BİLİŞİM TEKNO. EYLEMİ 9 NİSAN CUMARTESİ-ANKARA

Kodla Büyü

Yapılacak BT eylemine katılır mısınız?

• BT Eylemine Katılmakta Kararsızım

Oy: 48 19.6%
  • BT Sorunu Benim Sorunum Eyleme Katılırım

Oy: 206 84.1%
  • BT Eylemine Katılmam halimden memnunun

Oy: 10 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    245
  • Anket kapatılmış .
ziyaret edilecek krumlar
BAŞBAKANLIK
MEB BAKANLIĞI

AKP GENEL MERKEZİ
CHP GENEL MERKEZİ
MHP GENEL MERKEZİ
BDP GENEL MERKEZİ

Arkadaşlar ben bir anneyim. Bütün arkadaşlarım en fazla 6 saat derse girip evlerine çocuklarının yanına dönerken beni 8,5 saat okulda kalmaya zorlayan bu uygulamaya lanet olsun. "Ama ek ders alıyosunuz" sözlerine de ek dersine de lanet olsun. Biraz daha erken eve gitmek için akıttığım gözyaşlarının hesabını elbet bir gün sorucam. Eğer böyle devam ederse işi bırakmayı düşünüyorum. Eşim çok zengin olduğundan değil. Sabah sabah bana lanet ettiren bu uygulamaya lanet olsun

julia' Alıntı:
Arkadaşlar ben bir anneyim. Bütün arkadaşlarım en fazla 6 saat derse girip evlerine çocuklarının yanına dönerken beni 8,5 saat okulda kalmaya zorlayan bu uygulamaya lanet olsun. "Ama ek ders alıyosunuz" sözlerine de ek dersine de lanet olsun. Biraz daha erken eve gitmek için akıttığım gözyaşlarının hesabını elbet bir gün sorucam. Eğer böyle devam ederse işi bırakmayı düşünüyorum. Eşim çok zengin olduğundan değil. Sabah sabah bana lanet ettiren bu uygulamaya lanet olsun
ahhhh hocam ahhhhhhh o kadar üzülüyorumki bu duruma, evi ararsın arkadan çocuğunun sesi gelir. seni çağırır. ha çok daha zor şartlarda çalışanlar var evet ama ben sevdiğim için öğretmenliği şartlarım böyle olsun diye de devlet okulunu seçmiştim. yazıklar olsun bizi bu hallere düşürenlere........

Değerli arkadaşlar,
Hep diyoruz yaa velilerimiz dersimizin kaldırıldığını bilmiyorlar. aklıma aramazıda
ortak bir metin hazırlayıp bu metini gazeteler aracılığı ile halka duyurmak geldi. Şöyle güzel bir metin birde en fazla okunan 2-3 gazetede yayınladığımızda en azından yapılan değişiklik hakkında herkez bilgilenmiş olur. Bu noktadan sonra velilerimiz özellikle bu konu ile ilgili duyarlı olan çocuklarını haftada birkaç defa ödev var diye internet kafelere yollayan veya para verip kırtasiyeden ödev çıkartmak zorunda kalan velilerimiz duyarsız kalmazlar diye düşünüyorum. Bilgisayar ve interneti olan velilerimizde kontrol anlamında zorluk yaşadıkları için ilgili yerlerden bilgi isteyeceklerdir diye düşünüyorum.

sefa hocam ben varım. eğer güzel bir organizasyon olursa katılırım yine. eylemdede vardık. sefa hocam bu başlığınızı sabitleyin hocam diğer arkdaşlarda duysunlar ve katılmak aisteyen arkadaşlarla bir an önce organize olalım. acilen birşeyler yapmmaız gerekiyor

mhylmz_86' Alıntı:
Değerli arkadaşlar,
Hep diyoruz yaa velilerimiz dersimizin kaldırıldığını bilmiyorlar. aklıma aramazıda
ortak bir metin hazırlayıp bu metini gazeteler aracılığı ile halka duyurmak geldi. Şöyle güzel bir metin birde en fazla okunan 2-3 gazetede yayınladığımızda en azından yapılan değişiklik hakkında herkez bilgilenmiş olur. Bu noktadan sonra velilerimiz özellikle bu konu ile ilgili duyarlı olan çocuklarını haftada birkaç defa ödev var diye internet kafelere yollayan veya para verip kırtasiyeden ödev çıkartmak zorunda kalan velilerimiz duyarsız kalmazlar diye düşünüyorum. Bilgisayar ve interneti olan velilerimizde kontrol anlamında zorluk yaşadıkları için ilgili yerlerden bilgi isteyeceklerdir diye düşünüyorum.

Hocam bu düşünüldü fakat baya masraflı olacak diye gerçekleşmedi. Tam sayfa ilan verecektik. Süper olacaktı :(

Hocam maliyeti konusunda bilgim yok fakat hepimizin belirsiz yerlerde çalışmasından ve meslekten soğumamızdan daha pahalı değildir herhalde. Bilgi verir misiniz ne kadar maliyeti....

KADRO İÇİN 20 MAYISTA EYLEM YAPILACAK

Eğitim Söz Senden yapılan açıklama;

Sendikamız ;seçim öncesi KHK ile sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi ve verilen sözlerin tutulması için eyleme gidecek.
Yıllardır MEB bakanları ve bürokratlarının verdiği ‘KADRO’ sözlerine alışık olan sözleşmeli öğretmenler artık var olmanın dayanılmaz ağırlığı içindeler .

Başbakan’ın en son bir memur konfederasyonunda belirsizlik içinde ki kadroya geçişle ilgili açıklamasından sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sayın Faruk ÇELİK’in,Başbakan Yrd.eski MEB Bakanı sayın Hüseyin ÇELİK’in açıklamaları hem sözleşmeli öğretmenleri hem de kamuda ki diğer sözleşmelileri derinden üzmüş ve olumsuz etkilemiştir.
01.05.2011 akşamı ‘Siyaset Meydanı Özel’ proğramında Başbakan sözleşmelilerden hiç bahsetmemiş , mail yağmuruna tutulan proğram sunucuları da olaya taraflı kalarak mağdurun yanında değil, gücün yanında olduklarını göstermişlerdir.
Artık tüm sözleşmeliler verilen sözlerin seçim öncesinde yerine getirilmesini istiyor.Bakanlar Kuruluna KHK yetkisi veren 6 aylık geçici yasa da Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylandığına göre KHK ile kadroya geçmek için resmi olarak MEB’e yasa taslağı da sunduğumuza göre, MEB acilen varsa bu konuda eksiklikler, onları da ekleyerek şartsız-koşulsuz kadro dosyasını Bakanlar Kurulu’na sunmalıdır.
Bizler eğitim de sorunlar yaratılsın istemiyoruz.Sorunlar çözülmek için vardır.Bakanlığımızda personeli , eğitim-öğretim ailesi ve de ülkemizin geleceği adına bu büyük ayrıştırmacı sorunsallığa son vermelidir.
Bizler çözüm için her türlü girişime hazırız.Bizler tüm öğretmenlerin eşit haklar içersinde olması gerektiğine,ayrıştırıcı statülerin eğitim birliğini bozduğuna inanmaktayız. Devletimizi idare eden hükümet yetkilileri temsil ettikleri gücün farkındalığında olarak verdikleri sözlerin sorumluluğunu da bilmelidirler.
Hiç bir şey kalıcı değildir.Kalıcı olan vatandaş için,çalışan için ve ülke geleceği için yapılan adil düzenlemelerdir.
Bu yüzden bizler seçim öncesinde, KHK ile verilen kadro sözlerinin tutulmasını hatırlatmak için ‘DAİMİ KADROMUZU İSTİYORUZ!’diyerek 20 MAYIS 2011 tarihi Cuma günü MEB Anıt heykeli önünde olacağız.
Eylemimize; eğitim de kadro birliğini savunan tüm eğitim-öğretim sendikalarımız,sözleşmeliliğe hayır diyen tüm duyarlı halkımız ve kamu çalışanlarımız davetlidir.
-KADRO HAKKIMIZ,HAKKIMIZ OLANI ALIRIZ!!!
-SAKIN ADAM KAYIRMA! KADRO SÖZÜNDEN DE CAYMA!!

Toplanma yeri ve saati: Kızılay Güven Park YKM önü,saat:11:00
Basın açıklaması ve saati: MEB Anıt heykeli önü,saat:12:00
İletişim telefonları:0505 768 2712,0505 825 91 03,0539 829 5292,
0546 895 5906,0505 806 91 37,0505 883 5029,0532 697 6938

EĞİTİM-SÖZ-SEN MYK

Ekli dosyalar

• kadro_35.jpg
    kadro_35.jpg
    9.3 KB · Görüntüleme: 849
evet umarım katılım daha iyi olur da bütün kanallar bangır bangır yayınlar sonrada meb açıklama yapmak zorunda kalır...medyada hiç ilgilenmiyo kimse sahiplenmiyo nedense bu sorunu tekel işçileri için herkes seferber oldu bizim haklı davamızı görmezden geliyolar...

sözleşmeli öğretmen arkadaşları 20 mayıs ta ankaraya bekliyoruz
verilen kadro sözlerinin hepsinin yalan olduğunu her seçim döneminde bizi
kadıran hükümet ve yetkililere sesleneceğiz yeter artık burnunuzun uzadığı diyeceğiz
1500 sözleşmeli BT öğretmenini bekliyorum 20 mayıstaki eyleme yoksa
sürüneceğiz açıkca söyleyeyim kadrolu arkadaşlar nasılsa bize Formatörlük verilecek deyim
BT eyleminde çoğu geri adım atıp gelmedi
bu eylem sözleşmeli arkadaşlar için sözleşmelilere verilen sözlerin artık tutulması için 20 mayısta ankaradayız
arkadaşlar

Birdahaki toplu eylem ne zaman arkadaşlar, hala sesimizi duymayan çok. Geçenlerde okulumda çalışan yüksek lisans yapan bir öğretmen sordu, "ya sizin derdinizden ben üniversitede hocalarıma bahsettiim, hiçbirisinin birşeyden haberi yok, sesinizi daha çok duyurmalısınız" dedi..bence Milli Eğitimin pamuk tıkadığı kulaklarına ses gidene kadar duyurmalıyız..yeni eğitim öğretim yılına ne kaldı ki, hala hiçbirşey açıklanmadı, kurbanlık koyun gibi bekliyoruz..

dikeçe istediler hocam pazartesi son bizi bir okula atayacaklarmışşşşşşşşş eğer bulurlarsaaa kuzey ırak ta filan veya suriyede
veya arabistan da artık neresi olur bilemem .........

başka bir başlığa da yazmıştım buraya da yazayım ilköğretim genel müdürü timur şeyhoğlu ile görüştüm durumunuzdan haberdarım. bir çözümünü bulucaz dedi. dedi ama ne çözüm bulurlar onu bilemiyorum :( :!:

SAYI: 12000 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Konu : Hepimiz Türkiyede Norm Fazlası Durumuna Geldik

SURİYE DEVLETİ BÜNYESİNDEKİ
İLKÖĞRETİM OKULLARI MÜDÜRLÜKLERİNE

SURİYE

20.07.2011 Tarihli Talim Terbiye Kurulu kararı ile Türkiyede okullarda Bilişim Teknolojileri Dersi kaldırıldığından dolayı Yaklaşık 12 Bin Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içersinde bulunan Okullarda Norm fazlası durumuna gelmiş bulunmaktadır. . Türkiyede Bilişim Teknolojileri dersi olmadığından ülkeniz bünyesinde ihtiyacı bulunan bir okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Olarak görev almak istiyorum ..

Gereğini Arz ederim ..

ADRES:
Türkiye BT dersi Bilişi Teknolojileri Öğretmenleri
Olmayan Okullar

AKP FAX: 0312 220 20 65
Chp fax :0 312 207 40 39
Mhp fax : 0312-473 15 44

HERKES BİR FAX ÇEKSİN
BAŞBAKAN BÜGÜN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERSİNDEN SÖZ EDİYOR DU .....
TAM SIRASI

SAYI: 12000 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Konu : Hepimiz Türkiyede Norm Fazlası Durumuna Geldik

SURİYE DEVLETİ BÜNYESİNDEKİ
İLKÖĞRETİM OKULLARI MÜDÜRLÜKLERİNE

SURİYE

20.07.2011 Tarihli Talim Terbiye Kurulu kararı ile Türkiyede okullarda Bilişim Teknolojileri Dersi kaldırıldığından dolayı Yaklaşık 12 Bin Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içersinde bulunan Okullarda Norm fazlası durumuna gelmiş bulunmaktadır. . Türkiyede Bilişim Teknolojileri dersi olmadığından ülkeniz bünyesinde ihtiyacı bulunan bir okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Olarak görev almak istiyorum ..

Gereğini Arz ederim ..

ADRES:
Türkiye BT dersi Bilişi Teknolojileri Öğretmenleri
Olmayan Okullar

AKP FAX: 0312 220 20 65
Chp fax :0 312 207 40 39
Mhp fax : 0312-473 15 44

HERKES BİR FAX ÇEKSİN
BAŞBAKAN BÜGÜN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERSİNDEN SÖZ EDİYOR DU .....
TAM SIRASI

ARKADAŞLAR AZ ÖNCE BAŞBAKAN TV DE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DEN SÖZ EDİYORDU BU DİLEKÇE AKLIMA GELDİ
KILIÇTAROĞLU BU DİLEKÇEYİ KESİN KULLANIR....

fax metnini çok beğendim hocam ellerinize sağlık. ardından birde
"KABUSTU GERÇEK OLDU"
tam boy gönderelim

HAYAL Dİ GERÇEK OLDU
1. Bilişim Teknolojileri en Güzde Meslek idi " En kötü bölüm oldu Universitelerde "
2. Bilişm Teknolojileri Ders Okullarda 2 şer saat ve zorunlu idi " Önce seçmeli oldu şuan okullarda Kaldırıldı"
3. Bilişim Teknolojileri sınıfları Yenileniyordu " 5 Senedir Yenilenmeyen Sınıflar Çözürmeye Terk edildi "
4. Her okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Vardı " Şuan Okullarda Fazlalık Durumunda "
5. Öğrencilere Temel Bilgisayar Okur yazarlığı dersi veriliyordu " Serbest etkinlik getirildi çocuklar bahçede outuryor öğretmen sınıfta çay içiyor "

ARKADAŞLAR BEN YARIN
AKP
MHP
CHP

DEN RANDEVU ALDIM BENİMLE GELECEK 5 GÖNÜLÜ ARKADAŞ ARIYORUM ,

20 MAYISTA ANKARA DA OLACAK ARKADAŞLARDAN ANKARA DA İKAMET EDEN VARSA LÜTFEN 23 MAYIS TAKİ GÖRÜŞMELERİMİZE DESTEK VERSİNLER..
SES GETİRECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ GÖRÜŞMELER AYARLANDI ELBETTE DAHASI İÇİNSAYIYA İHTİYACIMIZ VAR. :!:
DESTEK VERMEK İSTEYENLER LÜTFEN SAYFAMIZA KATILSIN VE İSİMLERİNİ YAZDIRSINLAR.

http://www.facebook.com/home.php?sk=group_152438931485135&ap=1#!/home.php?sk=group_152438931485135&ap=1

ARKADAŞLAR YARIN BEN SAAT 14:00 DA ANKARADA AKP DEN
NEVZAT DEMİRKOL İLE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİNİN SORUNLARINI
GÖRÜŞECEĞİM YARIN YANIMDA ZİYARETE GELMEK İSTEYEN
0505 883 50 29
ARASIN

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

OKULLARDAKİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERSİNİ KALDIRDI
ÖĞRETMENLERİNE İSE BAŞKA BİR OKULA BAŞVURMALARINI
İSTEDİ AMA ORTADA SEÇEBİLECEĞİ DERSTE YOK OKULDA YOK

Başbakanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN okullarda Bilişim Teknolojileri sınıfları açtık öğrencileri teknolojiyle buluşturduk dedi. Her sınıfa akılı tahta her öğrenciye e-kitap dağıtacağız demesine rağmen MEB adeta bunun tersi uygulamalara gitmektedir. 20.07.2010 Tarihli 75 Sayılı Talim Terbiye den alınan Kurul kararı ile Bilişim Teknolojileri dersi ilköğretim 1,2,3,4,5 sınıflardan kaldırılmış, 6,7,8 sınıflarda 1 saat ve seçmeli hale getirilmiştir. Dersin seçilip seçilmeyeceği ise okul müdürünün insafına bırakılmıştır. Bu da 12 Bin Bilişim Teknolojisi Öğretmenimizi mağdur etmiştir. MEB’in uygulaması tam anlamıyla bir tezatlılıktır. Şu çok iyi bilinmelidir ki bilişim teknolojileri sınıfları öğretmensiz öğrencilerin de dersi görmeden bilgisayar öğrenmesi imkânsızdır. Bir insana bir araç verilmeden önce eğitimi verilmelidir. Nasıl araba kullanan bir kişi ehliyet almak zorunda ise bilgisayar kullanacak olan kişinin de bilgisayar dersini görmesi gereklidir. Bu apaçık ortadayken bakanlığın dersi arttırıp zorunlu 2 şer saat yapması gerekirken aldığı bu karar 12 bin Bilişim teknolojisi öğretmenimizi şoke etmiştir. Öğretmenlerimizin çoğu okulunda norm fazlası haline gelmiştir. 13.05.2011 de Okullara yazı gönderen MEB öğretmenlerimizin yer değiştirmesi istemiştir. Oysaki şu çok iyi bilinmelidir ki bu kesinlikle çözüm değildir. Öğretmenimiz gideceği okulda seneye yine norm fazlası olacaktır. Bunun nedeni 4. ve 5. sınıflardaki bilişim teknolojileri dersinin kaldırılması 6,7,8 sınıflar da 1 saat ve seçmeli olmasıdır. Öğretmen gideceği okulda seneye yine norm fazlası durumuna gelecek ve bu kısır döngü sürekli devam edecektir. MEB ‘in bu uygulaması kesinlikle bir çözüm değildir.

Eski uygulamada bilişim sınıfı olan her okulda en az 1 bilgisayar öğretmeni çalışabiliyorken bu uygulamada ders olmadığından Bilişim Teknolojisi sınıfı kapanmak zorunda kalacaktır. Bilgisayarlar ve sınıftaki tüm donanım kaderine terk edilecektir. Okulda Bilişim teknolojisi öğretmeninin olmayışı ise tam anlamıyla Başbakanımızın yapacağı uygulamanın çöpe atılması veya kendi kaderine terk edilmesi demektir.

Biz sendika olarak 9 aydır yaptığımız her türlü görüşme ve etkinliklere rağmen bakanlık adeta bu konuya kulağını kapatmış hiçbir çözüm yollu göstermemiştir.

Sendika olarak bir an önce bu mağduriyetin giderilmesini, Bilişim Teknolojileri dersinin zorunlu ve 2 şer saat haline getirilmesini öğretmenlerimizin normlarının tekrar geri verilmesini ve yer değiştirmeye maruz bırakılmamasını istiyoruz.

Kamuoyuna ve Tüm yetkililere Duyurulur.

EĞİTİM-SÖZ-SEN
M.Sefa TETİKOĞLU
Basın Yay. Sorumlu Başkan Yrd.
Tel:0505 883 50 29

yazı nasıl yarın parti merkezlerine vereceğim ne diyorsunuz ...

Başbakanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN "Okullarda Bilişim Teknolojileri sınıfları açtık, öğrencileri teknolojiyle buluşturduk" dedi. "Her sınıfa akıllı tahta her öğrenciye e-kitap dağıtacağız." demesine rağmen MEB adeta bunun tersi uygulamalara gitmektedir. 20.07.2010 Tarihli 75 Sayılı Talim Terbiye den alınan Kurul kararı ile Bilişim Teknolojileri dersi ilköğretim 1,2,3,4,5 sınıflardan kaldırılmış, 6,7,8 sınıflarda 1 saat ve seçmeli hale getirilmiştir. Dersin seçilip seçilmeyeceği ise okul müdürünün insafına bırakılmıştır. Bu da 12000 Bilişim Teknolojileri Öğretmenimizi mağdur etmiştir. MEB’in uygulaması tam anlamıyla bir tezatlıktır. Şu çok iyi bilinmelidir ki bilişim teknolojileri sınıfları öğretmensiz kalması, öğrencilerin de dersi görmeden bilgisayar öğrenmesi imkânsızdır. Bir insana bir araç verilmeden önce eğitimi verilmelidir. Nasıl araba kullanan bir kişi ehliyet almak zorunda ise bilgisayar kullanacak olan kişinin de bilgisayar dersini görmesi gereklidir. Bu apaçık ortadayken bakanlığın dersi arttırıp zorunlu 2 şer saat yapması gerekirken aldığı bu karar 12 bin Bilişim teknolojileri öğretmenimizi şoke etmiştir. Öğretmenlerimizin çoğu okulunda norm fazlası haline gelmiştir. Kaldı ki, seçmeli dersten norm oluşturulamayacağı apaçıktır. 13.05.2011 de Okullara yazı gönderen MEB norm fazlası öğretmenlerimizin yer değiştirmesini istemiştir. Oysaki şu çok iyi bilinmelidir ki bu kesinlikle çözüm değildir. Öğretmenimiz gideceği okulda seneye yine norm fazlası olacaktır. Bunun nedeni 4. ve 5. sınıflardaki bilişim teknolojileri dersinin kaldırılması 6,7,8 sınıflarda 1 saat ve seçmeli olmasıdır. Öğretmen gideceği okulda seneye yine norm fazlası durumuna gelecek ve bu kısır döngü sürekli devam edecektir. MEB'in bu uygulaması kesinlikle bir çözüm değildir.

Eski uygulamada bilişim sınıfı olan her okulda en az 1 bilgisayar öğretmeni çalışabiliyorken bu uygulamada ders olmadığından Bilişim Teknolojisi sınıfı kapanmak zorunda kalacaktır. Bilgisayarlar ve sınıftaki tüm donanım kaderine terk edilecektir. Bu da 1998 yılına dönülmesine sebep olacaktır. Okulda Bilişim teknolojileri öğretmeninin olmayışı ise tam anlamıyla Başbakanımızın yapacağı uygulamanın çöpe atılması veya kendi kaderine terk edilmesi demektir.

Biz sendika olarak 9 aydır yaptığımız her türlü görüşme ve etkinliklere rağmen bakanlık adeta bu konuya kulağını kapatmış hiçbir çözüm yollu göstermemiştir.

Sendika olarak bir an önce bu mağduriyetin giderilmesini, Bilişim Teknolojileri dersinin zorunlu ve 2 şer saat haline getirilmesini öğretmenlerimizin normlarının tekrar geri verilmesini ve yer değiştirmeye maruz bırakılmamasını istiyoruz.

Geri