çektim sonra bunları birleştirdim, üzerine istediğim görselleri koydum daha sonra bunu mini projeksiyon ile duvara yansıttım, resim öğretmenimiz ile çizimi yaptık daha sonra da öğretmenler öğrenciler hep birlikte boyadık. boya olarak ne kullandı bilmiyorum ama kaliteli diye bir marka duvar boyası aldırmıştı resim öğretmenimiz. umarım fikir verme açısından faydalı olur

saolun hocam, emeklerinize sağlık

Bu da benim el emeği göz nuru sınıfım :)

Ekli dosyalar

• 1 (22).jpeg
    1 (22).jpeg
    138.3 KB · Görüntüleme: 215
  • 1 (49).jpg
    1 (49).jpg
    62.9 KB · Görüntüleme: 242
  • 1 (83).jpg
    1 (83).jpg
    137.7 KB · Görüntüleme: 240
  • 1 (96).jpg
    1 (96).jpg
    155.5 KB · Görüntüleme: 239
  • 1 (127).jpg
    1 (127).jpg
    125.7 KB · Görüntüleme: 236
  • 1 (128).jpg
    1 (128).jpg
    204.7 KB · Görüntüleme: 243
  • 1 (943).jpg
    1 (943).jpg
    119.7 KB · Görüntüleme: 235
  • IMG_20191004_143246.jpg
    IMG_20191004_143246.jpg
    71.5 KB · Görüntüleme: 235
  • IMG_20191015_114849.jpg
    IMG_20191015_114849.jpg
    74.9 KB · Görüntüleme: 235
  • IMG_20191015_121306.jpg
    IMG_20191015_121306.jpg
    204.7 KB · Görüntüleme: 174
Çizimleri isteyen olursa eğer onları da ekliyorum.

Ekli dosyalar

• akış diagramı.jpg
    akış diagramı.jpg
    104.4 KB · Görüntüleme: 113
  • düşünce.jpg
    düşünce.jpg
    129.2 KB · Görüntüleme: 105
  • hürkuş 1.jpg
    hürkuş 1.jpg
    88.7 KB · Görüntüleme: 97
  • orbit.jpg
    orbit.jpg
    80.8 KB · Görüntüleme: 92
  • Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    55.3 KB · Görüntüleme: 96
Ne kadar güzel...Bizim bu kadar büyük sınıfımız vardı şimdi orayı 2 normal sınıf yaptılar :(
Mahalle kalabalıkmış

Ne kadar güzel...Bizim bu kadar büyük sınıfımız vardı şimdi orayı 2 normal sınıf yaptılar :(
Mahalle kalabalıkmış
Yeğitek genel müdürü 2 hata önce öğretmenlerle bir toplantı yaptı. O toplantıda üzerine basarak söylediği şeylerden birisi de bt sınıflarının hiçbir şekilde normal sınıfa vs.ye dönüştürülmesine müsade edilmeyeceğiydi. hakkınızı arayın hocam

Geri